خبر

 • تک بورد - علی رغم پرواز روز سه شنبه ، جف بزوس برای نجات Blue Origin وقت خود را تمام می کند

  علی رغم پرواز روز سه شنبه ، جف بزوس برای نجات Blue Origin وقت خود را تمام می کند
  24 روز و 4 ساعت قبل

  "آنچه در مورد جف بزوس می دانیم این است که او از دست دادن خوشش نمی آید." - سایت اول را راه اندازی کنید ، تگزاس - جف بزوس با لبخندی به لب تا لب لبه کلاه گاوچران بالای سرش از فضاپیما منفجر شد .

  بنیانگذار آمازون یک آرزوی مادام العمر خود را برای پرواز به فضا با پرواز یک موشک و کپسولی که شخصاً بودجه اش را تأمین کرد ، تحقق بخشید. در طی چند دقیقه بی وزنی ، بزوس و برادرش مارک در کنار کپسول نیو شپارد در کنار پیشگام هواپیمایی والی فانک و مشتری 18 ساله ، الیور دیمن شناور بودند. آنها آب نبات Skittles را به دهان یکدیگر ریختند و از این منظره لذت بردند.

  خواندن بیشتر در اینجا دلیل مهم بودن پرواز ریچارد برانسون است - و ، بله ، واقعاً مهم است

  "بهترین روز تا کنون" بزوس ، 57 ساله ، پس از فرود ایمن در زیر سه چتر. "انتظارات من زیاد بود و به طرز چشمگیری از آنها فراتر رفت."

  همه ماجراهای ثروتمندترین فرد جهان را هیجان زده نمی کردند. بزوس با پرواز کوتاه 10 دقیقه ای خود واکنش های تند و تیز را برانگیخت. حتی برخی از افراد آرزو می کردند که بزوس راه اندازی شده باشد و هرگز برنگردد.

  این منتقدان از بزوس به دلیل متلاشی شدن اتحادیه ها و رفتار خوب با کارمندان آمازون ابراز ناامیدی نکردند. دوستداران محیط زیست ناامید شدند که با سوختن جهان از تغییرات آب و هوایی و سایر بلایا ، بزوس با پرتاب به فضا پاسخ داد. و با تمام دارایی خود ، بزوس برای کسانی که از میلیاردرهای فوق العاده ثروتمند نفرت دارند و می خواهند سهم عادلانه مالیات خود را بپردازند ، یک هدف دعوت کننده ارائه داد. انتقاد از بزوس باعث ایجاد شکاف ایدئولوژیک شد ، از تاکر کارلسون در فاکس نیوز گرفته تا نماینده حزب لیبرال کنگره ، الکساندریا اوکازیو-کورتز.

  در همین حال ، در جامعه فضایی ، مردم بیشتر پرواز بزوس را به عنوان طلوع عصر خصوصی پروازهای فضایی جشن می گرفتند. ، که مرزهای بلندتر را باز می کند ، هم با Blue Origin و هم Virgin Galactic سرویس پرواز منظمی منظمی را آغاز می کنند.

  هیچ یک از دو طرف لزوماً اشتباه نمی کنند. منطقی است که هم از ثروت زیاد بزوس و هم معنای آن برای جامعه ناراحت باشید اما همچنین تشخیص دهید که Blue Origin پرواز فضایی پیشرفته ای داشته است.

  س realال واقعی این است که آیا بزوس قصد خود را برای استفاده به خوبی انجام می دهد؟ ثروت بسیار زیاد او به نفع بشریت. آنچه منتقدان لژیون Bezos و Blue Origin از آن چشم پوشی می کنند این است که این شرکت به طور قانونی هدف نهایی نجات سیاره زمین را دارد. در حالی که پرواز روز سه شنبه به طور واضح برای بزوس خودکار بود ، Blue Origin پروژه هایی را برای حمایت از انتقال صنایع سنگین از سطح سیاره ما به فضا دنبال کرده است.

  برای قرار دادن بشریت در این مسیر سازگار با محیط زیست ، بزوس با سرمایه گذاری در حدود 10 میلیارد دلار در شرکت پروازهای فضایی و با درآمد بیشتر هر ساله ، سرمایه آبی Blue Origin را جلب کرده است. با این حال ، آنچه بزوس در Blue Origin سرمایه گذاری نکرده است ، وقت شخصی وی و نه رهبری هدایت شده ای است که آمازون را به بالای خرده فروشی سوق می دهد.

  تبلیغات

  بنابراین پس از بازگشت وی از پرواز فضایی روز سه شنبه ، چه بیشتر می خواستم بدانم که آیا جف بزوس در فضا حضور دارد یا خیر. او بینش دارد. او پول دارد. اما آیا او در سن 57 سالگی سالها یا تمایل کافی برای اطمینان از موفقیت Blue Origin را دارد؟ یا آیا او Blue Origin را به دست و پا زدن ترک خواهد کرد و در عوض اکثر اوقات پس از یک جوراید suborbital به قایق بادبانی نیم میلیارد دلاری خود بازنشسته خواهد شد؟

  هیئت منصفه بسیار بیرون است.

  چشم انداز

  بزوس دیدگاه جذابی نسبت به فضا دارد و کاملاً اصیل است. قبل از روزهای آمازون ، بزوس یک باور واقعی به قدرت استفاده از فضا برای بهبود زندگی روی زمین داشته است. وی گفت ، سیاره ما باغی است كه باید از آن محافظت شود.

  وی روز سه شنبه با تکرار خطی كه اغلب از آن استفاده كرده است ، گفت: "این تنها سیاره خوب در منظومه شمسی است." "ما کاوشگرهای رباتیک را برای همه آنها ارسال کرده ایم و این تنها کاوشگر خوب است. ما باید از آن مراقبت کنیم. و هنگامی که به فضا می روید و می بینید که زمین چقدر شکننده است ، می خواهید از آن حتی بیشتر مراقبت کنید. "

  برای تحقق این امر ، بزوس Blue Origin را در سال 2000 تاسیس کرد تا" راهی به فضا "ایجاد کند " این به معنای پایین آوردن هزینه پرتاب موشک با استفاده مجدد و مکرر از آنها است. بزوس با كاهش هزينه رسيدن به فضا ، به دنبال جابجايي صنعت سنگين از زمين است. وی می گوید ، به جای اینکه از سیاره خود استخراج کنیم ، باید این منابع را از سیارک های بی روح جمع آوری کنیم.

  نیازهای سیری ناپذیر انرژی ما نیز ممکن است توسط مزارع انرژی خورشیدی مستقر در فضا تأمین شود. و سرانجام ، گسترش به فضا باعث می شود که بشریت به صورت گونه ای رشد کند و درنهایت سکونتگاه های مداری نزدیک زمین و سپس جهان های دیگر را جمعیت دهد. این فرصت نامحدود برای گسترش ، انسان را از ورود به حالت سکون و نبرد برای منابع فزاینده ای که روی زمین کم است ، نجات می دهد.

  بزوس از لحاظ نظری درباره همه اینها درست است. امروزه تقریباً نیمی از جمعیت جهان از دسترسی به برق قابل اطمینان و شرایط معقول بالا در زندگی برخوردار نیستند. تنها وسیله درازمدت برای رساندن این نیمی از جمعیت جهان به سطح استانداردی که جهان پیشرفته از آن بهره مند شده و بدون تخریب زمین ، احتمالاً دستیابی به انبوه منابع موجود در فضا است.

  ادامه مطلب جف بزوس از چشم انداز گسترده خود درباره آینده بشریت در فضا رونمایی می کند.

  ساخت چنین اقتصاد فضایی و تمدن فضایی پس از یک شب اتفاق نخواهد افتاد ، و به همین دلیل بزوس به Blue Origin به عنوان یک تلاش چند نسلی نگاه می کند. بزوس روز سه شنبه گفت: "چیزهای بزرگ كوچك شروع می شود و اینگونه شروع می شود."

  این شركت برنامه ای دارد. این کار با سیستم New Shepard کم شروع شد و نحوه استفاده مجدد از موشک را یاد گرفت. در حال حاضر این موشک در حال توسعه بسیار بزرگتر موشک New Glenn است که در اصل از طرح New Shepard به عنوان مرحله دوم خود استفاده خواهد کرد. برنامه هایی برای موشکهای بزرگتر نیز در خط وجود دارد که همگی باید جرم بیشتری را با هزینه کمتری به سیاره زمین منتقل و از آن منتقل کنند.

  با این حال این طرح بسیار کند اتفاق افتاده است و بزوس با همان قاطعیت پیش نرفته است. توسط آمازون توسط وی نشان داده شد. منبع آبی بسیار دور از خودکفایی است. بزوس هنوز باید سالانه بیش از یک میلیارد دلار به Blue Origin وارد کند تا چراغ ها روشن نماند. این نوع حمایت مالی حتی برای ثروتمندترین فرد جهان پایدار به نظر نمی رسد.

  تبلیغات

  اوضاع را برای بزوس حتی بدتر می کند؟ او باید با ایلان ماسک و اسپیس ایکس رقابت کند.

  رقابتی که

  نبود در طی اواسط دهه 2010 ، پس از بیش از یک دهه سکوت نزدیک ، Blue Origin از خفا پنهان شد. حالت با تمام ظاهر تبدیل شدن به یک شرکت فضایی نیرومند. به نظر می رسید اکنون دو تیتان صنعت فناوری ، جف بزوس و ایلان ماسك ، برای برتری در عرصه فضایی نبرد كنند.

  در اواخر سال 2014 ، Blue Origin با اعلام خبر رسیدن به صنعت فضایی ، صنعت فضایی را متحیر كرد. معامله ای برای ساخت موتورهای موشکی برای United Launch Alliance ، سپس شرکت پرتاب برتر در ایالات متحده. United Launch Alliance موتور BE-4 آبی را برای موشک جدید Vulcan خود بیش از پیشنهادی از Aerojet Rocketdyne ، شرکت پیشرانه blueblood پشت اکثر موتورهای بزرگ موشکی در تاریخ ایالات متحده انتخاب کرد.

  حدود یک سال بعد ، Blue Origin با پرتاب و فرود ایمن موشک و کپسول نیو شپرد در ماموریت suborbital بالا و پایین خود ، شاهکار دیگری را به ارمغان آورد. این اولین بار در تاریخ بود که هر کسی - کشور یا شرکت - به طور عمودی یک موشک مرحله اول را به فضا پرتاب می کرد و سپس آن را دوباره بر روی زمین فرود می آورد.

  ماه بعد ، در دسامبر 2015 ، SpaceX تکرار کرد این شاهکار فرود و فرود با موشک مداری Falcon 9 برای اولین بار است. از نقطه نظر فنی ، فرود Falcon 9 بسیار مهمتر بود ، زیرا برای افزایش ظرفیت حمل بار به مدار و مهندسی پیچیده به 30 برابر انرژی بیشتر احتیاج دارد تا چنین تقویت کننده ای را کند کرده و به محل فرود برگرداند. مهم نیست: بعد از پرواز Falcon 9 ، جف بزوس با کمال تبریک در توییت خود نوشت ، "به باشگاه خوش آمدید" را برای ماسک و اسپیس ایکس ارسال کرد.

  مسک سرگرم کننده نبود ، اما این تبلیغات نشان دهنده رقابت ظهور - بزوس و ماسک ، میلیاردر در مقابل میلیاردر ، در تلاش برای ساخت موشک های قابل استفاده مجدد و بازسازی صنعت فضایی. در آن زمان ، همه چیز خیلی واضح به نظر می رسید: مسابقه فضایی قرن بیست و یکم توسط Blue Origin و SpaceX برگزار می شود و تماشای آن جهنم زیادی خواهد بود.

  فقط اینطور نبوده است بوده. هیچ نژادی وجود نداشته است. از اواخر سال 2015 ، Blue Origin فقط در 15 مرتبه دیگر سیستم Suborbital New Shepard خود را راه اندازی کرده است ، به طور متوسط ​​کمتر از سه ماموریت در سال. فقط در این هفته بشر سرانجام برای پرتاب سوار شد. در مورد موتور BE-4 ، بعد از قول آماده بودن برای پروازهای فضایی در سال 2017 ، Blue Origin بیش از چهار سال بعد هنوز نسخه آماده پرواز را به United Launch Alliance ارائه نداده است.

  در حال حاضر بیش از 3 سال توسعه BE-4 ما برای پرواز در سال 2017 آماده خواهد شد! pic.twitter.com/UppZweI7So

  - خاستگاه آبی (blueorigin) 5 ژوئن 2015

  SpaceX صعود کرده است. از دسامبر 2015 ، این شرکت با موفقیت بیش از 100 مأموریت مداری را انجام داده است. این موشک قدرتمندترین موشک جهان ، Falcon Heavy را توسعه داده و به پرواز درآورده است و ممکن است به زودی اولین سیستم پرتاب Starship را که همچنان پر سر و صداتری است ، معرفی کند. با استفاده از صورت فلکی Starlink اینترنت ، SpaceX اکنون بیش از هر کشور یا شرکت دیگری در جهان ماهواره ها را اداره می کند. و در سال 2020 ، به لطف SpaceX ، ناسا وابستگی خود را به روسیه برای پروازهای فضایی انسان قطع کرد. فضانوردان ناسا اکنون در سبک فضاپیمای شیک اژدها Crew Dragon به فضا می روند.

  Blue Origin همچنین وقتی صحبت از قراردادهای بزرگ دولتی به ارزش میلیاردها دلار می شود ، از بین رفته است ، چیزی که بزوس در جستجوی یافتن بازگشتی است. در سرمایه گذاری گسترده خود در Blue Origin. در سال 2020 ، وزارت دفاع گفت فقط به United Launch Alliance و SpaceX اجازه می دهد تا در اواسط دهه 2020 قرارداد های راه اندازی امنیت ملی را پیشنهاد دهند. Blue Origin اعتراض کرد و باخت. سپس ، در ماه آوریل ، ناسا SpaceX را به تنهایی برای سیستم معتبر فرود انسان انتخاب کرد. این امر پس از آن رخ داد که بزوس در سال 2019 به طور آشکار از ناو هواپیمابر "Blue Moon" شرکت خود رونمایی کرد. Blue Origin نیز به این اعتراض کرد و انتظار می رود در اوایل ماه اوت تصمیم گیری شود. اگر Blue Origin موفق شود تعجب آور خواهد بود.

  به طور خلاصه ، یک مسابقه فضایی که یک بار امیدوار کننده است ، چیزی شبیه به یک گرد و غبار مرطوب شده است. در اواخر سال 2019 ، هنگامی که برای کتاب من در مورد ریشه های SpaceX ، لیفتوف گزارش می دادم ، از ماسک پرسیدم که چرا فکر می کند Blue Origin عقب مانده است. ماسک پاسخ داد: "بزوس در مهندسی عالی نیست ، صادقانه بگویم."

خبرهای دیگر از علوم پایه