خبر

 • تک بورد - ششمین آینه یکپارچه برای GMT ​​ریخته گری شده و اکنون در حال خنک شدن است

  ششمین آینه یکپارچه برای GMT ​​ریخته گری شده و اکنون در حال خنک شدن است
  چند ثانیه قبل

  وقتی مهندسان ساخت آن را تا پایان این دهه کامل می کنند ، تلسکوپ غول ماژلان قدرتمندترین تلسکوپ جهان است. 10 برابر قدرت دید تلسکوپ فضایی هابل و چهار برابر قدرت تلسکوپ فضایی جیمز وب خواهد داشت.

  گرچه ریخته گری ششمین آینه عظیم تلسکوپ غول ماژلان (GMT) حدود یک هفته پیش آغاز شده است ، اما هنوز دو ماه دیگر طول نمی کشد تا در دمای اتاق سرد شود. پس از آن ، دو سال طول می کشد تا پرداخت شود و دو سال دیگر برای اعمال جلوه های نهایی ، از جمله لایه آلومینیومی بازتابنده با ضخامت 1000 اتم ، که سطح جلویی را پوشش می دهد.

   https://techbord.com ششمین آینه یکپارچه برای GMT ​​ریخته شده و اکنون در حال خنک شدن است اوهارا مستقر در ژاپن شیشه های با خلوص بالا را در گلدان های یک تنی درست می کند سپس آنها را برای حمل و نقل به قطعات مختلف تقسیم می کند.

  این یک فرایند طولانی و طولانی است که توسط آزمایشگاه آینه Richard F. Caris دانشگاه آریزونا انجام شده است. حتی اگر این پروژه در سال 2005 آغاز شده باشد ، تنها دو آینه به پایان رسیده است و در انبار منتظر هستند. آینه شش و سه مورد دیگر در مراحل مختلف روند تولید هستند. اگرچه GMT فقط به 7 آینه برای مشاهده نیاز دارد ، آزمایشگاه هشتمین مورد را به عنوان یک لوازم یدکی ساخته می شود تا هر زمان که یکی از دیگران به تعمیر و نگهداری نیاز داشته باشد ، در تلسکوپ قرار گیرد.

  بخشی از دلیل طولانی بودن روند تولید این است که این بزرگترین آینه های ساخته شده است. قطر هر کدام بیش از 27 فوت و ضخامت آنها بیش از دو فوت است. این آینه ها با وجود اندازه بزرگ ، ساختاری شبیه لانه زنبوری دارند که باعث می شود 80 درصد توخالی و بسیار سبک تر از آینه های جامد باشند. همانطور که گفته شد ، هر یک از دیسک های یکپارچه به 20 تن شیشه بوروسیلیکات با خلوص بالا ، انبساط کم (به نام E6 شیشه) نیاز دارد. لانه زنبوری همچنین سفتی آینه ها را برای مقاومت در برابر انعطاف پذیری هنگام حرکت تلسکوپ و مقاومت در برابر اثرات جاذبه فراهم می کند.

خبرهای دیگر از علوم پایه