خبر

 • تک بورد - عنکبوتها مار می خورند ، وای من! در اینجا عکس ها برای اثبات آن وجود دارد

  عنکبوتها مار می خورند ، وای من! در اینجا عکس ها برای اثبات آن وجود دارد
  17 روز قبل

  برخی از گونه های عنکبوت می توانند مارهایی را که 10 تا 30 برابر اندازه آنها هستند تسخیر کنند.
  یک عنکبوت با کام تمیزکننده چه کاری باید انجام دهد وقتی از خرده ریز کردن کرایه معمول حشرات خسته شود؟ چند نیش مار تازه ممکن است این کار را انجام دهد. بله ، بر اساس مقاله اخیر منتشر شده در American Journal of Arachnology ، بعضی از گونه های عنکبوت گاهی اوقات با مار جشن می گیرند. و آن مقاله برای اثبات آن پ

  دانشمندان قبلاً معتقد بودند كه عنكبوت ها حشرات زنده یا بندپایان دیگر را تقریباً به طور انحصاری مصرف می كنند ، اما تحقیقات اخیر نشان داده كه رژیم های غذایی آنها متنوع تر است. به گفته نویسندگان همکار ، مارتین نیفلر (متخصص آراکنولوژی در دانشگاه بازل) و جی ویتفیلد گیبونز (متخصص دام شناسی در دانشگاه جورجیا) ، گونه های مختلف عنکبوت برای تغذیه از کرم های خاکی ، کرم های مخملی ، کرم های موی سر ، الاغها ، حلزون ، میگو ، خرچنگ دریایی ، خرچنگ آب شیرین ، خفاش ، موش ، موش صحرایی ، موش صحرایی ، شیردار ، قورباغه ، ماهی ، نیوتن و سمندر ، از جمله طعمه های دیگر. همچنین چندین مورد مشاهده شده است که عنکبوتها مارها را غالباً تغذیه می کنند و مارها را تغذیه می کنند.

  Nyffeler و Gibbons تصمیم گرفتند اولین سنتز موارد مختلف مستند را با استفاده از گزارش های منتشر شده و تصاویر Google انجام دهند. ، کتاب های گوگل ، سایت های رسانه های اجتماعی ، مجلات علمی ، و پایان نامه ها و پایان نامه های آکادمیک مربوطه. این تیم در نهایت 319 گزارش فردی از عنکبوت ها را که در حال شکار مارها بودند ، پیدا کرد ، بیشتر آنها به طور طبیعی اتفاق می افتند ، اگرچه حدود هفت درصد آنها آزمایشات آزمایشی آزمایشگاهی یا آزمایشات صحرایی بودند. تقریباً 80 درصد این گزارش ها شامل عکس یا فیلم مستند اقدامات وحشتناک برای فرزندان است.

  تبلیغات

  از بیش از 49000 گونه شناخته شده عنکبوت ، نویسندگان 30 گونه را مشاهده کردند که در طبیعت برای خوردن مار مشاهده شده است ، به علاوه 11 گونه دیگر نشان داده شده است که در اسارت یا آزمایش های صحرایی انجام شده است. تقریباً نیمی از موارد مستند مربوط به عنکبوتهای بیوه (منحصراً ماده) از خانواده Theridiid است ، به نظر می رسد برخی از آنها "گیرنده مار متخصص" باشند ، به ویژه عنکبوت بازخورد استرالیا ، عنکبوت دکمه ای آفریقایی ، عنکبوت بیوه اسرائیلی و ایرانی و چهار گونه آمریکای شمالی. رتیل ها (خانواده Theraphosidae) دومین خانواده عنکبوتی هستند که از مار تغذیه می کنند ، زیرا این عنکبوت ها آنها را در درختان یا زمین شکار می کنند. عنکبوت های بزرگ گلیم بافی (خانواده های Araneidae و Nephilidae) سومین مارهای هدف قرار دادن هستند.

  این سه خانواده عنکبوت 80 درصد کل موارد گزارش شده از تغذیه مارها را تا به امروز تشکیل می دهند. در مورد قربانیان مار ، این موارد مستند در طبیعت شامل 86 گونه مار از هفت خانواده بود که پنج گونه دیگر درگیر اسارت یا حوادث صحنه شده بودند. اینها شامل مارهای قهوه ای ، مارهای خرچنگ دریایی ، مارهای پارچه ای ، مارهای سبز ، مارهای سلطان ، مارهای گردن دار ، مسابقه دهنده ها ، مارهای قرمز و مارهای موش صحرایی بود.

  خانواده های مختلف عنکبوت طعمه های مار را به طرق مختلف می کشند. به عنوان مثال ، زنان بیوه سیاه به شبکه های قوی و سخت خود اعتماد می کنند تا مار را در رشته های چسبناک عمودی وب به دام بیندازند. سپس بیوه مار را در ابریشم چسبناک تری پوشانده و یک یا چند بار آن را گاز می گیرد تا سم نوروتوکسین خود آزاد شود. پس از بی حرکتی مار ، بیوه طعمه خود را از زمین بلند می کند - روندی که ممکن است چندین ساعت طول بکشد - و در اوقات فراغت خود را می کشد و تغذیه می کند.

  تبلیغات

  گیاهان رتیل تار و تاب نخواهند داد ، اما نیش های آنها را می زند همچنین یک سم نوروتوکسین قدرتمند را که می تواند به سرعت یک مار را بی حرکت کند ، استفاده کند. گزارشی در سال 1926 توضیح داد که چگونه یک رتیل سر مار را می گیرد و گاز می گیرد ، در حالی که مار سعی در تکان دادن آن دارد ، آن را نگه داشته است. به محض شروع سم ، رتیل مار را خرد کرده و تمام قسمتهای نرم و جالب را بیرون می کشد ، و یک "توده بی شکل" از خود به جای می گذارد.

  عنکبوت های گوی باف همچنین مار کوچک را در تارهای خود می گیرند ، و مانند بیوه ، طعمه های خود را در ابریشم قرار داده و چند گزش سمی به آنها وارد می کنند. نویسندگان نوشتند: عنکبوت سپس "بافت حل شده را از طریق قرص خود از طریق گوارش خارج روده استخراج می کند." (یعنی عنکبوت آنزیم های گوارشی را از دستگاه روده خود دفع می کند ، که بافت ها را به صورت مایع تجزیه می کند تا به راحتی لغزیده شود.) عنکبوتها معمولاً فقط بخشی از مار را می خورند و بقیه را مانند مورچه ها ، زنبورها و مگس ها به گردبندگان واگذار می کنند. p>

  "نیفلر گفت:" در حالی که تأثیر سم بیوه سیاه بر روی سیستم عصبی مار به خوبی بررسی شده است ، اما این نوع دانش عمدتا برای گروه های دیگر عنکبوت فاقد است. " "بنابراین تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود چه اجزای زهرهایی که به طور خاص سیستم عصبی مهره داران را هدف قرار می دهند ، اجازه می دهند عنکبوت ها مارهای بزرگتر را با گزش سمی فلج کنند و آنها را از بین ببرند."

  Nyffeler و Gibbons همچنین دریافت که برخی عنکبوتهای بیوه سیاه می توانند بر مارها 10 تا 30 برابر اندازه خود غلبه کنند. آنها یک مثال به خصوص افراطی را نشان دادند که توسط نشنال جئوگرافیک در سال 1933 مستند شده است ، که در آن یک مار 8 گرمی گارتر در تار عنکبوت تار عنکبوتی گرفتار شد که فقط 0.0225 گرم وزن داشت. آنها نوشتند: "از این رو این مار 355 برابر عنکبوت سنگین تر بود." به همین ترتیب ، رتیل (که می تواند تا 50 گرم وزن داشته باشد) ثابت شده است كه افعی های گودال بسیار بزرگتر و سنگین تر است.

  DOI: American Journal of Arachnology، 2021. 10.1636 / JoA-S-20-050 ( درباره DOI).

خبرهای دیگر از علوم پایه