روند پخت اخیر در استفاده از «غبارهای براق» برای ایجاد ظاهری درخشان و ب">

خبر

 • تک بورد - فراستینگ سمی: کودکان مسموم با سرب، مس حاصل از تزئینات کیک

  فراستینگ سمی: کودکان مسموم با سرب، مس حاصل از تزئینات کیک
  10 روز و 5 ساعت قبل

  برخی از "غبارهای براق" کیک برای خوردن بی خطر هستند—بعضی دیگر قطعاً اینطور نیستند.
  روند پخت اخیر در استفاده از «غبارهای براق» برای ایجاد ظاهری درخشان و براق، کودکان خردسال را با فلزات سنگین در حداقل دو ایالت مسموم کرده است. محققان سلامت در گزارش جدیدی که روز جمعه منتشر شد هشدار دادند.

  یک کیک تولد سمی برای یک کودک 1 ساله باعث شد که شش کودک (1 تا 11 ساله) پس از جشن تولد اکتبر 2018 در رود آیلند به شدت دچار استفراغ و اسهال شوند. یک کودک باید به اورژانس منتقل شود.

  یک کیک تولد با مایه رزگلد، یک بطری پودر طلا که برای تزئین کیک استفاده می شود، و طبل های صنعتی حاوی پودر مس ریز - رود آیلند، 2018.بزرگنمایی / یک کیک تولد با مایه رزگلد، یک بطری گرد و غبار طلا که برای تزئین کیک استفاده می شود و طبل های صنعتی حاوی پودر مس ریز — رود آیلند، 2018. CDC

  محققین از وزارت بهداشت رود آیلند بیماری را در لایه ضخیم مات کیک که با "غبار براق" رزگلد پوشیده شده بود، ردیابی کردند. این کیک در یک نانوایی تجاری تولید شد و محققان بهداشتی سه منبع احتمالی گرد و غبار درخشندگی نانوایی را شناسایی کردند. یکی از آنها واردکننده ای بود که گرد و غبار را "پودر ریز مس" معرفی کرد که در ابتدا به عنوان "رنگدانه فلزی برای کالاهای مصرفی مانند پوشش کف" فروخته می شد. اگرچه گرد و غبار برچسب "غیر سمی" بود، اما برچسب "غیر قابل خوردن" نیز داده شد.

  تست آزمایشگاهی نشان داد که فراست کیک تولد حاوی 22.1 میلی گرم مس در هر گرم رزگلد است که تقریباً برابر با 900 است. میلی گرم مس روی هر برش کیک. این مقدار 1000 برابر بیشتر از مقدار توصیه شده روزانه مس برای بزرگسالان است، چه رسد به کودکان. طبق گفته مؤسسه ملی بهداشت و سازمان غذا و دارو، مصرف توصیه شده روزانه مس برای بزرگسالان 0.9 میلی گرم، برای نوزادان تا 1 سال 0.2 میلی گرم و برای کودکان 1 تا 3 سال 0.3 میلی گرم است. NIH خاطرنشان می کند که مس می تواند سمی باشد و حد بالای 1 میلی گرم را در کودکان 1 تا 3 ساله توصیه می کند.

  محققان بهداشتی در رود آیلند به این نتیجه رسیدند که کودکان مسمومیت با فلز مس داشتند که می تواند باعث آسیب کبدی و درد شکم شود. ، گرفتگی عضلات، حالت تهوع، اسهال و استفراغ.

  تبلیغات

  به طور نگران کننده ای، اداره بهداشت 28 گرد و غبار غیرقابل خوردن دیگر را از نانوایی که کیک سمی را تولید کردند، بررسی کرد. محققان دریافتند سایر غبارها حاوی سطوح بالایی از آلومینیوم، باریم، کروم، مس، آهن، سرب، منگنز، نیکل و روی بودند. و پس از بازدید از نانوایی های تجاری دیگر، محققان بهداشت متوجه شدند که استفاده گسترده ای از چنین گرد و غبارهای غیرقابل خوردن وجود دارد. این بخش متعاقباً دستورالعمل‌های بهداشتی را برای نانوایی‌ها صادر کرد تا از استفاده از گرد و غبارهای غیرخوراکی خودداری کنند، و FDA توصیه‌ای صادر کرد.

  برچسب‌های خطرناک

  اما این پایان کار نبود. در ماه مه 2019، محققان وزارت بهداشت میسوری مقادیر بالایی سرب را در گرد و غبار گلبرگ گل پامچال زرد روشن پیدا کردند که به گل‌های تزئینی روی کیک تولد خانگی یک کودک یک ساله اضافه شده بود. این گرد و غبار توسط یک شرکت تزیین کیک فلوریدا فروخته شد و به عنوان رنگ "غیر سمی" برای محصولات پخته شده، آب نبات، شکلات، و هنر قند برچسب گذاری شد.

  اما آزمایشات آزمایشگاهی نشان داد که گرد و غبار 25 درصد سرب است. آزمایش روی کودک نشان داد که سطح سرب خون 12 میکروگرم در دسی لیتر است. همین هفته، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، مقدار مرجع سرب خون را از 5 میکروگرم در دسی لیتر به 3.5 میکروگرم در دسی لیتر کاهش داد، به این معنی که هر سطح بالاتر از 3.5 میکروگرم در دسی لیتر، دلیلی برای اقدام است. این سطح نشان دهنده صدک 97.5 از مقادیر سرب خون در میان کودکان 1 تا 5 ساله ایالات متحده در سال های اخیر است. سرب یک نوروتوکسین قوی است و هیچ سطحی از سرب وجود ندارد که ایمن در نظر گرفته شود.

  کیک تولد با گل های یخ زده رنگ آمیزی شده با گرد و غبار گلبرگ پامچال که برای تزئین کیک استفاده می شود - میسوری، 2019.بزرگ‌نمایی / کیک تولد با گل‌های پودری رنگ‌شده با گرد و غبار گلبرگ پامچال که برای تزئین کیک استفاده می‌شود — میسوری، 2019. CDC

  جزئیات این دو مسمومیت در یک نشان داده می‌شود گزارشی که امروز در گزارش هفتگی بیماری و مرگ و میر CDC منتشر شد. نویسندگان - مقامات بهداشتی رود آیلند، میسوری، و CDC - خواستار برچسب‌گذاری بهتر هستند. نویسندگان هشدار می‌دهند: "برچسب‌گذاری که نشان می‌دهد یک محصول غیرسمی است به معنای ایمن بودن محصول برای مصرف نیست." . "برچسب صریح که نشان می دهد محصولات غیرخوراکی برای مصرف انسان ایمن نیستند، برای جلوگیری از بیماری و مسمومیت های غیرعمدی لازم است."

  در این بین، نویسندگان و FDA به نانواها هشدار می دهند که به دقت به برچسب ها نگاه کنند. اغلب تزیینات خوراکی معمولاً در جایی روی برچسب عبارت "خوراکی" را درج می کنند و لازم است فهرستی از مواد تشکیل دهنده نیز درج شود. اگر این کار را نکردند، ریسک نکنید.

  "اگر برچسب به سادگی می گوید "غیر سمی" یا "فقط برای اهداف تزئینی" و شامل لیست مواد تشکیل دهنده نیست، محصول نباید مستقیما استفاده شود. در مورد غذاها،" FDA توصیه می کند.

خبرهای دیگر از علوم پایه