خبر

 • تک بورد - شیرجه عمیق به احمق: با گروه فزاینده ای که نظریه میکروب را رد می کنند آشنا شوید

  شیرجه عمیق به احمق: با گروه فزاینده ای که نظریه میکروب را رد می کنند آشنا شوید
  21 روز و 5 ساعت قبل

  گروه فیس بوک تکذیب کننده نظریه ژرم از 147 عضو در آوریل 2020 به 18.4 هزار نفر رسید.
  گوش دهید ، گوسفند: COVID-19 وجود ندارد. ویروس ها بیماری ایجاد نمی کنند و مسری نیستند. آن دسته از پزشکان و متخصصان بهداشت که در غیر اینصورت می گویند نمی دانند درباره چه چیزی صحبت می کنند. کارشناسان واقعی در فیس بوک هستند. و آنها با صدای بلند و واضح می گویند: این همه گیری ناشی از انتخاب های اسفناک زندگی شما ، مان

  هر چقدر هم که در بالا گفته شد احمقانه و نفرت انگیز است ، مبالغه آمیز نیست که پیامها توسط گروه فزاینده ای از برندگان نهایی جایزه داروین در اینترنت-یعنی منکران نظریه میکروب ها-منتشر می شوند. بله ، شما آن را به درستی خوانده اید: تکذیب کنندگان نظریه میکروب - همچنین به عنوان افرادی شناخته می شوند که معتقد نیستند ویروس ها و باکتری های بیماری زا می توانند باعث بیماری شوند. قرن ها ، آنها وجود همه گیری ویرانگری را که بیش از 200 میلیون نفر را در سراسر جهان مبتلا کرده و بیش از 4 میلیون نفر را کشت ، منکر می شوند. این را می توان در ریشه خود نظریه میکروب ، اغلب در معاصران لوئیس پاستور به نام کلود برنارد و آنتوان بیشام ، جستجو کرد. هر دو فرضیه های متضادی را در مورد نظریه میکروب پایدار پاستور مطرح کردند. برنارد مفهوم محیط داخلی را مطرح کرد که نشان می دهد محیط داخلی بدن یا زمین تعادل خود را حفظ می کند. وضعیت زمین ، به جای وجود عوامل بیماری زا ، در نهایت تعیین می کند که آیا بیماری ایجاد می شود یا خیر (که با توجه به آنچه که در حال حاضر در مورد میکروبیوم و نقص ایمنی می دانیم ، ایده کاملاً دیوانه کننده ای نیست). در همین حال ، Béchamp - که یک لنگه تلخ و رقیب پاستور محسوب می شود - پیشنهاد کرد که باکتری های بیماری زا به عنوان پاسخی به تغییرات مضر در زمین توسط بافت انسان تولید می شوند. بنابراین ، باکتری ها باعث بیماری نمی شوند. آنها فقط یک علامت خودساخته آن هستند-که به وضوح نادرست است.

  مجامع علمی و پزشکی این ایده ها را با توجه به یافته های پاستور و بعداً مفاهیم بنیادی رابرت کخ برای پاتوژنز میکروبی ، پشت سر گذاشتند. مفروضات کوچ اما به نظر می رسد آنها در یک جامعه حاشیه ای دوام آورده اند و تفاسیر و توضیحات آنها در طول زمان تغییر کرده و تغییر شکل داده است. و با همه گیری ویرانگر جهانی ، به نظر می رسد که منکرین در حال رنسانس هستند.

  یک تکذیب کننده نظریه میکروب به من ایمیل فرستاد و به گروهی در فیس بوک به نام "مدل زمین ، نظریه میکروب را رد می کند" اشاره کرد ، جایی که یک نوع خاص نظریه میکروب ها انکار گرایی در حال پیشرفت است. یکی از مدیران گروه در آوریل خاطرنشان کرد که گروه به 15000 نفر رسیده است ، در حالی که در آوریل 2020 تنها 147 عضو وجود داشت. در حال حاضر ، تنها چند ماه بعد ، این آمار به 18.400 نفر می رسد.

  جهل سمی

  در حالی که عمق حماقت انسان در سراسر اینترنت در مقایسه با سنگر ماریاناس به چشم می خورد ، نادانی جسورانه ای که در این گروه به نمایش گذاشته شده است واقعاً خیره کننده است. در برداشت فعلی گروه در مورد نفی گرایی نظریه میکروب ، باکتری ها صرفاً مواد پاک کننده هستند و علامت بیماری هستند. ویروسها بقایای سلولی محسوب می شوند و نمی توانند باعث بیماری شوند یا از فردی به فرد دیگر منتقل شوند.

  تبلیغات

  با توجه به توهمات اعضای گروه ، تنها یک بیماری وجود دارد: توکسمی. این بیماری ناشی از تماس های سمی است که با ایجاد یک سبک زندگی کثیف و غیر طبیعی ایجاد می شود ، که باعث آسیب به زمین شما می شود. همه علائم بیماری فقط نشانه این است که بدن شما در حال تلاش برای "سم زدایی" است. اگر بدن شما قادر به سم زدایی نباشد ، بیماری در هفت سطح پیشرفت می کند ، که آخرین آن سرطان است. نوع علائمی که تجربه می کنید می تواند به شناسایی نوع مواجهه سمی که داشته اید کمک کند. اگر جزء سمی رژیم غذایی یا محیط خود را حذف کنید ، بهبود می یابید - اگرچه اگر به سطح هفتم برسید ، بازگشت به آنجا دشوار است.

  گروه خاطرنشان می کند که یک فرد بیمار هیچ یکی اما خودشان را مسئول بیماری خود می دانند. یک پست در بخش "راهنمای" گروه می نویسد: "سرزنش بیماری ها بر روی ویروس ها یا باکتری ها یک راه حل آسان است." "این خوب نیست که به مشتری بگوییم که او باعث بدبختی های خود شده است ، بنابراین حرفه پزشکی رنج را به گردن همه چیز انداخته است ، جز شکست خود فرد در بازی زندگی."

  بنابراین چگونه از این امر اجتناب می کنید. مواجهه های سمی و شکست در زندگی؟ اساساً ، شما فقط مقدار زیادی میوه می خورید و همه چیزهایی را که "مناسب انسان نیست" برش می دهید. این شامل گوشت ، لبنیات ، تخم مرغ ، نان ، ماکارونی ، سویا ، روغن آجیل و دانه ، سیب زمینی ، سیر ، پیاز ، غلات ، نمک ، غذاهای تخمیر شده ، قهوه ، مکمل ها ، الکل ، تنباکو و سایر مواد مسموم کننده دیگر است. اوه ، و همه داروهای مبتنی بر شواهد ، درمان های پزشکی و واکسن ها-بدیهی است. و "پروتئین برای رژیم غذایی سالم ضروری است" ، شما به طرز شرم آوری اشتباه می کنید. به گفته این گروه ، همه پزشکان صرفاً عروسک های شستشوی مغزی هستند که توسط یک جامعه تحقیقاتی دارویی و دارویی با هدف سودآوری کنترل می شوند تا همه را متقاعد کنند که برای حفظ سلامتی خود باید قرص های جادویی بخرند. نورا لنز ، منکر نظریه میکروب ، در ویدئویی که در سایت میزبانی شده است ، گفت: "نظریه میکروب چیزی جز محرک سود بزرگ برای صنعت بیماری نیست." البته اعضای گروه بهتر می دانند ، زیرا می دانید ، آنها مطالب زیادی در اینترنت خوانده اند-مانند بسیاری از موارد!

  "بر اساس واقعیت"

  " افرادی هستند که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند که برای این بیماری همه گیر سقوط کرده اند. " "و بازماندگان دبیرستانی هستند که می توانند فریب رسانه ها را ببینند. به همین دلیل است که باهوش بودن تنها با تحصیلات دانشگاه ها اندازه گیری نمی شود." گروه فیس بوک - روبرت یکلین - این کار را کرد تا به جهل من اشاره کند. یاکلین نوشت: "من نتوانستم در برابر تماس با شما وقتی خواندم که به بیماری های عفونی علاقه دارید ، مقاومت کنم." "در حالی که من مطمئن هستم شما معتقد هستید که چنین چیزی وجود دارد زیرا شما به اعتقاد به نظریه میکروب تلقین شده اید ، این نظریه بیشتر از نظریه زمین مسطح اثبات نشده است. من پیشنهاد می کنم با خواندن به" حقیقت "کامل دست یابید. درباره مدل زمین. چیزهای زیادی وجود دارد که شما را مشغول خواندن در گروه فیس بوک "مدل زمین رد نظریه میکروب" برای ماه ها یا بیشتر یا بیشتر می کند. احساس بدی نداشته باشید فقط به این دلیل که بسیاری از چیزهایی که معتقد بودید نادرست آشکار می شوند. " (اگر فقط مشاور دکتری من از این گروه فیس بوک مطلع بود!)

  تبلیغات گروه پیشنهاد می دهد تا ببینید با خواندن مطالب آنها چقدر گنگ شده اید. چند بیماری وجود دارد؟ فیس بوک دوباره ویروس ها چیست؟ ظاهراً سیستم ایمنی بدن چیزی نیست. فیس بوک همه بیماری ها را مسئول غذا و نوشیدنی می دانند. سرماخوردگی فیس بوک ناشی از سموم است. فیس بوک بدن همه چیز را کنترل می کند. فیس بوک

  در تبادل ایمیل های بعدی ، یاکلین اعتقاد به باکتری های عامل بیماری را با باور به بابا نوئل یا اسم حیوان دست اموز عید پاک مقایسه کرد. وی نوشت: "ایده ویروس ها باعث ایجاد هر چیزی بسیار دور از ذهن است." با رژیم غذایی و عادات مشابه [که] احتمالاً مقدار مشابهی سم مصرف می کنند و بنابراین بدن آنها احتمالاً علائم سم زدایی مشابهی را در همان زمان نشان می دهد. "

  و رعایت بهداشت عمومی یالکین به سادگی اقدامات لازم برای جلوگیری از انتقال SARS-CoV-2 را انجام داد ، "هیچ متخصص بهداشت عمومی توصیه نمی کند که از ماسک استفاده کند یا واکسینه شود. ممکن است افرادی وجود داشته باشند که خود را متخصص بهداشت عمومی می نامند ، اما عملاً از سلامت واقعی بی اطلاع هستند ، تحت آموزش بیماری و دارو آموزش دید. " بر اساس فعالیت های اخیر ، دو نفر از فعال ترین مدیران گروه عبارتند از لورن وایتمن ، که گفته است او در آوریل 2020 گروه را به دست گرفته است و لورن تاکاکس.

  اطلاعات غلط و تعدیل

  وایتمن در این ویدیو با لنز ظاهر شد و گفت که وی پنج سال نظریه بهداشت را مطالعه کرده است. او مدعی شد که رژیم غذایی طبیعی او تمام مشکلات سلامتی او را درمان کرده و نابینایی ، ناشنوایی و تشنج را در سگهایی که پرورش می دهد ، درمان می کند. ظاهراً این امر به او اجازه می دهد تا مشاوره پزشکی ارائه دهد و به افراد گروه بگوید که واکسن ها "بسیار خطرناک و برای سلامتی مضر هستند". در یک مبادله ، او ادعا کرد که فردی که مبتلا به COVID-19 تشخیص داده شده است ، به دلیل انتخاب نامناسب شیوه زندگی ، سطح اکسیژن خون پایینی دارد. وی اظهار داشت: علت کمبود اکسیژن عادات غلط بهداشتی است. "خوردن غذاهای اشتباه ، مصرف داروها ، عدم هماهنگی با فیزیولوژی شما." تاکاکس در سال 2016 از دبیرستان فارغ التحصیل شد و هیچ سابقه بهداشتی و پزشکی ندارد. با این حال ، این امر مانع از آن نشد که به یکی از اعضای گروه توصیه کند که دیگر نیازی به بیمه درمانی ندارد ، فقط به این دلیل که از سبک زندگی مدل پیروی می کند. در پست دیگری ، تاکاکس پیشنهاد می کند که مادر یک کودک 3 ساله مبتلا به سرطان از آوردن پسرش به بیمارستان برای درمان ، که "مسمومیت" نامیده است ، خودداری کند. در عوض ، او تغذیه میوه ها و سبزیجات کودک نوپا را به عنوان درمان توصیه کرد. اطلاعات غلط و دروغ های گروه در سیاست های تعدیل کننده شرکت قرار می گیرد. گفته می شود غول رسانه های اجتماعی به طور فعال بر سایت نظارت می کند ، پست ها را بررسی می کند و مطالب متخلف را حذف می کند. به طور کلی ، اگر گروهی مکرراً قوانین را زیر پا بگذارد ، فیس بوک آن را برای همیشه حذف می کند.

  سخنگوی فیس بوک در بیانیه ای به Ars گفت: "ما علیه محتواهایی که سیاست های COVID-19 و واکسن های ما را نقض می کند اقدامات جدی انجام می دهیم." "ما به نظارت بر اطلاعات غلط در سیستم عامل های خود ادامه می دهیم و به اعمال هرگونه حساب یا گروهی که قوانین ما را نقض کند ادامه می دهیم."

خبرهای دیگر از علوم پایه