خبر

 • تک بورد - علیرغم نرخ بالای ابتلا به این بیماری، فرماندار آلاسکا با دستورات واکسن مبارزه می کند

  علیرغم نرخ بالای ابتلا به این بیماری، فرماندار آلاسکا با دستورات واکسن مبارزه می کند
  4 روز و 6 ساعت قبل

  در همین حال، دستورات واکسن همچنان در سایر ایالت‌ها مؤثر است.
  اگرچه ایالت آلاسکا در حال حاضر بالاترین نرخ ابتلا به کووید-19 را در کشور دارد، فرماندار مایک دانلیوی بر مبارزه با دستورات واکسن فدرال تمرکز کرده است.

  دانلیوی یک دستور اداری را روز سه‌شنبه امضا کرد که همه سازمان‌های ایالتی را از مشارکت یا کمک به دستورات فدرال واکسن برای کارفرمایان منع می‌کند. این دستور همچنین دادستان کل ایالت را موظف می‌کند که تمام احکام فدرال واکسن را بررسی کند و به دنبال راه‌هایی برای به چالش کشیدن آنها در دادگاه باشد.

  هفته گذشته، آلاسکا همچنین به 9 ایالت دیگر در طرح دعوی در اعتراض به دستور دولت بایدن برای واکسن پیوست. برای پیمانکاران فدرال و در یک مقاله نظری که روز دوشنبه در یک وب‌سایت سیاسی راست افراطی منتشر شد، دانلیوی قول داد که آلاسکا همچنین علیه قانون آتی اداره ایمنی و بهداشت شغلی مبنی بر وادار کردن شرکت‌های دارای 100 کارمند یا بیشتر به واکسیناسیون یا آزمایش منظم اقدام خواهد کرد. جف زینتز، هماهنگ‌کننده پاسخ کووید-19 کاخ سفید روز چهارشنبه گفت که این قانون ظرف چند روز آینده اعمال می‌شود.

  دانلیوی استدلال می‌کند که دستورات و قوانین فدرال «غیرقانونی» و «کاملاً غیر ضروری» برای ایالت هستند. آلاسکا که تنها 53 درصد از جمعیت آن واکسینه شده اند. فرماندار جمهوری خواه ادعا می کند آلاسکا "تقریباً بهتر از هر ایالت دیگر در ایالات متحده، کووید را مدیریت کرده است." او به خود می بالید که این ایالت هرگز دستور ماسک نداشته است و اعلام اضطراری خود را قبل از سایر ایالت ها پایان داده است. دانلیوی با افتخار خاطرنشان کرد که دولت همچنین هرگز از ارائه‌دهندگان خدمات بهداشتی از ارائه درمان‌های اثبات نشده و بالقوه مضر برای COVID-19 مانند ایورمکتین و هیدروکسی کلروکین جلوگیری نکرد. و تا کنون، آلاسکا چهارمین کمترین میزان مرگ و میر ناشی از کووید-19 را در بین ایالت ها دارد.

  تبلیغات

  موفقیت اجباری

  اما آلاسکا همچنین دارای دومین نرخ بالای ابتلا به کووید-19 در کل است. بر اساس ردیابی داده‌های نیویورک تایمز، از زمان شروع همه‌گیری، 19000 مورد در هر 100000 نفر در این کشور وجود دارد. آلاسکا پس از داکوتای شمالی با 19584 مورد در هر 100000 در مجموع در این همه گیری در رتبه دوم قرار دارد. و آلاسکا در حال حاضر با 82 مورد روزانه به ازای هر 100000 نفر، بالاترین نرخ روزانه پرونده را در بین هر ایالت یا حوزه قضایی در این کشور دارد. این ایالت اکنون به طور میانگین هفت روزه حدود 600 مورد جدید در روز را گزارش می کند که نسبت به اوج بیش از 1300 مورد در پایان سپتامبر کاهش یافته است.

  ماه گذشته، در میان اوج موج دلتای ایالت، مقامات آلاسکا پروتکل‌های بحران اضطراری را در 20 مرکز پزشکی فعال کردند و به ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی اجازه می‌داد در میان انبوه بیماران COVID-19 مراقبت کنند.

  دانلیوی، که برای انتخاب مجدد در سال آینده انتخاب می‌شود، با انتقاد مخالفان سیاسی مواجه است. مدیریت او با همه‌گیری و تلاش‌های اخیرش برای مبارزه با دستورات واکسن. لس گارا، کاندیدای فرمانداری دموکرات، به آنکوریج دیلی نیوز گفت که دانلیوی «باید اضافه کاری کند تا راه‌هایی بیابد تا مردم را متقاعد کند که واکسن‌ها بی‌خطر هستند، جان انسان‌ها را نجات می‌دهند و یکی از تنها راه‌های خروج از این بیماری همه‌گیر هستند».

  اگرچه دستورات واکسن در سراسر کشور با مخالفت روبرو شده است، این مخالفت اندک است - معمولاً فقط انبوهی از کارگران و جوامع - و این دستورات بارها و بارها به‌طور قابل توجهی مؤثر بوده‌اند. همین روز سه‌شنبه، بیل دی بلازیو، شهردار نیویورک، اعلام کرد که 92 درصد از 378000 کارمند شهر واکسینه شده‌اند و هزاران نفر با نزدیک شدن به آخرین مهلت، واکسینه شده‌اند. اگرچه این نگرانی وجود داشت که بیش از 22000 کارگر شهری این نیاز را جبران کنند و باعث اختلال گسترده در خدمات شهری شود، تنها 9000 - کمتر از 6 درصد از کارگران - در این هفته به مرخصی بدون حقوق قرار گرفتند. شهردار د بلازیو گفت که هیچ اختلالی پیش بینی نمی شود.

خبرهای دیگر از علوم پایه