خبر

 • تک بورد - فواره های مدفوع: CDC درباره شیوع اسهال مرتبط با پدهای پاشش مدفوع هشدار می دهد

  فواره های مدفوع: CDC درباره شیوع اسهال مرتبط با پدهای پاشش مدفوع هشدار می دهد


  8 روز و 9 ساعت قبل

  هر کاری که می‌کنید، آب را در دهان خود نبرید.
  در گرمای بی‌نظیر تابستان امسال، ریزش آب ترد و خنک مانند شادی خوشمزه به نظر می‌رسد. هر قطره تسکین سریعی را به همراه دارد که بر روی صورت شما لکه دار می شود و پوست سوزان شما را خاموش می کند.

  اما اگر چنین مهلت سرخوشی را در بالشتک مخصوص کودکان پیدا کردید، آن اسپری تسکین دهنده می تواند به سرعت به یک فوران بیمار تبدیل شود، زیرا قطرات و قطره ها ممکن است با پاتوژن های اسهالی آغشته شوند. هر پتر ممکن است پخش کننده میکروب های عفونی باشد که اگر به طور تصادفی بلعیده شوند، می توانند در روزهای بعد شما را به یک چشمه مدفوع واقعی تبدیل کنند.

  این حداقل هشدار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری است. این هفته آژانس گزارشی را منتشر کرد که در آن دو شیوع گوارشی مرتبط با یک پد آب پاش تفریحی در کانزاس را تشریح کرد. این دو شیوع، که به فاصله چند روز در ژوئن 2021 اتفاق افتاد، شامل دو پاتوژن مختلف - باکتری شیگلا و نوروویروس - بودند و در مجموع حداقل 27 نفر را بیمار کردند. اگرچه برخی از شرایط مختص آن پد آب پاش خاص در کانزاس است، اما شیوع بیماری خطر رایج چنین امکاناتی را که اغلب کنترل نشده اند، برجسته می کند. مکان‌هایی که می‌توانند شامل فواره‌های تعاملی، اسپری‌های آب و جت‌ها باشند – معمولاً شامل مناطقی با آب ایستاده نیستند. CDC در وب‌سایت خود خاطرنشان می‌کند، به همین دلیل، «پدهای اسپلش همیشه با تعریف محلی، ایالتی، سرزمینی یا قبیله‌ای «مکان آبی» مطابقت ندارند و ممکن است از کدهای بهداشت عمومی معاف باشند. "این بدان معنی است که آنها همیشه تنظیم نمی شوند، و همچنین همیشه لازم نیست که آب را با مواد شیمیایی کشنده میکروب ضد عفونی کنند."

  به عبارت دیگر، آبی که از آن جت های فریبنده بیرون می ریزد می تواند از طریق آن فیلتر شود. پوشک شنای مدفوع به جای یک سیستم بهداشتی مناسب. این فقط یک فرضیه هولناک نیست، بلکه یک واقعیت طغیان‌کننده است. CDC طی سال‌ها تعدادی از این همه‌گیری‌ها را محاسبه کرده و خطرات بیشتری را فهرست کرده است. واضح‌ترین آن این است که کودکان کوچک معمولاً مهارت‌های بهداشتی و توالت کردن ضعیفی دارند و از نشستن و ایستادن روی جت لذت می‌برند، که - همانطور که CDC صراحتاً هشدار می‌دهد - "می‌تواند مدفوع را از باسن شما بشویید." کودکان کوچک نیز به احتمال زیاد این آب را در دهان خود دریافت می کنند، بنابراین مسیر مدفوع-دهانی را در زمان بی سابقه ای کامل می کنند.

  نویسندگان گزارش جدید، نوشته شده توسط مقامات بهداشتی CDC و کانزاس، به گزارشی در سال 2010 اشاره کردند. مطالعه‌ای که رفتار پد پاشیدن بچه‌ها را مستند کرد و نشان داد که «کودکانی که پوشک می‌پوشند، روی جت‌های آب می‌نشینند و دهان بازشان را به آب می‌گذارند». آب آئروسل می شود، غلظت کلر آزاد را کاهش می دهد، و حفظ مداوم غلظت مورد نیاز برای جلوگیری از گسترش بیماری را دشوارتر می کند.

  تنوع آبزیان

  اگر همه اینها به اندازه کافی تهوع آور نبود. گزارش مربوط به دو شیوع کانزاس اشاره می‌کند که پد آب پاش در یک پارک حیات وحش بود که در آن مردم از نمایشگاه‌های حیوانات، از جمله لمورها، قبل از رفتن به داخل اسپری‌های آب بازدید کردند. یکی از شیوع‌ها، که در 11 ژوئن رخ داد، شامل گسترش باکتری شیگلا بود که باعث بیماری اسهالی به نام شیگلوز می‌شود.

  پریمات‌های غیرانسانی، مانند لمورها، تنها مخزن حیوانی شناخته‌شده شیگلا هستند. اما، محققان شیوع بیماری دریافتند که شیوع، که حداقل 21 کودک و نوجوان را بین سنین 1 تا 15 سال بیمار کرد، با لمس یا تغذیه لمورها ارتباطی نداشت. در عوض، بیماری ها با بازی در پد اسپلش و قرار دادن آب پد پاشش در دهان همراه بود. سه کودک بیمار مجبور شدند در بیمارستان بستری شوند و خوشبختانه بهبود یافتند.

  یک هفته بعد، در 18 ژوئن، شیوع دیگری شیوع یافت، این بار با نوروویروس. محققان 6 مورد را در این شیوع شناسایی کردند که افراد بین 1 تا 38 سال را تحت تاثیر قرار داد. همه افراد بیمار در پد اسپلش بازی می‌کردند و همه گزارش دادند که آب در دهانشان می‌افتد.

  اما این تمام ماجرا نبود. . در روزهای بین دو شیوع، محققان موارد بیشتری از بیماری‌های حاد گوارشی را در افرادی که از پارک بازدید کردند شناسایی کردند، اما آنها فاقد اطلاعات آزمایشگاهی بودند تا مستقیماً آنها را به هر یک از شیوع‌های شناسایی شده مرتبط کنند. با شناسایی موارد اضافی در 19 ژوئن، محققان 63 بیماری گوارشی را شمارش کردند و پد اسپلش در 19 ژوئن بسته شد.

  بازنگری در مقررات

  هنگامی که مقامات بهداشتی محلی در مورد پدهای اسپلش تحقیق کردند. آنها ویژگی‌های نگران‌کننده‌ای پیدا کردند که می‌تواند شیوع را توضیح دهد، از جمله این موارد:

   آب در مخزن جمع‌آوری ایستاده بود (که آب پس از اسپری کردن کاربران و قبل از فیلتر کردن، ضدعفونی کردن و اسپری مجدد در آن تخلیه می‌شود) یک شب به جای اینکه به طور مداوم در گردش، فیلتر و کلرزنی شود. پد اسپلش یک کنترل کننده خودکار برای اندازه گیری و کمک به حفظ غلظت کلر آزاد مورد نیاز برای جلوگیری از انتقال پاتوژن نداشت. علاوه بر این، هیچ یک از کارکنان مدارکی مبنی بر تکمیل آموزش استاندارد اپراتور نداشت.

  آزمایش CDC باکتری های دستگاه گوارش را در سه پمپ از هفت پمپ مورد استفاده برای تغذیه آب به ویژگی های پد اسپلش نشان داد.

  پس از پد اسپلش در 19 ژوئن بسته شد، پارک حیات وحش به یافته های محقق بهداشت پرداخت و گردش مداوم، فیلتر کردن، ضد عفونی کردن را اضافه کرد. افزودن یک کنترل کننده خودکار کلر و آموزش کارکنان آن. پد آب پاش در 24 ژوئیه بازگشایی شد و هیچ بیماری اضافی در پد اسپلش شناسایی نشد.

  نویسندگان گزارش نتیجه گرفتند: "با افزایش استفاده از پد اسپلش، معافیت از پدهای اسپلش از مقررات تحت قوانین بهداشت عمومی باید مورد بازنگری قرار گیرد." .

  در حال حاضر، پیام‌رسانی ساده نیز می‌تواند به جلوگیری از شیوع پاشش کمک کند، مانند علائمی که به پاشش‌کنندگان و مراقبان می‌گوید: «اگر مبتلا به اسهال هستید، در آب نروید»، «ایستادن نکنید یا بالای جت ها بنشینید» و «آب را قورت ندهید».


  تگ ها:

  فواره , مدفوع , درباره , شیوع , اسهال , مرتبط , پاشش , هشدار


  v 9
خبرهای دیگر از علوم پایه