خبر

 • تک بورد - شجره نامه انسان پیچیده تر می شود

  شجره نامه انسان پیچیده تر می شود
  8 روز و 15 ساعت قبل

  استخوان هایی که اخیراً توصیف شده اند ترکیبی از ویژگی های نئاندرتال و قدیمی تر هستند.
  احتمالاً زمان طولانی گذشته است که دیگر به فکر ساختن یک خانواده خانوادگی در مورد نزدیکترین بستگان بشریت نباشیم. اقوام نزدیک ما مانند نئاندرتال ها و دنیسوان ها به وضوح هم با ما و هم با هم ادغام می شوند. همچنین نشانه هایی وجود دارد که دودمان آفریقایی پیرتر به نژاد ما کمک کرده است. به نظر می رسد که نئاندرتال ها ن

  در شماره امروز Science ، گروهی از محققان استدلال می کنند که آنها کانال دیگری پیدا کرده اند که ممکن است در یک نقطه اساسی در گذشته ما باشد. به نظر می رسد مجموعه کوچکی از استخوانها از یک سایت در خاورمیانه ترکیبی از ویژگیهای باستانی و نئاندرتال است ، که نشان می دهد استخوانها ممکن است به منبع DNA باستانی در اصل و نسب نئاندرتال مرتبط باشند. اما استخوان ها پس از مشخص شدن نسب نئاندرتال از آنجا به وجود آمده اند و آثار یافت شده با آنها نشانگر فعل و انفعالات گسترده با سایر نسب انسان است.

  کمی مخلوط

  این مکان در اسرائیل ، نشر راملا نام دارد. تاریخ قدمت گسترده ای از مواد یافت شده در آنجا نشان می دهد که استخوان های تازه توصیف شده از حدود 120،000 تا 140،000 سال پیش قدمت دارند. حداقل این که در تاریخ گونه های ما دوران پیچیده ای بود. نئاندرتال ها و دنیسوان ها قبلاً در اوراسیا سکونت داشتند که آنها را بهمراه همو ارکتوس با دیگر تبارهای باستانی انسانها تقسیم می کردند. انسانهای مدرن در آفریقا حضور داشتند و با تبارهای باستانی مختلف قاره مشترک داشتند که بسیاری از آنها دارای ویژگیهای مدرن بودند. و شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بسیاری از این گروه ها از مسیرهای خاورمیانه عبور کرده اند.

  استخوان های انسان کشف شده شامل بخشی از استخوان های جداری است که سقف و دو طرف جمجمه و بخشی از فک را تشکیل می دهد. . و از بسیاری جهات ، توصیف آنها دشوار است زیرا ترکیبی از ویژگی هایی هستند که هم باستانی هستند و هم در نژادهای اخیر یافت می شوند. تجزیه و تحلیل استخوان های جداری ویژگی های آنها را به طرز نامناسبی بین گروه هایی قرار می دهد که شامل همو ارکتوس ، نئاندرتال ها و تبار همو هستند که در آن زمان در اروپا وجود داشتند. استخوان ها از بقایای انسان مدرن فاصله داشتند.

  آگهی

  فک نیز نتایج مشابهی ایجاد کرد ، با بقایای جدیدی که در بین نئاندرتال ها و برخی از تبار انسانی موجود در اروپا قرار داشت. در این حالت ، همو ارکتوس مانند دیگر تبارهای انسان اوراسیا کمی دورتر بود. تصویربرداری از برخی از دندانها که به طور جداگانه یافت می شود ، همراه با ریشه های موجود در فک ، اطلاعات کمی بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.

  تصور کنید که ویژگی های داخلی فک نیز گرفته شده است. Enlarge / Imagine همچنین ویژگی های داخلی فک را نیز تصرف می کند. آریل پوخوجاف ، دانشگاه تل آویو. از تبار انسان باستان. این امر محققان را نسبت به اختصاص گونه ای جدید مردد می کند. اما آنها این استدلال را مطرح می کنند که این جمعیت بازمانده اواخر نسب است که به قبل از پیدایش نئاندرتال ها برمی گردد و احتمالاً از نظر ژنتیکی به آنها کمک کرده است. این استدلالی است که با توجه به اینکه اکنون ما در مورد هم آمیختگی اجداد خود چه اطلاعاتی داریم ، خشمگین نیست ، اما هنوز هم احتمالاً موضوع بحث ادامه دارد. (در حقیقت ، بحث و جدال در حال حاضر آغاز شده است ، حداقل یک دیرین شناس اظهار داشت که این ویژگی ها تمایز باقی مانده از تغییرات موجود در نئاندرتال ها را تمیز نمی کند.)

  تبادل فرهنگی

  بنابراین ، احتمالاً برخی بحث ها وجود دارد بیش از روابط تشریحی فسیل ها با دیگر اجداد انسان. اما سایت Nesher Ramla فقط استخوان ندارد. همچنین ثبت گسترده ای از ابزارهای سنگی در لایه های رسوب وجود دارد. و ساختار این ابزارها نشان می دهد که آنها از طریق یک تکنیک ساخت بسیار خاص ساخته شده اند. (به روش مرکزیت لوالوئیس گفته می شود).

  این سنگ خود از ناحیه نزدیک محل می آید و این نشان می دهد که نیازی به تجارت نبوده است. اما تکنیکی که برای شکل دهی آن استفاده شده بسیار شبیه به مصنوعات مرتبط با هومو ساپینس است که در مکانهایی از شمال آفریقا تا شبه جزیره عربستان پیدا شده است. این نشان می دهد که ، هر گونه یا گونه ای که باشند ، مردم Neshher Ramla به احتمال زیاد از نظر فرهنگی با سایر جمعیت های انسانی اطراف خود ادغام می شوند - حداقل در حدی که فنون ساخت ابزار مشترک است.

  این یک یافته جالب در نوع خود ، اما همچنین به عنوان یک احتیاط عمل می کند. با توجه به ارتباط این فناوری با Homo sapiens ، استفاده از آن به عنوان نشانگر گسترش ما از آفریقا وسوسه انگیز است. اما اگر فناوری سنگ نیز به آسانی توسط جمعیت های باستانی نیز پذیرفته شده باشد ، نویسندگان معتقدند که واقعاً نمی توانیم فرض کنیم که آن با جمعیت خاصی سفر کرده است.

  Science، 2021. DOI: 10.1126 / science.abh3020 ، 10.1126 / science.abh3169 (درباره DOI ها).

خبرهای دیگر از علوم پایه