برای بسیاری از نقاط جهان، شنبه فقط یک روز آخر هفته دیگر بود که پر از تمام مشکلات و خطرات این سیاره بود. همه گیری ناشی ">

خبر

 • تک بورد - شایان ذکر است، ناسا استقرار تلسکوپ فضایی وب را تکمیل کرده است

  شایان ذکر است، ناسا استقرار تلسکوپ فضایی وب را تکمیل کرده است


  14 روز و 4 ساعت قبل

  "این یک نقطه عطف شگفت انگیز است."
  برای بسیاری از نقاط جهان، شنبه فقط یک روز آخر هفته دیگر بود که پر از تمام مشکلات و خطرات این سیاره بود. همه گیری ناشی از Omicron در سراسر جهان بیداد کرد. نیویورک از اولین طوفان برفی فصل خود بیرون آمد. آشفتگی در قزاقستان و جاهای دیگر ادامه یافت

  اما در فضا. در فضای. روز شنبه، در فضا، یک پیروزی بزرگ به وقوع پیوست.

  پس از ربع قرن تلاش ده ها هزار نفر، بیش از 10 میلیارد دلار بودجه مالیات دهندگان، و حدود 350 مکانیسم استقرار که باید فقط از بین می رفتند. بنابراین، تلسکوپ فضایی جیمز وب به طور کامل بال های خود را باز کرد. فضاپیمای عظیم استقرار نهایی خود را به پایان رساند و به خدا این روند به آرامی پیش رفت.

  به لطف ناسا و آژانس های فضایی در اروپا و کانادا، جهان یک تلسکوپ فضایی جدید درخشان دارد که به بشریت امکان دیدن را می دهد. خیلی دورتر از هر زمان دیگری به اعماق زمان کهکشانی بازگشته و احتمالاً اولین جهان های واقعاً شبیه زمین را در اطراف ستارگان دیگر شناسایی کنید.

  به جرات می توانم بگویم که 99 درصد از جهان نمی دانند یا متوجه یا درک نمی کنند. به درک میزان کار، مهندسی و کاغذبازی‌های انجام شده برای ساخت، پرتاب و استقرار تلسکوپ فضایی جیمز وب دقت کنید. اما ما که می دانیم، می دانیم. و ما در حیرت هستیم.

  توماس زوربوخن، رئیس علم ناسا، پس از استقرار کامل، در کمال تعجب گفت: "این یک نقطه عطف شگفت انگیز است."

  برنامه ریزی جدی برای جانشینی برای تلسکوپ فضایی هابل در دهه 1990 آغاز شد و دانشمندان مشتاق بودند که دورتر را ببینند، یعنی به جهان اولیه. برای انجام این کار آنها به یک محیط تاریک و سرد دور از زمین نیاز دارند. این به این دلیل است که برای جمع‌آوری نور از کم‌نورترین و دوردست‌ترین اجرام کیهان، نه تنها به یک آینه بسیار بزرگ نیاز است، بلکه نیازی به تداخل پس‌زمینه نیست. مشاهداتی را در قسمت مادون قرمز طیف انجام دهید، جایی که طول موج ها فقط کمی بیشتر از نور قرمز است. این بخش از طیف هم برای تشخیص انتشار گرما خوب است و هم چنین طول موج هایی به اندازه کافی بلند هستند که احتمال انحراف آنها توسط غبار بین ستاره ای کمتر است.

  با این حال، چنین تلسکوپی باید بسیار سرد باشد. به این ترتیب دانشمندان توانستند یک سپر حرارتی بزرگ به اندازه زمین تنیس ابداع کنند تا نور و گرمای خورشید را مسدود کند. اما از آنجایی که هیچ موشکی دارای فیرینگ فوق العاده بزرگ نیست، این سپر حرارتی و تلسکوپ لزوماً باید مانند اوریگامی تا شوند تا در پیله محافظ بالای موشک قرار گیرند. هیچ چیز مشابهی قبلاً امتحان نشده بود. ساخت این سپر حرارتی، آزمایش آن و اطمینان از امکان استقرار آن در فضا به دو دهه زمان نیاز داشت.

  بنابراین، در حالی که پرتاب تلسکوپ وب در روز کریسمس دو هفته پیش بسیار مهم بود. تنها آغاز پایان سفر وب از مفهوم به عملیات علمی بود. به عنوان بخشی از فرآیند استقرار، 344 عمل وجود داشت که در آنها یک شکست تک نقطه ای می توانست تلسکوپ را از بین ببرد. این تعداد قابل توجهی از نمونه‌های بدون قابلیت اضافی است، به همین دلیل است که بسیاری از دانشمندان و مهندسانی که در سال‌های اخیر با آنها صحبت کرده‌ام احساس می‌کنند که وب شانس بسیار خوبی برای یک بار شکست در فضا دارد.

  اما. اکنون که سپر حرارتی فوق پیچیده کار می کند. درجه حرارت در سمت رو به خورشید تلسکوپ 55 درجه سانتیگراد یا یک روز بسیار بسیار بسیار گرم در صحرای صحرا است. و در حال حاضر، ابزارهای علمی در قسمت پشتی محافظ آفتاب تا 199- درجه سانتیگراد خنک شده اند، دمایی که در آن نیتروژن مایع مایع است. آنها همچنان خنک تر خواهند شد.

  البته کار باقی می ماند. وب هنوز باید حدود 370000 کیلومتر را طی کند تا به مداری در اطراف نقطه پایدار لاگرانژ، L2 برسد. دانشمندان و مهندسان 18 بخش آینه اصلی را بسیار بررسی کرده و آنها را تراز می کنند. ابزارهای علمی باید کالیبره شوند. اما وقتی صحبت از فضاپیماهای علمی به میان می آید، همه این کارها تا حدودی روتین تر است. مطمئناً خطراتی وجود دارد، اما اینها عمدتاً خطرات شناخته شده ای هستند.

  بنابراین اکنون می توانیم کاملاً مطمئن باشیم که وب در واقع در تابستان امسال مشاهدات علمی را آغاز خواهد کرد. ما باید واقعاً در هیبت باشیم.


  تگ ها:

  شایان , است، , ناسا , استقرار , تلسکوپ , فضایی , تکمیل , کرده


خبرهای دیگر از علوم پایه