خبر

 • تک بورد - سیل های جولای اروپا: بسیار نادر و شدید ، مطالعه آنها دشوار است

  سیل های جولای اروپا: بسیار نادر و شدید ، مطالعه آنها دشوار است
  29 روز و 5 ساعت قبل

  حوضه ای از رودخانه ممکن است یک رویداد 1 در 15000 ساله را شاهد بوده باشد. پرسیدن این س naturalال طبیعی است ، اما پاسخ دادن به آن با جزئیات مورد بررسی معمولاً ماهها یا سالها طول می کشد. در پاسخ ، محققان برنامه World Weather Attribution را راه اندازی کردند ، که خط لوله تجزیه و تحلیل ساده ای را ایجاد کرده است که به آنها اجازه می دهد تا قبل از اینکه مردم این رویداد را فراموش کرده باشند ، به سوالات تأثی

  در حال حاضر ، گروه تلاش کرده است تا با سیلاب های تابستانی اروپایی مقابله کند ، که جوامع آلمان ، بلژیک و هلند را نابود کرد. و در اینجا ، پاسخ بسیار پیچیده تر بود. سیلها منطقه کوچکی را تحت تأثیر قرار دادند و به حدی شدید بودند که برخی از تجهیزات نظارتی را از بین بردند که در غیر این صورت به ما می گفتند که آنها چقدر بد هستند. با این وجود ، تیم دریافت که تغییرات آب و هوایی احتمال وقوع چنین رویدادی را در شمال غربی اروپا افزایش می دهد. استثنایی بود و شامل یک سیستم فشار کم بود که چند روز روی اروپا پارک کرد. هوای گرم و غنی از رطوبت که از مدیترانه بیرون می آمد در نهایت با فشار کم می چرخد. هوای مدیترانه ای از شماری از تپه های کم ارتفاع در شمال غربی اروپا عبور کرد که باعث ایجاد اختلالات جوی شد که بارندگی را برای چند روز ایجاد می کند. تأثیر توسط دو عامل افزایش یافت. یکی این بود که زمین تقریباً از بارندگی در هفته های گذشته اشباع شده بود. مورد دوم این است که زمین در نواحی مربوطه دارای صخره های کمتر نفوذپذیر است که تنها با یک لایه نازک از خاک پوشانده شده است. نتیجه افزایش فوق العاده سریع رودخانه هایی مانند Ahr و Meuse بود. شرایط به اندازه کافی آشکار بود که چندین سرویس هواشناسی پیش بینی کردند که سیل در برخی از رودخانه ها ثبت شود. با این وجود ، سیل های واقع شده بسیار فراتر از هشدارها بوده و در پرونده های تاریخی بی سابقه است.

  این نوع رویدادی است که ما انتظار داریم تغییرات آب و هوایی تأثیرگذار باشد. هوای گرمتر می تواند رطوبت بیشتری را در خود نگه دارد ، بنابراین ما انتظار داریم که بارش را افزایش دهد. اما داده ها نشان می دهد که ما روزهای بارانی بیشتری نمی بینیم. در عوض ، در آن روزهایی که باران می بارد ، باران شدیدتری را می بینیم.

  پی بردن به اینکه آیا تغییرات آب و هوایی بر طوفان های خاصی تأثیر گذاشته است ، اما پیچیده است.

  سوابق ، تنظیم و از بین رفت

  یکی از چالش ها این بود که سیل تجهیزات نظارت را از بین برد ، بنابراین ما نمی دانیم چه مقدار آب در حوضه های رودخانه به پایان رسید. اما چالش های دیگر متمایز از خود رویدادها بود. یکی از مشکلات این بود که مناطق تحت تأثیر از نظر جهانی بسیار کوچک بودند. تجزیه و تحلیل اینکه آیا گرمایش بر رویدادی تأثیر گذاشته است شامل مدلهای آب و هوایی با و بدون تأثیر انتشار کربن انسان است. اما بیشتر مدل های آب و هوایی در شبیه سازی جزئیات تا اندازه حوضه های رودخانه ای که در این سیل ها دخیل هستند ، بد عمل می کنند. اروپا آنها همچنین از برخی مدلهای جابجایی استفاده کردند که مخصوص شبیه سازی پویایی جو محلی است.

  مشکل دیگر شدت سیلاب بود. اگر محققان آنها را با سوابق تاریخی جاری شدن سیل در اهر مقایسه کنند ، انتظار می رود که بلایای با این بزرگی هر 15000 سال یک بار در منطقه بازگشت داشته باشد - آنقدر بزرگ که محققان اعتماد چندانی به ارزش آن ندارند. به حتی اگر آنها کمترین مقدار مطلق را در محدوده عدم قطعیت به دست آورند ، دوره بازگشت یک بار در 700 سال است.

  برای به دست آوردن آمار معنادارتر ، محققان مجبور شدند منطقه را گسترش دهند تا تمام اروپای غربی شمالی را شامل شود. آلپ در حالی که کشورهای شمال اروپا ، انگلستان و ایرلند را حذف می کند. این شامل چندین محدوده تپه اضافی است که می توانند به طور بالقوه یک رویداد آب و هوایی مشابه را ایجاد کنند. تغییرات آب و هوایی این رویدادها را بیشتر محتمل کرده است ، اما عدم قطعیت زیاد است: سیلابی مانند این می تواند از 1.2 تا 9 برابر بیشتر احتمال داشته باشد. بدیهی است که گرم شدن بیشتر احتمال وقوع این رویداد را بیشتر می کند.

  پیشگیری از محدوده ها

  همانطور که افرادی که تجزیه و تحلیل انجام داده اند اذعان دارند ، "این مطالعه محدودیت روشهای فعلی افراطی را افزایش می دهد. انتساب رویداد برای طراحی شده است. " به عبارت دیگر ، ما به سادگی ابزار لازم برای تجزیه و تحلیل صحیح همه بلایای ناشی از آب و هوا را که احتمالاً شاهد آن هستیم ، نداریم. و درک وقایع به این بزرگی در هر صورت دشوار خواهد بود. بنابراین ، در حالی که می توانیم بگوییم سیل اروپا رویدادهایی است که انتظار می رود به دلیل تغییرات آب و هوایی بیشتر شاهد آن باشیم ، اما نمی توان گفت چقدر بیشتر احتمال دارد.

  با این حال ، این یک مشکلی که ارزش بررسی بیشتر دارد سیل جان بیش از 200 نفر را گرفت و میلیاردها یورو خسارت به بار آورد. پی بردن به اینکه چقدر احتمال دارد چیزی مشابه ببینیم ، می تواند برای برنامه ریزی مناسب ضروری باشد.

خبرهای دیگر از علوم پایه