خبر

 • تک بورد - طرحی 26 میلیارد دلاری برای نجات منطقه هوستون از بالا آمدن دریا

  طرحی 26 میلیارد دلاری برای نجات منطقه هوستون از بالا آمدن دریا
  1 ساعت و 45 دقیقه قبل

  قانون گذاران آماده تصمیم گیری درباره سرنوشت این پروژه عظیم هستند.
  هنگامی که طوفان ایک در سال 2008 به زمین نشست ، بیل مرل به همراه همسرش ، دخترش ، در طبقه دوم یک ساختمان آجری تاریخی در مرکز شهر گالوستون ، تگزاس پناه گرفت. نوه آنها ، و دو Chihuahuas. بادهای مداوم 110 مایل در ساعت ساختمان را هجوم می برد. آب دریا کف زمین را تا عمق بیش از 8 فوت طغیان کرد. یک بار ، در شب ، مرول نگاهی اجمالی به یک م

  سالها پیش ، مرل ، یک اقیانوس شناس فیزیکی در دانشگاه A&M تگزاس در گالوستون ، از سد بزرگ طوفان شرقی Scheldt بازدید کرد ، یک سنگر تقریباً 6 مایلی که مانع طغیان طوفان های دریای شمال در سواحل جنوب هلند می شود. در حالی که ایک بیرون غرش می کرد ، مرل مدام به این سد فکر می کرد. وی گفت: "صبح روز بعد ، من شروع به ترسیم آنچه فکر می کردم منطقی به نظر می رسد ، کردم ، و معلوم شد که تقریباً نزدیک به آنچه هلندی ها انجام می دادند بوده است."

  خواندن بیشتر هاروی: این احتمالاً بدترین است طوفان سیل ایالات متحده من هرگز مثل سابق نخواهم بود. این طرح ها ابتدای Ike Dike بودند ، پیشنهادی برای یک سد ساحلی با هدف محافظت از خلیج گالوستون. ایده اصلی: ترکیب دروازه های عظیم در ورودی اصلی خلیج از خلیج مکزیک ، معروف به جاده های بولیوار ، با بسیاری از مایل های دریای بلند.

  درست روبروی گالوستون ، حداقل 15 نفر جان خود را از دست دادند شب در شبه جزیره بولیوار ، و طوفان حدود 3600 خانه را در آنجا نابود کرد. سال بعد که مرل شروع به تبلیغ Ike Dike کرد ، هنوز بدن از دست نرفته بود ، اما ، وی گفت ، این ایده "واقعاً به طور جهانی مورد تمسخر قرار گرفت." سیاستمداران از هزینه های آن بیزار بودند ، محیط بانان نگران تأثیرات آن بودند و هیچ کس متقاعد نشده بود که م wouldثر واقع شود

  مارل همچنان ادامه داشت. در بازگشت به هلند ، از كارشناسان دانشگاه دلفت دیدار كرد و از آنها حمایت كرد. طی چند سال آینده ، محققان دانشگاهی هلندی و ایالات متحده ده ها مطالعه در مورد گزینه های خلیج گالوستون انجام دادند ، در حالی که مرل و متحدانش از جوامع محلی ، رهبران تجاری و سیاستمداران حمایت کردند.

  در سال 2014 ، ایالات متحده سپاه مهندسان ارتش با همکاری دولت تلاش کردند تا گزینه های مشابه آیک دیک را برای خلیج گالوستون مطالعه کنند. پس از تکرارهای فراوان ، لوایح مربوط به ایجاد یک ساختار حاکم برای پیشنهاد سد 26.2 میلیارد دلاری ، که سپاه در کنار دفتر عمومی سرزمین تگزاس ایجاد کرد ، اخیراً هم مجلس تگزاس و هم سنا را تصویب کرد. در ماه سپتامبر ، سپاه توصیه های خود را به کنگره ایالات متحده ارائه می دهد ، که نیاز به تصویب بودجه برای پروژه دارد.

  تبلیغات

  هیچ کس نمی تواند سرنوشت پیشنهادی مانع را با توجه به برچسب قیمت بسیار زیاد آن حدس بزند. و با افزایش سطح دریا و شدت گرفتن طوفان ها با تغییر آب و هوا در سطح جهان ، هوستون از تنها منطقه ساحلی کلانشهر ایالات متحده در معرض خطر جدی قرار دارد. پروژه های بزرگ ساحلی چند میلیارد دلاری از سانفرانسیسکو تا میامی به شهر نیویورک در حال انجام یا در دست بررسی است.

  طرح جدید زیرساخت ملی رئیس جمهور جو بایدن به ارزش 2 تریلیون دلار به طور خاص پروژه هایی را در سواحل درگیر این کشور درخواست می کند. ابتکار عمل برای هوستون ، پنجمین منطقه بزرگ مترو ایالات متحده و قلب آسیب پذیر صنعت پتروشیمی ، تصمیمات سخت را برای پروژه های بزرگ ساحلی برجسته می کند ، که باید تعادل بین نیازهای اجتماعی ، توانایی های مهندسی ، حفاظت از محیط زیست و هزینه ها باشد.

  در همین حال ، دریاها مرتباً بلند می شوند. کارلی فاستر ، کارشناس مقاومت در مشاوره طراحی جهانی Arcadis ، گفت: "این یک فشار قابل توجه بین نیاز به رسیدگی به این مسائل و انجام سریع آن است" و همچنین آن را به درستی انجام دهید.

  خطوط دفاعی

  خلیج گالوستون یک خور نیمه گرمسیری کم شن و ماسه ای است ، که از شمال و غرب با پراکندگی هوستون هم مرز است. خلیج تقریباً دو برابر اندازه شهر نیویورک است ، به طور متوسط ​​فقط 6 فوت عمق دارد ، و یک کانال عمیق برای نفت کش ها و سایر شناورهای عظیم لایرو شده است سفر به بندر هوستون و از آن.

  با توجه به اندازه و پیچیدگی بسیار زیاد منطقه خلیج گالوستون ، "تعادل محیط و مردم و اقتصاد کاملاً سخت است" ، استادیار گروه هیدرولوژی و منابع آب را در دانشگاه کارولینای شمالی در چاپل هیل اعمال کرد. برنامه ریزان باید هزینه ها و مزایا را بسنجند تا خطرات را تا حد قابل قبولی به حداقل برسانند. "و اینکه این سطح قابل قبول چیست قابل بحث است." >

  علاوه بر این ، خطرات در حال رشد هستند. سال گذشته ، f طوفان های دیگر به سواحل خلیج ایالات متحده برخورد کردند ، یکی با وزش باد پایدار تا 150 مایل در ساعت. مینگ لی ، اقیانوس شناس فیزیکی در مرکز علوم زیست محیطی دانشگاه مریلند ، گفت که وجود دارد که تغییر آب و هوا باعث تعداد بیشتری از این طوفان های هیولایی آتلانتیک خواهد شد.

  با افزایش دریا ، زمین نیز در حال غرق شدن است. : در قرن گذشته ، ساحل تگزاس حدود 2 فوت در دریا غرق شد ، بخشی از آن به دلیل پمپاژ بیش از حد آب زیرزمینی بود. اکنون مدل های رایانه ای نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی طی 50 سال آینده سطح دریا را بین 1 تا 6 فوت بیشتر می کند. در همین حال ، پیش بینی می شود جمعیت ساحلی تگزاس تا سال 2050 از 7 به 9 میلیون نفر افزایش یابد.

  كلی بوركس-كوپس ، یك سپاه ارتش گفت: "ما كاملاً طوفانی خواهیم داشت كه به سواحل تگزاس برخورد خواهیم كرد." مهندسین بوم شناس و مدیر پروژه برای مطالعه ای که پیشنهاد مانع را ایجاد کرده است. "یک سیستم جزیره ای با مانع قابل توجه وجود دارد که به طور طبیعی امکان دفاع در برابر موج احتمالی ناشی از خلیج فارس را دارد ، اما با گذشت زمان پرجمعیت شده و به مرور فرسایش می یابد. بنابراین ما به ویژه در برابر آنچه موج قاتل می نامیم آسیب پذیر هستیم. "

  تبلیغات

  محافظت از خلیج گالوستون کار ساده ای نیست. این خلیج توسط دو نوار زمین کم شن و ماسه - جزیره گالوستون و شبه جزیره بولیوار - که از طریق گذرگاه باریک جاده های بولیوار جدا شده اند ، از اقیانوس باز پناه گرفته است. وقتی طوفانی به اندازه کافی بزرگ نزدیک می شود ، آب از آن شکاف و از طریق جزیره و شبه جزیره شروع به سرازیر شدن می کند و به خلیج سرازیر می شود.

  با توجه به مفهوم مِرِل ، آخرین پیشنهاد پیشنهادی سپاه مجموعه عظیمی از دروازه های آن طرف جاده بولیوار. با نزدیک شدن به طوفان ، دو دروازه اصلی ناوبری شناور می شوند و از اسکله های خشک بیرون می آیند تا کانال را ببندند. طول هر کدام 82 فوت است - با بسته شدن 22 فوت بالاتر از آب - و عرض آن 650 فوت - تقریباً دو برابر یک زمین فوتبال. این غول ها با دو دروازه چرخشی کوچکتر به همراه مجموعه ای از دروازه های بالابر عمودی ترکیب می شوند که در هوای طبیعی باز می مانند تا جزر و مد جریان یابد.

  سپاه همچنین قصد دارد دو خط موازی تپه شنی ایجاد کند ، که 43 مایل را در امتداد شبه جزیره بولیوار و ضلع غربی محافظت نشده جزیره گالوستون می گذراند ، در مقابل 250 فوت ساحل. ساخت آنها ، به گفته تخمین سپاه ، به 40 میلیون یارد مکعب شن احتیاج دارد. علاوه بر این ، از آنجا که طوفانی در مقیاس Ike باعث شستشوی تپه های شنی و سرازیر شدن به خلیج می شود ، این پروژه خواستار دروازه ها و دیوارهای دیگری در اطراف خلیج است ، از جمله یک سد حلقه ای که شهر گالوستون را محاصره می کند.

  Burks-Copes گفت: "آنچه ما پیشنهاد می دهیم چندین خط دفاعی است."

  طرفداران همچنین در مورد اصلاح محیط زیست ، بازیابی 6،600 هکتار اکوسیستم مانند تالاب ها ، جزایر پرنده پرندگان و صخره های صدفی ، بسیار فکر می کنند. برخی از آنها در جای دیگری در امتداد ساحل تگزاس واقع شده اند. Burks-Copes گفت: "ما هم مدیریت ریسک طوفان ساحلی و هم ترمیم اکوسیستم را انجام دادیم و مکانهایی را انتخاب کردیم که واقعاً دارای یک سیستم دفاع طبیعی هستند" و "آنها که هنوز زیستگاه مهم زیست بوم را فراهم می کنند" را انتخاب کردیم.

  ساحلی مانع مورد حمایت مشتاقانه بسیاری از سیاستمداران محلی و اعضای کنگره قرار گرفته است. سیلوستر ترنر ، شهردار هوستون ، در آگوست سال 2020 ، پس از حمله طوفان لورا در سواحل لوئیزیانا ، از دست دادن خلیج گالوستون ، گفت: "ما روز گذشته به آن نیاز داریم." اما مرل و دیگر کارشناسان همچنین نگرانی ها را در مورد چگونگی طرح سپاه منطقه را در برابر بدترین ضربات محافظت می کند. برخی از طرفداران محیط زیست شک دارند که تأثیرات زیست محیطی ارزش مزایای آن را دارد. و بسیاری از ناظران پیشنهاد می کنند که پروژه های محلی مانند ساخت خانه ها و ایجاد دیوارهای دریایی کوچکتر ، بازدهی بهتر و سریع تری را ارائه می دهند.

خبرهای دیگر از علوم پایه