خبر

 • تک بورد - زنبورهای عسل آسیایی هنگام حمله

  زنبورهای عسل آسیایی هنگام حمله "هورنت های قتل" سیگنال پریشانی هماهنگ منتشر می کنند
  28 روز و 3 ساعت قبل

  وقتی هورنتس های قاتل به کندوی آسیایی نزدیک می شوند، همه می توانند فریادها را بشنوند.
  طبق مقاله جدیدی که در مجله منتشر شده است، زنبورهای عسل آسیایی (Apis cerana) صدای زنگ بی نظیری تولید می کنند تا اعضای کندو را از حمله غول پیکر "هورنت های قتل" آگاه کند. مجله رویال جامعه علوم باز. برای اولین بار، دانشمندان کالج ولزلی این به اصطلاح "لوله های ضد شکارچی" را ثبت کردند که به عنوان فراخوانی برای اعضای

  محققان کالج ولزلی صدایی را شناسایی کرده اند که زنبورهای عسل آسیایی از آن برای هشدار دادن به کندو در مورد حمله "هورنت قتل" استفاده می کنند. هدر ماتیلا از کالج ولزلی، که یکی از نویسندگان این مقاله است، گفت: «لوله‌های [ضد شکارگر] ویژگی‌های مشترکی با بسیاری از سیگنال‌های هشدار پستانداران دارند، بنابراین به عنوان یک پستاندار که آنها را می‌شنود، فوراً به‌عنوان خطر قابل تشخیص است. گفت که سیگنال های آلارم زمانی که برای اولین بار آنها را شنید، لرزید. "این یک تجربه جهانی به نظر می رسد."

  همانطور که قبلاً نوشته ام، پس از نوامبر 2019، زمانی که یک زنبوردار در بلین، واشنگتن، به نام تد مک فال، وحشت زده شد، به اصطلاح هورنت های قتل، بدنام شدند. کشف هزاران جسد مثله شده ریز که روی زمین ریخته شده است - کلنی زنبورهای عسل او به طرز وحشیانه ای سر بریده شده بودند. مقصر: گونه هورنت غول پیکر آسیایی وسپا ماندارینیا، بومی آسیای جنوب شرقی و بخش هایی از خاور دور روسیه. به نوعی، این به اصطلاح "هورنت های قتل" راه خود را به شمال غربی اقیانوس آرام یافته بودند، جایی که اکنون یک تهدید زیست محیطی وحشتناک برای جمعیت زنبور عسل آمریکای شمالی به شمار می روند.

  ادامه مطلب

  Attack of the Murder Hornets یک سند طبیعت است که با لنزهای ترسناک/علمی تخیلی گرفته شده است

  گونه های دیگری از هورنت های غول پیکر آسیایی نیز وجود دارند. آنها شکارچیان راس هستند و دارای فک پایین بسیار زیادی هستند که از آنها برای جدا کردن سر از شکار و برداشتن قفسه سینه های خوش طعم (که شامل ماهیچه هایی است که بال های زنبور را برای پرواز و حرکت نیرو می دهد) استفاده می کنند. یک هورنت می تواند سر 20 زنبور را در یک دقیقه از بین ببرد و تنها یک مشت می تواند 30000 زنبور را در 90 دقیقه از بین ببرد. هورنت نیش سمی و بسیار دردناکی دارد و نیش آن به اندازه‌ای بلند است که لباس‌های سنتی زنبورداری را سوراخ کند. و در حالی که زنبورهای آسیایی دفاعی در برابر هورنت قاتل ایجاد کرده‌اند، زنبورهای عسل آمریکای شمالی این کار را نکرده‌اند، همانطور که کشتار مستعمره مک فال به وضوح نشان داد.

  متیلا به مدت 25 سال روی زنبورهای عسل مطالعه کرده است و مجذوب سازماندهی و توانایی آنها شده است. ارتباط برقرار کرد و او در سال 2013 توجه خود را به زنبورهای آسیایی معطوف کرد. او به Ars گفت: «آنها در منظره شکارچی بسیار ترسناک تکامل یافته اند. بسیاری از این گونه‌ها برای رشد کلنی‌های خود به حشراتی مانند زنبورهای عسل تکیه می‌کنند، بنابراین آنها جزو بی‌رحم‌ترین شکارچیان زنبورها هستند. مرگبارترین آنها هورنت های غول پیکر (معروف به "هورنت های قتل") هستند، زیرا آنها به صورت گروهی برای حمله به کندوها هماهنگ می شوند.

  تبلیغات

  "من به عنوان انسان، فکر می کنم چیزی اساساً در درک تعاملات شکارچی و شکارچی جذاب است. ماتیلا گفت. "انسانها بسته به موقعیت، هم شکارچی و هم طعمه هستند، بنابراین ما تحت شرایط مشابهی مانند زنبورها تکامل یافته ایم. ما می توانیم وضعیت اسفناک آنها را در مواجهه با هورنت های غول پیکر تشخیص دهیم."

  سال گذشته، ماتیلا و تیم او اولین نمونه استفاده از ابزار توسط زنبورهای عسل را در ویتنام مستند کرد. محققان کشف کردند که زنبورهای آسیایی برای یافتن مدفوع حیوانات علوفه می‌جویند و از آن برای پوشاندن ورودی کندوهای خود استفاده می‌کنند - عملی که "لکه بینی مدفوع" نامیده می‌شود. این به عنوان نوعی سلاح شیمیایی برای دفع هورنت های غول پیکر عمل می کند. ماتیلا و تیمش دریافتند که هورنت‌ها به احتمال بسیار کمتری روی کندویی فرود می‌آیند یا راهشان را به داخل کندویی می‌جوند که در ورودی‌هایی پوشیده از سرگین حیوانات قرار دارد.

  چگونه زنبورهای عسل از مدفوع حیوانات به‌عنوان یک سلاح شیمیایی برای محافظت از کندوها در برابر «هورنت‌های قتل» غول‌پیکر استفاده می‌کنند.

  در حالی که ماتیلا و تیمش برای مطالعه سرگین در ویتنام بودند، متوجه شدند که سطح سر و صدا در کندوها با نزدیک شدن هورنت های غول پیکر به طرز چشمگیری افزایش می یابد. بنابراین ما شروع به گذاشتن میکروفون ها در کلنی ها کردیم تا بتوانیم آنها را استراق سمع کنیم." آنها همچنین فیلم های ضبط شده گسترده ای از فعالیت در زنبورستان های زنبورداران محلی گرفتند.

  در نهایت، آنها حدود 30000 سیگنال ارسال شده توسط زنبورها را جمع آوری کردند. 1300 دقیقه و سپس آن صداها را برای تجزیه و تحلیل به طیف‌نگار ترجمه کردند. زنبورها آرایه‌ای پیچیده از صداها را تولید می‌کنند که آن‌ها را یا به‌عنوان حرکات ذرات هوا که با آنتن‌هایشان تشخیص می‌دهند یا به‌عنوان ارتعاشاتی که از طریق اندام‌های خاص در آن تشخیص می‌دهند درک می‌کنند. پاهای آنها بنابراین سیگنال‌های زنبور «ارتعاشی» هستند و در کلنی‌ها هم به‌عنوان صداها و هم به‌عنوان ارتعاشات در هوا منتقل می‌شوند. برای مثال، صدای خش‌خش‌هایی وجود دارد که معمولاً توسط همه زنبورها به‌طور همزمان هنگام پایین آوردن بدن و حرکت بال‌هایشان ایجاد می‌شود. ماتیلا گفت که تقریباً همزمان است. آنها دائماً هیس می کنند، اما بیشتر زمانی که هورنت ها وجود دارند، و هدف دقیق خش خش هنوز به طور کامل شناخته نشده است.

  "هیس در حیوانات دیگر اغلب برای ترساندن یک شکارچی استفاده می شود، اما این احتمال وجود ندارد. در مورد زنبورها، بیشتر به این دلیل که آنها بدون شکارچیان نیز خش خش زیادی می کنند.» ماتیلا گفت. "یک ایده ای که پیشنهاد شده است (نه توسط ما) این است که خش خش کمک می کند تا کلنی به طور لحظه ای خاموش شود زیرا زنبورها پس از یک صدای خش خش می ایستند. ممکن است به کارگران کمک کند تا صداهای دیگر را در لانه درک کنند اگر بیشتر زنبورها برای یک ثانیه از حرکت بازایستند. "

خبرهای دیگر از علوم پایه