خبر

 • تک بورد - شرایط غیرمنتظره خاک ، ناسا را ​​وادار می کند تا هدف اصلی InSight lander را کنار بگذارد

  شرایط غیرمنتظره خاک ، ناسا را ​​وادار می کند تا هدف اصلی InSight lander را کنار بگذارد
  7 روز قبل

  هدف کلی این مأموریت مطالعه فضای داخلی مریخ است و یکی از ابزاری که قرار بود در این راه به شما کمک کند ، کاوشگر گرما با نام مستعار "خال" بود. راننده شمع به طول 16 اینچ به لندر متصل شده و دارای سنسورهای دما در داخل است. ناسا قصد داشت با استفاده از ابزاری برای فرو رفتن در سطح مریخ حداقل عمق حداقل 10 فوت و ثبت داده های دما ، اما به این منظور قرار نبود.

  ناسا در یکی از پروژه های فرود خود از پرچم سفید چشم پوشی کرده و قبول کرده است که سطح مریخ به همان اندازه که در نظر گرفته شده است ، به این ابزار واکنش نشان نداده است. فرودگر رباتیک (InSight) در تاریخ 5 مه 2018 روی یک موشک اطلس V-401 پرتاب شد و در 26 نوامبر 2018 با موفقیت روی سیاره سرخ را لمس کرد.

  کاوشگر تقریباً بلافاصله با مشکلات روبرو شد و پس از چندین مورد تیلمن گفت: "شروع ، متوقف کردن و عیب یابی فراوان ، تیم در نهایت نتوانست به عمق قابل توجهی برسد." Spohn ، محقق اصلی بسته حرارت و خصوصیات فیزیکی.

  اعتقاد بر این است که تمایلات غیرمنتظره خاک مریخ از خال سنبله مانند جلوگیری می کند تا اصطکاک لازم برای چکش کاری بیشتر را بدست آورد.

  تیم در آینده از حکمتی که از این مأموریت شکست خورده به دست آورده استفاده خواهد کرد اهداف. در همین حال ، InSight سایر کارهای علمی را نیز ادامه خواهد داد ، زیرا ناسا اخیراً دو سال دیگر ماموریت کلی را تمدید کرد.

خبرهای دیگر از علوم پایه