خبر

 • تک بورد - شکاف بزرگ خواب

  شکاف بزرگ خواب
  16 روز و 15 ساعت قبل

  کمبود خواب سلامتی افراد فقیر و اقلیت های نژادی را از بین می برد و قدرت کسب می کند. - خط آن آهنگ قدیمی را بخاطر دارید؟

  اگر زندگی امری بود که پول می توانست آن را بخرد

  شما می دانید که ثروتمندان زندگی می کنند و فقیران می میرند.

  متأسفانه ، "اگر" در مورد آن کمی وجود دارد. به طور متوسط ​​فقرا زندگی سالم کمتری دارند و بیش از سه برابر ثروتمندان در معرض مرگ زودرس هستند. این به دلایل بسیار مستند ، از جمله رژیم های غذایی کمتر سالم با غذاهای فراوری شده بیش از حد ، محله های آلوده و استرس سمی بیشتر درست است. در سالهای اخیر ، محققان یک فاکتور دیگر نیز به این ترکیب اضافه کرده اند: معلوم می شود که فقرا و همچنین اقلیت های نژادی در معرض آسیب اجتماعی ، به طور متوسط ​​نسبت به افراد ثروتمند بسیار کمتر می خوابند که این می تواند صدمات زیادی به جسمی آنها وارد کند. و سلامت روان.

  "ما قبلاً تصور می کردیم که مشکلات خواب فقط به افراد حرفه ای نوع A محدود می شود و مطمئناً از آنها مصون نیستند ، اما افراد کم درآمد و اقلیت های نژادی در واقع بیشترین خطر را دارند." وندی تروکسل ، یک دانشمند ارشد رفتاری و اجتماعی در شرکت RAND ، که در بررسی سالانه بهداشت عمومی سال 2020 برای تحلیلی در مورد نابرابری های اقتصادی اجتماعی و اجتماعی در خواب و سلامت ، همکاری کرد.

  خواب ناکافی در میان بزرگسالان کم درآمد و نژادی Troxel و همكارانش خاطرنشان كردند كه اقلیتها به میزان بالاتری از بیماریها از جمله بیماریهای قلبی عروقی و زوال عقل كمك می كنند. یک مطالعه که آنها ذکر کردند بیش از نیمی از تفاوت در نتایج سلامتی بین سفیدپوستان و سیاه پوستان است ، به عنوان مثال ، تفاوت در کمیت یا کیفیت خواب. ممکن است این مسئله را به عنوان شکاف بزرگ خواب در نظر بگیرید.

  رابطه خواب - سلامت و نابرابری

  خواب کم به چنان شکایتی گسترده تبدیل شده است که دانشمندان آمریکایی سالهاست که هشدارهایی درباره اپیدمی ناآرامی در میان آمریکایی ها به صدا در می آورند. بیش از یک در هر سه بزرگسال آمریکایی کمتر از هفت ساعت در شب می خوابد ، حداقل پیشنهادی که توسط آکادمی پزشکی خواب آمریکا ارائه شده است. حدود هفت از هر 10 دانش آموز دبیرستانی قادر به دریافت هشت تا 10 ساعت در شب توصیه شده برای گروه سنی خود نیستند. و هر ساله از هر چهار آمریکایی یک نفر از بی خوابی رنج می برد ، در حالی که حداکثر 7 درصد از مردان دچار آپنه انسدادی در خواب هستند که می تواند آنها را در طول روز خواب آلود کند. (برای بسیاری از افراد ، موارد خواب مانند بی خوابی با همه گیری رو به وخامت گذاشته است ، و در یک متاستودی گزارش شده است که تقریباً 40 درصد از افراد در نیمه اول سال 2020 مشکلات خواب را گزارش کرده اند.)

  هنوز هم معمولاً فرض می شود که خواب ناخوشایند به گفته تروکسل ، یک علامت است تا دلیل سایر مشکلات پزشکی یا روانی. با این حال امروز می دانیم که خواب ناچیز نیز می تواند باعث بیماری شود. افراد مبتلا به آپنه خواب بیشتر دچار بیماری های قلبی عروقی و سکته مغزی و همچنین افزایش التهاب می شوند که ممکن است به بیماری هایی از جمله بیماری های قلبی ، سرطان و آرتروز کمک کند. برای نوجوانان ، یک مطالعه نشان داده است که هر ساعت خواب از دست رفته با 23 درصد افزایش خطر مصرف دخانیات ، الکل یا ماری جوانا و 58 درصد افزایش اقدام به خودکشی همراه است. خواب ناکافی حتی ممکن است باعث آسیب پذیری بیشتر افراد در برابر ویروس ها شود و کمتر از واکسن بهره مند شوند.

  اما این شکاف بزرگ خواب است. در طول سال ها ، محققان بارها شواهدی از افراد فقیر دریافت کرده اند. خواب کمتری نسبت به کسانی که پول بیشتری دارند. به عنوان مثال ، در سال 2013 ، یک تحقیق بزرگ CDC نشان داد که 35.2 درصد از افرادی که درآمد زیر سطح فقر دارند ، گزارش کردند که در یک دوره 24 ساعته کمتر از شش ساعت خوابیده اند ، در حالی که 27.7 درصد از کسانی که بیش از چهار برابر فقر درآمد دارند.

  تبلیغات

  اختلافات در گروه های نژادی حتی شدیدتر است. یک مطالعه دقیق در سال 2015 شامل هر دو آزمایشگاه و گزارش خود از بیش از 2000 شرکت کننده آمریکایی نشان داد که ، در مقایسه با سفیدپوستان از نظر سن و جنس ، پنج برابر احتمال خوابیدن برای دوره های کوتاه تر وجود دارد. اسپانیولی ها و چینی های آمریکایی تقریباً دو برابر بیشتر از سفیدپوستان می توانند بخوابند.

  چندین عامل اقتصادی ، اجتماعی و جسمی در بروز این اختلافات و آسیب های مربوط به آنها برای سلامتی ، عملکرد مدرسه و بهره وری موثر است.

  صرف زندگی در محله های کم درآمد یکی از عوامل خطر کم خوابی است ، به دلایل زیادی شامل آلودگی صوتی و صوتی بیشتر و دسترسی کمتر به فضای سبز است. تروکسل ، که شواهدی را جمع آوری کرده است که نشان می دهد محل زندگی افراد بر سلامتی آنها تأثیر می گذارد ، می گوید: "گفته می شود کد پستی شما به اندازه کد ژنتیکی شما مهم است." و او و همکارانش گروه هایی از ساکنان را در دو سطح پایین مقایسه کردند محلات ورودی در پیتسبورگ ، که فقط یکی از آنها سرمایه های عمومی در مسکن و فضای سبز دریافت کرده است. آنها دریافتند که حتی وقتی هر دو گروه از ساکنان با گذشت زمان خواب کمتری داشتند - نتیجه طبیعی پیری - کسانی که در نزدیکی بهبود محله زندگی می کردند کاهش کمتری داشتند.

  برای آمریکایی های آفریقایی تبار ، میزان قابل توجهی بالاتر از ژیراردین ژان لوئیس ، محقق خواب در دانشگاه نیویورک ، می گوید خواب خرابکاری آپنه خواب. داده های فدرال نشان می دهد که یکی از دلایل این تفاوت این است که سیاه پوستان غیر اسپانیایی 1.3 برابر سفیدپوستان غیر اسپانیایی تبار دارای اضافه وزن یا چاقی هستند و این وزن اضافی می تواند تا حدی تنفس هنگام خواب را قطع کند. در طول مطالعات خواب ، ژان لوئیس و محققان همکارش افرادی را دیده اند که هر شب 200 بار بیدار می شوند - مخمصه ای که می تواند به یک دام بی رحمانه تبدیل شود. خواب کم می تواند بر متابولیسم افراد و حتی هورمون های تنظیم کننده اشتها تأثیر بگذارد و منجر به افزایش وزن ناسالم شود.

  استرس یک مانع اضافی برای خواب است - و افراد معلول از نظر اقتصادی و مالی ، جای تعجب نیست که تمایل بیشتری دارند از آن Troxel می گوید: مشکلات مالی ، عدم کنترل نسبی بر زندگی فرد و نژادپرستی سیستماتیک می تواند در استراحت کافی تداخل ایجاد کند.

  به عنوان مثال سیاه پوستان بیشتر از سفیدپوستان استرس مربوط به شغل را گزارش می کنند. تحقیقات نشان می دهد که آنها به طور متوسط ​​در مشاغلی که احساس کنترل کمی دارند کار می کنند ، در یک زمان در بیش از یک شغل کم مزد کار می کنند و حتی در هنگام کار نیز در فقر زندگی می کنند. با یک کنایه غم انگیز ، حتی اگر سفیدپوستان با پیشرفت در حرفه خود و مسئولیت پذیری بیشتر در کار تمایل به خواب بهتر داشته باشند ، عکس این قضیه برای سیاه پوستان صدق می کند. دلایل مشخص ناشناخته مانده است ، اما برخی از محققان "جان هنرییسم" را نامگذاری می کنند - به نام افسانه ای سیاه پوست "مرد راننده فولاد" - که سیاه پوستان برای اثبات موفقیت خود بیش از حد کار می کنند.

  به عنوان ژان لوئیس و محققان دیگر دریافتند ، سیاه پوستان تمایل دارند زمان کمتری نسبت به سفیدپوستان در خواب موج آهسته ، خواب عمیق که سلامت جسمی و روانی را پشتیبانی می کند ، بگذرانند. در یک مطالعه طولی شامل مطالعات خانگی و آزمایشگاهی 210 نفر از افراد مسن ، از جمله 150 آفریقایی آمریکایی ، ژان لوئیس در حال بررسی میزان این کمبود در افزایش نرخ بیماری های قلبی و زوال عقل است.

  علل ، شکاف خواب یک چرخه معیوب ویرانگر ایجاد می کند. خواب کم باعث می شود افراد از سلامتی کمتری برخوردار شوند ، که به نوبه خود ممکن است خواب آنها را بیش از پیش مشکل سازد. و در یک حلقه بازخورد مخرب دیگر ، کم خوابی می تواند به حوادث بیشتر وسایل نقلیه و کاهش بهره وری و درآمد کمک کند. البته همه اینها دلایل بیشتری برای پرتاب و چرخش ایجاد می کند. https://techbord.com شکاف بزرگ خواب بزرگ كردن برنهارد لنگ / گتی ایماژ

  تبلیغات بهداشت خواب را در اولویت جامعه قرار می دهد

  برخی از دلایل شکاف خواب عمیق و ناامیدکننده ای آشنا است ، و برای چندین دهه سیاستگذاران بدجنسی داشته است. صریحاً امید کمی وجود دارد که هر یک از مسائل عظیم محققان ، مانند فقر ، تبعیض نژادی و بی عدالتی محیط زیست ، به زودی حل شود. با این حال ، تروکسل و دانشمندان دیگر می گویند توجه جدید به خواب یک گام بزرگ به جلو است ، زیرا آنها را راهنمایی می کند تا گام های "اجتماعی-اجتماعی" کوچکتری را برای بهبود سلامت خواب و عواقب ناشی از آن تصور کنند.

  "در بسیاری از موارد سلامت خواب ربکا رابینز ، محقق خواب در دانشکده پزشکی هاروارد می گوید: "قابل تغییر است." تروکسل ، رابینز و ژان لوئیس بر روی استراتژی هایی برای انجام این کار تمرکز کرده اند. در شهر نیویورک ، ژان لوئیس به عنوان سفیران محلی آرایشگران و رهبران کلیسا را ​​استخدام کرده است تا خبر سلامتی خواب را گسترش دهد. او می گوید: "بیماران فقط به درمانگاه یا بیمارستان نمی آیند." "ما باید به سراغ آنها برویم."

  ژان لوئیس با رابینز و سایر محققان همکاری کرده است تا از مطالب آموزشی فیلمبرداری شده در مورد آپنه خواب که مردان سفیدپوست مسن تر را شامل می شود ، تهیه کرده و شامل روایت هایی از سیاه پوستان باشد. آنها این فیلم ها را بر روی iPad هایی که به آرایشگاه ها و کلیساهای محلی توزیع می کنند نصب کرده اند.

  با توجه به عمق سو mis تفاهم عمومی در مورد اختلالات خواب معمول ، آموزش بهداشت خواب بسیار ضروری است. او می گوید که او اغلب مأیوس شده است ، به عنوان مثال ، از اینکه مردم اصرار دارند که خروپف یک نشانه سالم از خواب عمیق است ، بسیار دلهره داشته است ، در حالی که در واقع اغلب نشان دهنده مشکلی مانند آپنه خواب است. پاسخ معمول او این است که بگوید: "این روش خداست که می گوید مشکلی وجود دارد."

  به گفته ژان لوئیس و تروکسل ، تغییر در قوانین و مقررات نیز می تواند برای بهبود سلامت خواب بسیار پیش برود. دستورالعمل های بهبود یافته محلی برای سر و صدا ، قوانین ساختمانی برای کاهش آلودگی نوری و برنامه های انسانی بیشتر برای کارهای شیفت شبانه ، که شیوع بیشتری در میان آفریقایی آمریکایی ها دارد ، می تواند به کاهش شکاف خواب کمک کند.

  یک تغییر نسبتاً ساده ، که به گفته دانشمندان می تواند به دهها میلیون کودک سیاه ، سفید ، ثروتمند و فقیر و خانواده های آنها بهتر بخوابد: یعنی به تعویق انداختن زمان شروع مدرسه به اندازه یک ساعت. علم محکم است. نوجوانان برای سلامت جسمی و روانی خود بسیار بیشتر از آنچه می خواهند بخوابند.

  بسیاری از مناطق مدرسه ای که ساعتهای اولیه خود را به عقب برگردانده اند مزایایی از جمله هوشیاری بیشتر دانش آموزان ، نتایج بهتر تحصیلی و ماشین کمتر را دیده اند. تصادفات با این حال ، تاكنون ، كمتر از 20 درصد مدارس متوسطه و دبیرستان آمریكا این تغییر را ایجاد كرده اند. (وقتی مدارس به دلیل همه گیری تعطیل شدند ، بسیاری بعداً برنامه دور خود را تنظیم می کنند و برخی نظرسنجی ها از دانش آموزان نشان می دهد که این امر باعث خواب بیشتر دانش آموزان شده است.)

  تغییر پارادایم در همه این استراتژی های خواب ضمنی است. خواب به طور سنتی به عنوان یک مسئولیت کاملاً فردی دیده می شود: شب قهوه نخورید. اتاق را تاریک نگه دارید؛ به تلفن خود در رختخواب و غیره نگاه نکنید ، و غیره. تروکسل ، ژان لوئیس و دیگر دانشمندان معتقدند که ما باید دید خود را گسترش دهیم تا خواب را به عنوان یک فرصت بهداشتی عمومی تصور کنیم.

  "ما نیاز داریم تروكسل می گوید ، برای مداخلات در سطح جمعیت ، از جمله سیاست هایی برای اطمینان از اینكه خواب سالم برای افرادی كه از پس هزینه های آن بر می آیند صرفاً یک وسیله تجملاتی نیست. "

  10.1146 / knowable-061821-2

  کاترین الیسون روزنامه نگار و نویسنده ای است که جدیدترین کتاب او مادران و قاتلان است: یک داستان واقعی از عشق ، دروغ ، وسواس و احتمالات دوم.

  این مقاله در مجله Knowable Magazine منتشر شده است ، تلاش روزنامه نگاری مستقل از نظرات سالانه. برای خبرنامه ثبت نام کنید.

  https://techbord.com شکاف بزرگ خواب

خبرهای دیگر از علوم پایه