خبر

 • تک بورد - سیستم ایمنی در مقابل ویروس: چرا omicron از همان ابتدا کارشناسان را نگران کرده بود

  سیستم ایمنی در مقابل ویروس: چرا omicron از همان ابتدا کارشناسان را نگران کرده بود


  13 روز و 5 ساعت قبل

  چگونه سیستم ایمنی ویروس ها را هدف قرار می دهد و تکامل ویروسی را شکل می دهد.
  درست از اولین توصیف omicron، محققان در مورد نوع ویروس SARS-CoV-2 نگران بودند. با نگاهی به فهرست جهش‌هایی که حامل آن بود، دانشمندان می‌توانستند عددی را شناسایی کنند که احتمالاً این گونه را مسری‌تر می‌کند. سایر جهش‌ها حتی نگران‌کننده‌تر بودند، زیرا احتمالاً با توانایی سیستم ایمنی در تشخیص ویروس تداخل می‌کنند و به آن‌ها اج

  دفن شده در زیرمتن این نگرانی‌ها مفهوم واضحی بود: دانشمندان به سادگی می‌توانستند به دنباله اسیدهای آمینه موجود در پروتئین اسپایک یک ویروس کرونا نگاه کنند و متوجه شوند که سیستم ایمنی چقدر به آن پاسخ می‌دهد.

  >

  این دانش مبتنی بر سال‌ها مطالعه نحوه عملکرد سیستم ایمنی است، همراه با اطلاعات خاص زیادی در مورد تعاملات آن با SARS-CoV-2. آنچه در ادامه می‌آید شرحی از این فعل و انفعالات، همراه با پیامدهای آنها برای تکامل ویروسی و انواع حال و آینده است.

  Ts و Bs

  برای درک عملکرد سیستم ایمنی، شکستن آن آسان‌تر است. پاسخ های آن به دسته ها برای شروع، پاسخ ایمنی ذاتی وجود دارد که تمایل دارد ویژگی‌های کلی پاتوژن‌ها را تشخیص دهد تا ویژگی‌های خاص باکتری‌ها یا ویروس‌ها. پاسخ ذاتی با واکسیناسیون یا قرار گرفتن در معرض قبلی با یک ویروس به خوبی تنظیم نمی شود، بنابراین واقعاً به بحث در مورد انواع آن مربوط نمی شود.

  چیزی که ما به آن علاقه مندیم پاسخ ایمنی تطبیقی ​​است که به آن توجه می کنیم. ویژگی های خاص در پاتوژن ها را تشخیص می دهد و حافظه ای ایجاد می کند که در صورت مشاهده مجدد همان پاتوژن، واکنش سریع و قوی ایجاد می کند. این پاسخ ایمنی تطبیقی ​​است که ما با واکسن‌ها آن را تحریک می‌کنیم.

  پاسخ تطبیقی ​​را نیز می‌توان به دسته‌هایی تقسیم کرد. از نظر پاسخ‌های ایمنی مربوطه، ما بیشتر به آنهایی اهمیت می‌دهیم که توسط سلول‌های B تولیدکننده آنتی‌بادی ایجاد می‌شوند. بخش عمده دیگر ایمنی تطبیقی، سلول T، از مکانیسم کاملا متفاوتی برای شناسایی پاتوژن ها استفاده می کند. ما در مورد پاسخ سلول های T به SARS-CoV-2 خیلی کمتر می دانیم، اما بعداً به آن خواهیم پرداخت. در حال حاضر، ما بر روی آنتی بادی ها تمرکز خواهیم کرد. تبلیغات

  آنتی بادی ها مجموعه های بزرگ (از نظر مولکولی) از چهار پروتئین هستند. بیشتر پروتئین ها در همه آنتی بادی ها یکسان هستند، که به سلول های ایمنی اجازه می دهد تا با آنها تعامل داشته باشند. اما هر یک از چهار پروتئین دارای یک منطقه متغیر است که در هر سلول B تولید شده متفاوت است. بسیاری از مناطق متغیر بی فایده هستند و برخی دیگر پروتئین های بدن را تشخیص می دهند و از بین می روند. اما به طور تصادفی، برخی از آنتی بادی ها دارای نواحی متغیری هستند که بخشی از پروتئین ساخته شده توسط یک پاتوژن را تشخیص می دهند.

  یک مولکول آنتی بادی. نواحی متغیر در بخش‌های قرمز و آبی مولکول با هم ترکیب می‌شوند تا یک ناحیه اتصال ایجاد کنند که می‌تواند پاتوژن‌ها را تشخیص دهد. Enlarge / An antibody molecule. نواحی متغیر در بخش‌های قرمز و آبی مولکول با هم ترکیب می‌شوند تا یک ناحیه اتصال ایجاد کنند که می‌تواند پاتوژن‌ها را تشخیص دهد. NIST

  بخشی از پروتئین پاتوژن که آنتی بادی تشخیص می دهد اپی توپ نامیده می شود. اپی توپ ها از پروتئینی به پروتئین دیگر متفاوت هستند، اما برخی از ویژگی های مشترک دارند. آنها باید در قسمت بیرونی پروتئین قرار داشته باشند، بلکه در داخل آن دفن شوند تا آنتی بادی در وهله اول به آن برخورد کند. و آنها اغلب آمینو اسیدهایی دارند که قطبی یا دارای بار هستند، زیرا اینها برهمکنش های قوی تری با آنتی بادی ایجاد می کنند.

  شما نمی توانید به سادگی به اسیدهای آمینه موجود در یک آنتی بادی نگاه کنید و بگویید قرار است به چه چیزی متصل شود. به. اما اگر مقدار کافی از یک آنتی بادی خاص داشته باشید، می‌توانید کاری انجام دهید که «نقشه اپی توپ» نامیده می‌شود، که شامل تعیین دقیق محل اتصال آنتی‌بادی بر روی پروتئین است. در برخی موارد، این می‌تواند شامل فهرست دقیقی از اسیدهای آمینه‌ای باشد که آنتی‌بادی تشخیص می‌دهد.

  به طور کلی، چسبیده بودن آنتی‌بادی‌ها به پاتوژن در جریان خون، شناسایی و دفع پاتوژن را آسان‌تر می‌کند. توسط سلول های ایمنی تخصصی - برای این عملکرد، واقعا مهم نیست که آنتی بادی کجا می چسبد. اما فعل و انفعالات خاصی نیز وجود دارد که می تواند در برخی موارد ویروس را غیرفعال کند، همانطور که در زیر خواهیم دید.


  تگ ها:

  سیستم , ایمنی , مقابل , ویروس , omicron , همان , ابتدا , کارشناسان , نگران , کرده


  v 5
خبرهای دیگر از علوم پایه