خبر

 • تک بورد - سیلاب ساحلی ناشی از آب و هوا در ایالات متحده احتمالاً ناگهانی بدتر خواهد شد

  سیلاب ساحلی ناشی از آب و هوا در ایالات متحده احتمالاً ناگهانی بدتر خواهد شد
  6 روز و 6 ساعت قبل

  در طی چند دهه ، بسیاری از مناطق ایالات متحده ممکن است یک تغییر سریع در فرکانس مشاهده کنند.
  سیاره در حال گرم شدن ما در حال ذوب شدن یخ ها و گرم کردن آب اقیانوس ها است ، و روند آشکاری از اقیانوس ها را ایجاد می کند. در برخی از مناطق ایالات متحده ، این امر باعث ایجاد سیل مزاحم می شود ، جایی که جزر و مد حتی در غیاب طوفان باعث جاری شدن سیل در ساحل می شود. کشف اینکه چه مناطقی احتمالاً در معرض طغیان س

  کشف این مسئله پیچیده است. سرعت بالا آمدن سطح دریا می تواند از سال به سال متفاوت باشد ، سطح اقیانوس محلی می تواند با نشست یا افزایش زمین متفاوت باشد و سرعت افزایش سطح دریا در حال افزایش است. و اکنون ، یک تیم از محققان یک فاکتور اضافی را کمی کرده اند: تغییرات منظم در مدار ماه ، که بر سطح رسیدن به جزر و مد تأثیر می گذارند. آنها ادامه می دهند که نشان می دهد این تغییرات می تواند برای مدتی تأثیر طغیان دریا را مهار کند ، اما سپس به افزایش سریع سیل کمک می کند.

  دوچرخه سواری ماه

  صفحه مدار ماه دقیقاً قرار ندارد در خط استوا ؛ در عوض ، کمی کج است. این بدان معناست که برای بخشی از مدار خود ، ماه در بالای نیمکره شمالی و برای قسمت دیگر بیش از جنوب در مدار است. به مکانهایی در مدار خود که ماه از دو نیمکره عبور می کند ، گره گفته می شود و اینها با گذشت زمان جابجا می شوند. کمی بیشتر از 18 سال طول می کشد تا گره ای بتواند مدار خود را به دور زمین کامل کند.

  این چرخه عواقب جزر و مدی را در پی دارد ، اگرچه تأثیرات آن از نظر زمان و بر اساس موقعیت جغرافیایی متفاوت است. اما ، به طور کلی ، یک علامت جزر و مد بالا در یک نقطه از چرخه 18 ساله می تواند در ارتفاع با علامت جزر و مد بالا در یک نقطه متفاوت باشد. به طور مشخص ، در سن پترزبورگ فلوریدا ، اوج جزر و مد در یک نقطه از چرخه گره ماه 4.7 سانتی متر بالاتر از حد پایین است.

  تبلیغات

  این پیچیدگی در بالای لایه قرار دارد تمام عوامل اضافی که باعث تغییر در افزایش سطح دریا می شوند. محققان برای پی بردن به اینکه معنی این امر برای جاری شدن سیل چیست ، به داده ها و مدل های NOAA روی آوردند. NOAA سطح جزر و مدی را که باعث ایجاد سیل در نقاط مختلف ایالات متحده از جمله سطح جزئی و متوسط ​​جاری شدن سیل شده است ، تعیین کرده است. همچنین پیش بینی های مختلفی را برای افزایش سطح دریا تا پایان قرن حفظ می کند ، بر اساس اینکه آیا انتظار داریم کل افزایش در پایین ، میانه یا بالا از محدوده انتظارات تا پایان قرن باشد.

  همه اینها با تأثیر ماه همراه بود تا مجموعه ای از مدلها ایجاد شود که خطر بروز سیلاب را تا چند دهه آینده پیش بینی می کند. این تیم تخمین زده است که 89 مکان مختلف در ایالات متحده آمریکا ، از جمله برخی از مناطق جزیره ای آن ، انجام شده است.

  ماه و موارد دیگر

  با توجه به اینکه سطح دریا تا پایان قرن افزایش می یابد ، جای تعجب نیست که این موارد پیش بینی ها میزان افزایش سیل را نشان می دهد. اما تأثیر ماه اغلب تأثیر شگفت انگیزی بر میزان آن داشت. در بسیاری از مکان ها ، برای جلوگیری از سیلاب برای مدتی اقدام به جلوگیری از افزایش تدریجی آن می کرد. همانطور که مدار تغییر می کند ، سپس برای تسریع در سرعت جاری شدن سیل عمل می کند.

  این چیزی را ایجاد می کند که به آن نقطه انعطاف گفته می شود ، جایی که رفتار سیستم نسبتاً ناگهانی تغییر می کند. مکانهای خاص از یک افزایش بسیار تدریجی در روزهای طغیان به یک افزایش سریع تر افزایش می یابد. در بیشتر ایالات متحده ، این نقطه انعطاف در دهه 2030 تا 2040 اتفاق می افتد - خیلی دور از زمان حال نیست. به عنوان مثال ، انتظار می رود بوستون در پایان دهه 2031 تا 2041 حدود شش روز اضافی در هر سال طغیان کند ، اما در پایان دهه بعد ، 46 روز دیگر شاهد جاری شدن سیل متوسط ​​در شهر خواهیم بود. روندهای مشابهی در بسیاری از شهرهای دیگر مشاهده شده است.

  اگرچه این تأثیر قابل توجهی دارد ، اما تنها تأثیرگذار نیست. بین افزایش سطح دریا و روزهای طغیان رابطه غیرخطی وجود دارد ، زیرا فاصله کمتری بین طغیان وجود دارد و باعث نمی شود که جزر و مد زیاد باعث جاری شدن سیل شود.

  تبلیغات

  یکی از عوامل گروه نمی تواند این واقعیت است که افزایش سطح دریا تمایل به تغییر در طول زمان دارد ، تا حدی به دلیل تأثیرات کوتاه مدت مانند ال-نینو. به عنوان مثال اگر به داده های سطح دریا نگاه کنید ، می بینید که در سطح دریا چندین قطره کوتاه مدت وجود دارد (مانند حدود سال 2010) ، و آنها اغلب با دوره هایی که طغیان اقیانوس سریعتر از سرعت متوسط ​​آن (نگاه کنید به 2015-2017). این نوسانات را نمی توان از قبل پیش بینی کرد ، اما به راحتی می تواند سرعت جاری شدن سیل را کاهش یا افزایش دهد.

  سرانجام ، بسیاری از مناطق ایالات متحده به تدریج در اثر رسوبات ساخته شده بر روی فشرده شدن ، فروکش می کنند. مناطق دیگری که در آخرین دوره یخبندان در یخ مدفون شده اند هنوز از بین می روند که جرم اضافه شده از بین می رود. اینها همچنین اختلافاتی را بین مکانهایی ایجاد می کند که بر میزان مشکل آبگرفتگی تأثیر می گذارد.

  خوشه های سیلابی

  یک چیز دیگر در داده ها مشهود است این است که بالا آمدن آبها در طول سال به طور مساوی توزیع نمی شوند. به عنوان مثال ، انتظار می رود تا سال 2050 هونولولو حدود 63 روز طغیان در سال را تجربه کند. اما نزدیک به نیمی از آنها احتمالاً طی یک دوره سه ماهه اتفاق می افتد. این امر هم به این دلیل اتفاق می افتد که عواملی که تمایل به ایجاد سیل دارند لزوماً روز بعد از بین نمی روند ، و تا حدی فقط به این دلیل که میانگین سرعت وقوع در طول یک سال بسیار زیاد است.

  به طور کلی ، تعدادی نتیجه گیری از این کار وجود دارد. در حال حاضر ، جاری شدن سیل از بالا آمدن سطح دریا چیزی است که ، مگر اینکه در مکان های معدودی زندگی کنید ، می توانید آن را نادیده بگیرید. اما نویسندگان تخمین می زنند که در مدت کمی بیش از یک دهه ، این یک مسئله منطقه ای متوقف می شود و به یک مسئله گسترده و ملی تبدیل می شود. و طی یک دهه از آن زمان ، مکانهای زیادی از نقطه انعطاف عبور کرده و در مسیری با افزایش سریع حوادث سیلاب قرار می گیرند.

  سرانجام ، همه اینها براساس کم تا متوسط ​​است سناریوهای افزایش سطح دریا. اگر اتفاقاتی سریعتر از آن رخ دهد ، پنجره زمانی که پیش از نیاز به مقابله با این مشکلات خواهیم داشت بطور قابل توجهی محدودتر خواهد شد.

  همه اینها ضروری است که بلافاصله این سیل ها مورد توجه قرار گیرند . پیش بینی می شود زیرساخت هایی که در حال حاضر می سازیم به پایان عمر خود برسد قبل از اینکه این سیل به مراتب بیشتر شود. مسکن ، جاده ها و سایر امکاناتی که ما در حال حاضر از آنها استفاده می کنیم احتمالاً باید محافظت یا رها شوند. و کشورهای ساحلی ممکن است بخواهند برای مقابله با شگفتی های غیرمنتظره ای که بی وقفه اتفاق می افتد ، بودجه ای را کنار بگذارند.

  تغییر اقلیم طبیعت ، 2021.

خبرهای دیگر از علوم پایه