خبر

 • تک بورد - طوفان های قرن 21 شهرهای قرن بیستم را فرا گرفته است

  طوفان های قرن 21 شهرهای قرن بیستم را فرا گرفته است
  12 روز و 13 ساعت قبل

  زیرساخت هایی که برای اداره آب و هوای گرمتر و مرطوب ساخته نشده اند ، به طور فزاینده ای خطرناک هستند.
  فقط در چند ساعت چهارشنبه شب ، بین 6 تا 10 اینچ باران در شهر نیویورک بارید - بیش از سان ژوزه ، کالیفرنیا ، در سال گذشته. آب در آپارتمان های زیرزمین بالا رفت و از پشت بام ها نشت کرد. باران به ایستگاه های مترو سرازیر شد و روی ریل ها جمع شد. بقایای طوفان ایدا ، که در اوایل هفته ساحل خلیج فارس را لر

  زیرساخت های شهر ، می بینید ، در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 ساخته شده است تا بتواند در برابر طوفانی که هر 5 تا 10 سال می آید ، مقاومت کند. اکنون طوفان های وحشیانه و رکوردشکن یک اتفاق سالانه هستند. آنچه از آیدا باقی ماند ، صحنه رفت و آمد روزانه را به یادآوری نگران کننده تبدیل کرد که تغییرات آب و هوایی برای همه ما پیش می آید. ابرهای شدید آتش سوزی در غرب ، خاموشی در تگزاس ، طوفان در جنوب ، بارش سیل آسا در شرق: "همه چیزهایی است که ما گفتیم 20 سال پیش اتفاق خواهد افتاد" ، می گوید Zeke Hausfather ، دانشمند آب و هوا و مدیر آب و هوا و انرژی در موسسه دستیابی به موفقیت "فقط کمی دیوانه است که همه چیز را به یکباره ببینید." https://techbord.com طوفان های قرن 21 شهرهای قرن بیستم را فرا گرفته است

  طوفان جاده ها را آب گرفت. اما همچنین جایگزین هایی را برای هدف قرار دادن مردم از اتومبیل خود غرق کرده است: مسیرهای دوچرخه سواری ، پیاده روها و سیستم های حمل و نقل عمومی. برای مدتی در نیویورک در روز پنجشنبه ، همه چیز زیر آب بود. تصاویر ریختن آب به ایستگاه های مترو بحران را به خانه بازگرداند. مایکل هورودنیسانو ، رئیس سابق شرکت ساخت و ساز سرمایه شرکت متروپولیتن و در حال حاضر رئیس انستیتوی نوآوری های ساختمانی ، می گوید: "لازم نیست فردی با درک زیرساخت ها باشید تا بدانید که این یک مشکل است." NYU "ما در حال مشاهده نتایج آن هستیم که به نظر من ، تا حدودی به کارهایی که زیرساخت های ما انجام می دهند توجه کمی دارد."

  تبلیغات

  نیویورک اولین بیداری مربوط به آب و هوا را داشت 9 سال پیش ، زمانی که طوفان سندی طوفانی را به همراه داشت که مناطق کم ارتفاع و بله ، ایستگاه های مترو را در برگرفت. به گفته دفتر انعطاف پذیری شهردار ، از آن زمان به بعد ، شهر تقریباً 20 میلیون دلار برای مقاوم سازی آب و هوا هزینه کرده است. اما بخشی از این بودجه برای حل مشکلی متفاوت از مشکل ارائه شده توسط آیدا هزینه شد: آب از رودخانه ها. این هفته ، تمام مواد مرطوب از آسمان سقوط کردند و حتی مناطقی از سطح دریا را تهدید کردند.

  بقایای آیدا به دلیل یک تغییر اقلیمی تمام آن آب را در شمال شرقی ریختند. شما ممکن است انتظار بارش کمتری در یک سیاره گرم کننده داشته باشید ، اما برخی از نقاط جهان ، از جمله شمال شرقی و میانه غربی ایالات متحده ، شاهد افزایش بارش های شدید هستند. هاسپرو می گوید: دما بطور مستقیم بر میزان رطوبت موجود در جو قبل از شروع بارندگی تأثیر می گذارد. هوای خنک تر رطوبت کمتری را در خود نگه می دارد - و هوای گرمتر رطوبت بیشتری را که بعد از باران می بارد ، ذخیره می کند. در نتیجه بادهای 150 مایل در ساعت ایجاد می شود. آیدا به عنوان یک توده در حال چرخش هوای گرم ، رطوبت زیادی را در خود نگه داشت. بنابراین اگرچه باد با فشار به داخل زمین کاهش می یابد ، اما طوفان مقدار قابل توجهی رطوبت را به سمت شمال منتقل می کند و در طول مسیر حالتهایی را فرو می برد.

  تغییرات آب و هوایی طوفان ایدا را ایجاد نکرد ، اما دانشمندان می دانند که تغییرات آب و هوایی چگونه ایجاد می شود طوفان هایی مانند ایدا بدتر هستند. "این یکی از اساسی ترین روابط فیزیکی است که ما در آب و هوا داریم: به ازای هر درجه سانتیگراد جو را گرم می کنید ، حدود 7 درصد رطوبت بیشتری در هوا دریافت می کنید ، و این بدان معناست که می توانید بارندگی های بسیار شدیدتری داشته باشید ،" ”هاوسپار می گوید. طوفان ها در چند دهه گذشته خیس تر شده اند و پیش بینی می شود که این امر در آینده ادامه یابد. " دانشمندان همچنین نشان داده اند که طوفانها در سالهای اخیر به دلیل گرم شدن آبها در خلیج ، مانند Ida ، با سرعت بیشتری در حال افزایش بوده است. بیش از 100 سال پیش هنگامی که مهندسان رویای سیستم فاضلاب را می بینند ، تصور می کنند بدترین طوفانی که سیستم می تواند از بین ببرد ، طوفانی است که ممکن است فقط یک بار در 10 یا 20 سال آینده رخ دهد. نیویورک برای طوفان یک بار در پنج سال طراحی شده است. دانشمندان هنوز باید هیولایی را که به تازگی شهر را غرق کرده است ، جدول بندی کنند ، اما مطمئناً جهنم یک در پنج نبود. معیار بیشتر شبیه قرن ها خواهد بود.

  تبلیغات

  ماهیت طوفان چهارشنبه مشکل دیگری ایجاد کرد. دیوید فرنهام ، مهندس محیط زیست موسسه کارنگی ، که سیستم فاضلاب نیویورک را مطالعه کرده است ، می گوید بارندگی شدید اغلب ناشی از حرکت سلولهای کوچک بر روی یک شهر است. "بنابراین ممکن است همه جا باران ببارد ، اما در یک منطقه کوچکتر واقعا شدید است." دورتر ، تقریباً نصف آن شد - 4.4 اینچ. حتی صبح روز بعد مرکز شهر گل آلود و پر از گودال شد.

  اکنون ، پس از سالها به روزرسانی ، 60 درصد شهر نیویورک دارای سیستم فاضلاب ترکیبی است ، که از یک لوله واحد برای حمل فاضلاب و آب باران به تصفیه خانه ها استفاده می کند. در طول طوفان های شدید باران ، سیستم به سرعت تحت فشار قرار می گیرد. آوار زندگی شهری - زباله ها ، گیاهان ، تفنگ کلی - مسدود می شود و کارها را بیشتر مسموم می کند. " اگر شما یک کاهون واقعاً بزرگ از این دست دریافت کنید ، من فکر نمی کنم که واقعاً بتواند آنقدر سریع تخلیه کند که از سیل جلوگیری شود. " سیستم های زهکشی مسدود شده ، به ویژه هنگامی که طوفان تهدید می کند. ساخته شده اند تا اجازه دهند هوای تازه به فضاهای زیرزمینی سرازیر شود اما در حال حاضر شبیه سوراخ هایی است تا آب بیشتری وارد شود. در برخی نقاط ، MTA درهای ضد سیل را ساخته است ، که می تواند در صورت نزدیک شدن بیش از حد آب بسته شود.

  به طور کلی ، شهرهایی مانند نیویورک می توانند زیرساخت های سبز بیشتری برای کمک به مشکلات آب خود ایجاد کنند - اساساً ، روسازی کمتر و خاک بیشتر. به عنوان مثال ، ممکن است فضاهای سبز کنار جاده ای ایجاد کنید که در آن آب قبل از انتقال به زهکش های طوفان نفوذ کرده و زباله ها و آلودگی ها را از بین ببرد. لس آنجلس این کار را برای گرفتن آب باران انجام داده است. هورودنیسانو می گوید: "این یک چیز طولانی مدت است." تجهیز مجدد شهرها برای مقابله با آنچه در آینده است ، و آنچه در حال حاضر است ، یکی از کمیاب ترین منابع را از بین خواهد برد: بودجه بسیار بیشتری.

  این داستان در ابتدا در wired.com ظاهر شد.

خبرهای دیگر از علوم پایه