خبر

 • تک بورد - فضاپیمای ناسا حامل نمونه اولیه مواد سیارکی برای سفر به زمین است

  فضاپیمای ناسا حامل نمونه اولیه مواد سیارکی برای سفر به زمین است
  17 روز و 14 ساعت قبل

  چرا مهم است: منشا NAS ناسا ، تفسیر طیفی ، شناسایی منابع ، امنیت ، رگولیث اکسپلورر (OSIRIS-REx) فضاپیما پس از جمع آوری موفقیت آمیز نمونه ای که در نهایت در زمین مورد مطالعه قرار خواهد گرفت ، اواخر امسال از مجاورت دوستانه سیارک بنو خارج می شود. این ماموریت هفت ساله به دانشمندان کمک خواهد کرد تا در مورد ایجاد منظومه شمسی و شاید چگونگی شروع زندگی در زمین بیشتر بدانند.

  ناسا این صنعت را در سال 2016 به فضا پرتاب کرد و آن را به سمت بنو ، سیارکی که بیش از 200 میلیون مایل از سیاره خانه ما فاصله دارد ، ارسال کرد. قرار ملاقات برنامه ریزی شده بدون هیچ مشکلی در اکتبر گذشته انجام شد زیرا این ابزار توانست با موفقیت یک نمونه از ذرات سنگ سنگ را جمع آوری کرده و برای سفر برگشت دور خود قرار دهد.

   https://techbord.com فضاپیمای ناسا حامل نمونه های اولیه ماده اولیه سیارک برای سفر به زمین

  آژانس فضایی اکنون در حال آماده سازی صنایع دستی برای مرحله بعدی ماموریت است. ، عزیمت از مجاورت بنو. ناسا به طور آزمایشی تاریخ عزیمت 10 مه 2021 را تعیین کرده است ، که آنها را در موقعیتی قرار می دهد که مانور عزیمت را به روشی انجام دهند که کمترین میزان سوخت آن را مصرف کند. هنوز هم خطرناک است.

  مایکل مورو ، معاون پروژه OSIRIS-REx در مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرینبلت ، مریلند ، گفت که "با بیش از 593 مایل در ساعت تغییر سرعت ، این همان بزرگترین مانور محرکه ای که از زمان نزدیک شدن به بنو در اکتبر 2018 توسط OSIRIS-REx انجام شده است. "

  ناسا همچنین در حال برنامه ریزی برای یک پرواز نهایی است. که بخشی از مأموریت اصلی نیست ، این پرواز به صنعت امکان می دهد تا محل فرود را مشاهده کند و ببیند که چگونه روند جمع آوری سایت نمونه را تغییر می دهد. تا در 24 سپتامبر 2023 به زمین برسد.

خبرهای دیگر از علوم پایه