شیوع سرخک اوهایو تقریباً سه برابر می شود و انتظار می رود “چند ماه” ادامه یابد.

"منتظر نباشید. تا بعد از تعطیلات منتظر نمانید. همین حالا آنها را واکسینه کنید." گسترش جغرافیایی شیوع بیماری را شناسایی کنید و انتظار داشته باشید که ماه ها طول بکشد.

از صبح جمعه، موارد تایید شده از 18 مورد در اواسط نوامبر به 50 مورد تایید شده افزایش یافته است. 20 مورد نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته اند. هیچ مورد مرگی گزارش نشده است.

همه کودکان بیمار کاملاً واکسینه نشده اند. 9 مورد در نوزادان زیر 1 سال است که معمولاً هنوز واجد شرایط واکسیناسیون نیستند. بیست و شش مورد در نوزادان 1 تا 2 ساله است که واجد شرایط دریافت اولین دوز هستند. ده مورد در کودکان نوپا 3 تا 5 ساله است - که برخی از آنها واجد شرایط دوز دوم بودند - و پنج مورد در کودکان بین 6 تا 17 سال وجود دارد.

در کنفرانس مطبوعاتی قبلی این در هفته، مقامات بهداشتی گفتند که حداقل 25 درصد از کودکان 2 ساله منطقه با واکسن ایمن و موثر MMR که در برابر سرخک، اوریون و سرخجه محافظت می کند، واکسینه نشده اند. بر اساس داده‌های سرشماری از شهرستان فرانکلین، که کلمبوس را در بر می‌گیرد، این بدان معناست که بیش از ده‌ها هزار کودک منطقه در برابر ویروس بسیار عفونی آسیب‌پذیر هستند که می‌تواند به راحتی در کودکان خردسال شدید و حتی تهدیدکننده زندگی شود.

انتظار می‌رود. رشد کردن

سرخک یک ویروس معلق در هوا است که از طریق سرفه، صحبت کردن، یا حتی قرار گرفتن در مجاورت یک فرد آلوده منتشر می شود. در فضاهای داخلی، ویروس می تواند تا دو ساعت پس از عبور فرد آلوده در هوا باقی بماند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری تخمین می زند که تا 90 درصد از افراد واکسینه نشده در معرض ویروس آلوده می شوند. برای کلمبوس، در یک کنفرانس مطبوعاتی این هفته گفت. "در صحبت با CDC و همکاران ما در سراسر کشور که شیوع سرخک را تجربه کرده اند، این می تواند چندین ماه طول بکشد."

مقامات بهداشتی محلی اکنون از نزدیک با CDC و همچنین بیمارستان کودکان سراسر کشور همکاری می کنند. برای رسیدگی به موارد و تلاش برای مهار شیوع. اما رابرتز در کنفرانس مطبوعاتی اذعان کرد که آنها هنوز برای رسیدگی به دامنه شیوع مشکل دارند.

به عنوان مثال، در برخی از واکنش‌های شیوع سرخک، مقامات بهداشتی می‌توانند تصمیم به واکسیناسیون پیشگیرانه بگیرند. نوزادان 6 تا 11 ماهه اگر در معرض خطر بالای عفونت در نظر گرفته شوند - نوزادان معمولاً برای اولین دوز MMR خود در 12 ماهگی واجد شرایط هستند و دوز دوم بین سنین 4 تا 6 سال داده می شود. اما، این استراتژی واکسیناسیون اولیه است. معمولاً زمانی به کار می‌رود که اپیدمیولوژیست‌ها بتوانند جوامع در معرض خطر را مشخص کنند، که در کلمبوس صدق نمی‌کند.

ما در مورد آن با CDC گفتگو کرده‌ایم. "جامعه هایی که در گذشته این کار را انجام داده اند، واقعاً توانسته اند موقعیت جغرافیایی محل پرونده ها را مشخص کنند. ما مطمئن نیستیم که واقعاً بتوانیم منطقه جغرافیایی را محدود کنیم. بنابراین، ما از نزدیک آن را بررسی می کنیم. ما." دوباره با همکاران خود در CDC کار می کنیم [و] واقعاً سعی می کنیم نقشه برداری کنیم که این موارد کجاست تا ببینیم آیا بخشی از جامعه ما وجود دارد که بتوانیم آن را به عنوان گزینه ای به والدین ارائه دهیم."

رابرت خاطرنشان کرد: که تا کنون شیوع این بیماری شامل سه حوزه بهداشت عمومی است: بهداشت عمومی کلمبوس، بهداشت عمومی شهرستان فرانکلین و منطقه بهداشت شهرستان راس. شهرستان راس در 47 مایلی جنوب شهرستان فرانکلین قرار دارد و شهرستان دیگری به نام Pickaway در بین این دو قرار دارد.

تبلیغات

"هم اکنون آنها را واکسینه کنید"

علاوه بر سه منطقه جغرافیایی رابرتز همچنین به سه مکان خاص اشاره کرد که موارد تایید شده در آن‌ها در حالی که مسری بوده‌اند، شامل یک فروشگاه مواد غذایی، یک کلیسا و یک مرکز خرید می‌شود. او مکان‌ها، تاریخ‌ها و زمان‌های قرار گرفتن در معرض احتمالی را، تا ساعت‌ها، فهرست کرد، که دلیل آن احتمال ماندن ویروس تا دو ساعت است.

"ما هیچ راهی برای اطلاع رسانی به افراد در این موارد نداریم. رابرت گفت، مناطق بدون مراجعه به رسانه‌ها.

این 50 مورد تاکنون همه از 7 نوامبر به بعد شمارش شده‌اند و در نظر گرفته می‌شوند که از شیوع ویروس در جامعه محلی است. چهار مورد دیگر مربوط به سفر در اوایل سال در این منطقه بین ژوئن و اکتبر وجود داشت. مشخص نیست شیوع کنونی چگونه آغاز شد، اما مقامات گمان می‌کنند که این بیماری به یکی از موارد قبلی مرتبط با سفر مرتبط است.

مجموع 54 مورد سرخک فعلی اوهایو در سال 2022، بخش عمده موارد کل این کشور را تشکیل می‌دهد. CDC تا 24 نوامبر در کل 55 مورد را در سراسر کشور فهرست کرده است. اما انتظار می رود تعداد موارد در اوهایو افزایش یابد. و با توجه به احساسات ضد واکسن که در طول همه‌گیری همه‌گیری شیوع پیدا کرده و واکسیناسیون را از دست داده‌اند، کارشناسان بهداشتی در ایالات متحده و سراسر جهان در حال آماده شدن برای تجدید حیات شدید ویروس بسیار مسری هستند.

واکسیناسیون علیه سرخک بسیار محافظت‌کننده است. و بهترین سلاح برای مبارزه با عفونت بالقوه کشنده است. رابرتز از والدین محلی کودکان واکسینه نشده درخواست کرد که فرزندان خود را در اسرع وقت واکسینه کنند.

"من قویاً آن والدین را تشویق می کنم که این کودکان را واکسینه کنند. منتظر نباشید. رابرتز گفت: تا بعد از تعطیلات منتظر نمانید. همین حالا آنها را واکسینه کنید." .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *