خبر

 • تک بورد - فناوری واکسن mRNA به آنفلوآنزا منتقل می شود: Moderna می گوید آزمایش آغاز شده است

  فناوری واکسن mRNA به آنفلوآنزا منتقل می شود: Moderna می گوید آزمایش آغاز شده است
  28 روز و 10 ساعت قبل

  Moderna اولین بار از واکسن آنفلوانزا مبتنی بر mRNA برای شرکت کنندگان در یک آزمایش بالینی فاز اولیه ، یک ویروس فصلی برای آنفلوانزا ، COVID-19 ، ویروس های تنفسی RSV و HMPV داده است. .

  مدرنا درنهایت قصد دارد واکسن را بر روی 180 نفر در مرحله 1/2 تصادفی ، طبقه ای و آزمایش ناظر کور آزمایش کند. این آزمایش ایمنی ، دوزهای مختلف و پاسخ های ایمنی را بررسی خواهد کرد.

  بیشتر بخوانید به نظر می رسد یک فصل آنفولانزا خشن در پیش است. این واکسن ، به نام mRNA-1010 ، برای هدف قرار دادن چهار نژاد ویروس آنفلوانزا ساخته شده است که هر ساله به طور فصلی گردش می کنند ، دقیقاً مانند واکسن های چهار ظرفیتی آنفلوانزا در بازار. چهار دودمان ویروسی آن دسته از سوی سازمان بهداشت جهانی است که هر ساله برای پیشگیری از بیماری هدف گیری می کند - دودمان های فصلی آنفلوانزای نوع A H1N1 و H3N2 و همچنین دودمان آنفلوانزای نوع B یاماگاتا و ویکتوریا. اگر نشان داده شود که mRNA-1010 در آزمایشات مرحله بعد در برابر آفت سالانه موثر است ، Moderna در نهایت قصد دارد آن را با سه واکسن مبتنی بر mRNA دیگر برای ایجاد یک بار شات سالانه و یک مرحله ای بسته بندی کند.

  علاوه بر آنفلوانزا ، این عکس ترکیبی پیش بینی شده دو ویروس رایج تنفسی دیگر را که در کنار آنفلوانزا گردش می کنند - ویروس سنسیسیال تنفسی (RSV) و متاپنومو ویروس انسانی (hMPV) - و همچنین ویروس کرونا ویروس COVID-19 ، SARS-COV هدف قرار می دهد. -2 ، که برخی از کارشناسان حدس می زنند فصلی شود. در حال حاضر ، هیچ واکسن مجوزی علیه RSV یا hMPV وجود ندارد. و مشخص نیست که آیا SARS-CoV-2 فصلی خواهد شد یا واکسن های تقویت کننده سالانه لازم هستند.

  "ما معتقدیم که از مزایای واکسن mRNA می توان به توانایی ترکیب آنتی ژن های مختلف برای محافظت در برابر مولتیپل اشاره کرد. مدیر عامل Moderna ، استفان بانکل در بیانیه ای گفت: ویروس ها و توانایی پاسخ سریع به تکامل ویروس های تنفسی ، مانند آنفلوانزا ، SARS-CoV-2 و RSV. "چشم انداز ما این است که یک واکسن ترکیبی mRNA تولید کنیم تا افراد بتوانند برای محافظت از اثربخشی در برابر مشکل ترین ویروس های تنفسی هر بار یک بار تزریق کنند."

  طراحی واکسن

  در حالی که این شرکت با تولید مگا شات فصلی خود هدف بالایی دارد ، م componentلفه آنفلوانزا به تنهایی می تواند یک پیشرفت قابل توجه نسبت به عکس های فعلی ارائه دهد. با ناراحتی بشریت ، واکسن های سالانه چهار ظرفیتی و سه ظرفیتی آنفلوانزا دارای اثر کم هستند ، به طور کلی فقط در محدوده 40 تا 60 درصد است. بعضی از سال ها ، اثر واکسن ها حتی کمتر است.

  تبلیغ

  مدرن انتظار دارد که بتواند این تعداد را شکست دهد. با افزایش موفقیت واکسن COVID-19 مبتنی بر mRNA خود - که دارای 94 درصد کارآیی قابل توجه در آزمایشات بالینی مرحله آخر - Moderna پلت فرم واکسن mRNA پیشرفته تر و هدفمند خود را برای مبارزه با آنفلوانزا هدف قرار خواهد داد. این شرکت در حال حاضر سه کاندید واکسن مبتنی بر mRNA در دست تولید دارد. بعد از mRNA-1010 ، mRNA-1020 و mRNA-1030 وجود دارد.

  به طور کلی ، واکسن های mRNA با رساندن قطعه کد ژنتیکی ویروس به سلولهای انسانی ، که به شکل RNA پیام رسان است ، کار می کنند ( mRNA). این نوع RNA به طور کلی به عنوان یک واسطه عمل می کند ، و دستورالعمل های رمزگذاری شده از DNA را به ماشین آلات مولکولی سلول منتقل می کند که کد را به پروتئین تبدیل می کند. قطعه های mRNA موجود در واکسن ها ، نقشه اصلی پروتئین های ویروسی را که سیستم ایمنی بدن می تواند برای تمرین هدف استفاده کند ، بیان می کند. هنگامی که ماشین آلات سلول کد mRNA واکسن را به پروتئین ویروسی تبدیل می کند ، سیستم ایمنی بدن از آن پروتئین برای آموزش آنتی بادی های هدف قرار دادن ویروس و دفاع سلولی استفاده می کند.

  برای جلوگیری از COVID-19 ، واکسن های mRNA شامل کد بخشی از پروتئین سنبله SARS-CoV-2. کپی هایی از این پروتئین از بدن کروی ویروس خارج شده و به ویروس کمک می کند تا به سلول های انسانی نفوذ کند. به همین ترتیب ، آنها یک هدف آسان و موثر برای آنتی بادی ها و سایر پاسخ های ایمنی بدن هستند.

  برای جلوگیری از آنفلوانزا ، واکسن های mRNA می توانند پروتئین های اصلی را که به طور مشابه از ویروس آنفولانزا خارج می شوند ، یعنی هماگلوتینین (HA یا H) هدف قرار دهند. و نورآمینیداز (NA یا N). مانند سنبله ، این پروتئین ها برای توانایی ویروس آنفولانزا در حمله به سلول های انسانی بسیار مهم هستند. اما ، HA و NA به اشکال مختلفی وجود دارد که در نام ویروس های آنفلوانزا به صورت H و N نشان داده می شوند (مانند H1N1 و H3N2).

  مزایای mRNA

  استراتژی واکسن مبتنی بر mRNA راهی کاملاً دقیق ارائه می دهد برای هدف قرار دادن HA و NA ویروس های آنفلوانزا در مقایسه با واکسن های آنفلوانزا در حال حاضر ، که اغلب به ارائه ویروس های کامل ، ضعیف یا غیرفعال ، به سیستم ایمنی بدن متکی هستند. و طراحی مبتنی بر mRNA ، ویرایش واکسن ها را آسان می کند. به عنوان مثال ، اگر یک ویروس آنفلوانزا یک فصل با نسخه کمی متفاوت از HA ظاهر شود - همانطور که اغلب اتفاق می افتد - به طور بالقوه فقط یک کدگذاری واکسن به روز می شود تا عکس آن سال تنظیم شود. این تغییری است که به طور بالقوه نیز می تواند به سرعت انجام شود. هنگامی که انواع SARS-CoV-2 در اوایل سال جاری باعث افزایش نگرانی شد ، مدیر عامل BioNTech - که یک COVID-19 مبتنی بر mRNA را با Pfizer توسعه داد - گفت که در صورت نیاز می توانند واکسن mRNA خود را فقط در عرض شش هفته تنظیم کنند.

  تبلیغات

  شاید بزرگترین مزیتی که استراتژی مبتنی بر mRNA نسبت به واکسن آنفلوانزا در حال حاضر دارد ، این است که تخمها را درگیر نمی کند. واکسن های فعلی آنفلوانزا اغلب با استفاده از تخم مرغ های بارور تولید می شوند. واکسن سازها ویروس را به تخمها تزریق می کنند و به ویروس اجازه می دهند لژیونهای کلون ایجاد کند. سپس ، سازندگان واکسن ویروس ها را جمع آوری می کنند ، آنها را تصفیه می کنند ، ضعیف می کنند یا می کشند و از آنها برای واکسن استفاده می کنند. ارزان ، ساده و روشی است که برای دهه ها مورد استفاده قرار گرفته است.

  اما همچنین زمان بر است ، به تخم مرغ زیادی احتیاج دارد و ممکن است واکسن هایی با کارایی بالا تولید نکند. واکسن های ویروس ضعیف یا غیرفعال فاقد دقت در سایر استراتژی های واکسن مانند mRNA یا پروتئین های نوترکیب هستند. با داشتن یک ویروس کامل ، سیستم ایمنی بدن می تواند به بسیاری از ویژگیهای مختلف ویروس حمله کند ، برخی از آنها ممکن است برای خنثی کردن مهاجم چندان مفید نباشد.

  تعداد آنفلوانزا

  علاوه بر این ، انسان ها نیز متفاوت از مرغ و بعضی اوقات در مراحل تولید ، ویروس های آنفولانزا می توانند با شرایط مرغداری خود سازگار شوند. به نظر می رسد این مسئله در فصل آنفلوانزای 2017-2018 ، هنگامی که به نظر می رسد یک ویروس آنفلوانزای H3N2 در گردش خون جهش در HA خود را در طی تولید واکسن مبتنی بر تخم ایجاد می کند ، وجود دارد. جهش ممکن است باعث شده ویروس در آلوده شدن تخم مرغ بهتر باشد ، اما به نظر می رسد در واکسن آنتی بادی هایی در بدن افراد ایجاد می شود که در شکست دادن ویروس H3N2 در انسان به خوبی مهارت ندارند.

  آن آنفولانزا در فصل ، واکسن آنفلوانزا اثر کلی فقط 38 درصد تخمین زده شد. اثر بخشی در برابر ویروس های آنفلوانزا نوع A ، که شامل H3N2 است ، فقط 30 درصد بود. فصل آنفلوآنزای 2017-2018 با تخمین میزان بستری شدن در بیمارستان تا 810،000 و مرگ تا 61،000 مورد ، در بدترین زمان این دهه به سر می برد.

  با این حال ، متخصصان بهداشت از همه می خواهند هر ساله تزریق آنفولانزا را انجام دهند. آنفولانزا ، هرچند که گاهی خوش خیم به نظر برسد ، یک بیماری عفونی ویرانگر است. حتی یک واکسن با کارایی پایین نیز می تواند کمک کند. CDC تخمین می زند که آنفلوانزا از سال 2010 هر ساله بین 9 میلیون تا 45 میلیون نفر را مبتلا می کند. و در هر یک از این سالها ، 140،000 تا 810،000 نفر را به بیمارستان فرستاد و بین 12،000 تا 61،000 نفر را کشت. علاوه بر هزینه های انسانی ، بار اقتصادی همه اینها 11 میلیارد دلار در سال تخمین زده می شود.

خبرهای دیگر از علوم پایه