خبر

 • تک بورد - شاید با فاژ درمانی خیلی سریع نباشد؟

  شاید با فاژ درمانی خیلی سریع نباشد؟
  14 روز و 10 ساعت قبل

  حتی اگر ویروس ها به باکتری های مضر حمله کنند ، سیستم ایمنی بدن به آنها حمله می کند.
  هر موجود زنده روی کره زمین میزبان ویروس ها است و باکتری ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. باکتریوفاژها - یا فقط "فاژها" برای افراد مطلع - ویروسهایی هستند که به باکتریها حمله می کنند. و ما به چیزهایی که به باکتری حمله می کنند بسیار نیاز داریم ، زیرا بسیاری از گونه های باکتریایی بیماریزا در برابر آنتی بیوتیک ها

  فاژ درمانی نه تنها به دلیل مسئله استفاده از آنتی بیوتیک که منجر به ایجاد مقاومت در برابر آنتی بیوتیک می شود ، جذاب است ، بلکه همچنین می تواند به طور خاص برای باکتری هایی که باعث ایجاد عفونت می شوند ، مورد هدف قرار گیرد. بیشتر آنتی بیوتیک هایی که در حال حاضر استفاده می شوند طیف وسیعی دارند ، بنابراین بسیاری از باکتری هایی که با آنها روبرو می شوند را از بین می برد ، از جمله باکتری هایی که به آنها احتیاج داریم و با خوشحالی در روده های ما زندگی می کنند ، فکر خودشان را می کنند و مشکلی برای کسی ایجاد نمی کنند. فاژها می توانند دقیق تر باشند.

  اما آیا فاژ درمانی در واقع م effectiveثر است؟ یک مطالعه جدید نشان می دهد که ممکن است توسط سیستم ایمنی بدن ما تحت درمان قرار گیرد ، که درمان ها را مانند یک مهاجم متخاصم درمان می کند.

  مطالعات موردی

  یک مطالعه موردی امیدوار کننده که فاژ درمانی را امیدوار کننده جلوه می دهد توسط 15- پسر یک ساله مبتلا به فیبروز کیستیک. او عفونت باکتریایی ناخوشایندی داشت و با کوکتل سه فاژ مختلف با موفقیت درمان شد ... اما او به دلیل سرکوب سیستم ایمنی به دلیل پیوند ریه تازه تحت درمان بود. فاژ درمانی در افراد دارای توانایی سیستم ایمنی هنوز به طور کامل بررسی نشده است ، بنابراین ما واقعاً نمی دانیم که سیستم ایمنی بدن ما چگونه با آن مقابله می کند.

  محققانی که وی را معالجه کردند از یک پیرمرد 81 ساله مطلع شدند. مبتلا به بیماری ریوی که به یک سویه نزدیک از باکتری آلوده شده است. وی به مدت پنج سال با رژیم های مختلف آنتی بیوتیکی تحت درمان قرار گرفت اما فایده ای نداشت. محققان باکتری هایی را که او سرفه کرده بود ، قرار دادند و آن را در معرض همان سه فاژی قرار دادند که با موفقیت برای درمان بیمار دیگر استفاده کرده بودند و متوجه شدند که فاژها بیشتر و نه همه باکتری ها را از بین می برند. باکتریهایی که فاژها از بین نبردند تا حدی مقاومت در برابر فاژها ایجاد کردند ، اما هیچ یک از باکتری های زنده مانده در برابر هر سه فاژ مقاوم نبودند.

  تبلیغات

  بنابراین آنها این شخص را در یک رژیم شش ماهه قرار دادند فاژ درمانی IV (اما آنتی بیوتیک های وی را قطع نکرد). هیچ عارضه جانبی جدی وجود ندارد. بعد از ماه اول ، اوضاع عالی به نظر می رسید. مقدار باکتری در خلط او 10 برابر کاهش یافت. اما پس از آن آنها با انتقام تلاقی کردند. در پایان این شش ماه ، میزان باکتری وی حتی بیشتر از زمان شروع بود. فاژ درمانی متوقف شد.

  خنثی شده

  مقاومت فاژ این انفجار باکتری را به حساب نمی آورد. آنتی بادی های خنثی کننده فاژ را خنثی کرد. قبل از درمان ، بیمار چنین پادتن هایی نداشت. اما در طی یک ماه از شروع درمان ، او آنتی بادی از انواع مختلف زیر هر سه فاژ تولید کرد. فاژها از ویژگی های بسیاری برخوردار نیستند ، بنابراین فقط یک آنتی بادی با همه واکنش متقابل نداشته است - آنتی بادی های مختلفی به طور مستقل علیه هر یک از آنها تولید شده است.

  این به این معنی نیست که فاژ درمانی خیلی خوب است درست بودن فقط ممکن است در مرحله بالاتری از نظر تئوری از پیشرفت بالینی باشد. ما برای درک دامنه چالش به بیش از دو بیمار بیشتر نیاز خواهیم داشت.

  اکنون که دانستیم آنتی بادی ها می توانند با آنها تداخل کنند ، شاید تجویز سریال فاژهای مختلف بهتر از تجویز باشد همه آنها با هم یا شاید در نهایت از فاژهای مختلفی برای افراد مبتلا به سرکوب سیستم ایمنی و نقص ایمنی استفاده شود. مانند آنتی بیوتیک ها ، آنها معجزه آسا نیستند. آنها کاربرد درمانی دارند ، اما بی حد و حصر نیستند.

  پزشکی طبی ، 2021. DOI: 10.1038 / s41591-021-01403-9. (درباره DOI).

  لیست لیست توسط لورنس برکلی آزمایشگاه

خبرهای دیگر از علوم پایه