خبر

 • تک بورد - روس ها تلاش کردند - و نشدند - واکسن ها را با الگوهای لنگ Planet of the Apes آغشته کنند

  روس ها تلاش کردند - و نشدند - واکسن ها را با الگوهای لنگ Planet of the Apes آغشته کنند
  7 روز و 4 ساعت قبل

  این شبکه با Fazze ، یک شرکت بازاریابی در حال اجرا در روسیه ، مرتبط بود.
  فیس بوک شبکه ای از بیش از 308 حساب روسی را در فیس بوک و اینستاگرام حذف کرد که یک کمپین ناموفق را برای لکه گیری واکسن های COVID-19 توصیف کردند. در هند ، آمریکای لاتین و تا حدودی در ایالات متحده.

  فیس بوک در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد ، روش های این کمپین را "شلخته" و "خام و ناخواسته" توصیف کرد. این غول رسانه های اجتماعی خاطرنشان کرد که "اکثریت قریب به اتفاق این کمپین با شکست مواجه شد" ، و اکثر پست های شبکه ها مورد توجه کمی قرار گرفت.

  این کمپین دارای دو موج متمایز بود که با ارزیابی مقررات مرتبط بود واکسن در مناطق مورد نظر موج اول در نوامبر و دسامبر 2020 با هدف انتشار دروغ در مورد واکسن COVID-19 AstraZeneca انجام شد. هدف اصلی این کمپین ترساندن مردم به این فکر بود که واکسن می تواند مردم را به شامپانزه تبدیل کند. فاسد کننده: اینطور نیست. بدیهی است که ویروس نمی تواند هیچ کس را به شامپانزه تبدیل کند.

  با این حال ، روس ها برای گسترش این دروغ ، میم های ضد واکسن را با استفاده از صحنه های فیلم سیاره میمون ها در سال 1968 ایجاد و اسپم کردند. بسیاری از الگوهای میم متنوع صحنه هایی بودند که در آن شخصیت های میمون پیشرفته واکسن COVID-19 را به یک فضانورد انسانی که در خواب زمستانی بود در حالی که بشریت خود را نابود کرده بود توصیه می کردند. (مشخص نیست که آیا روس ها این فیلم را دیده اند.) >

  فیس بوک خاطرنشان کرد که برخی از حساب های جعلی روسی هشتگ های ضد واکسن و سایر مطالب را ده ها یا صدها بار در فواصل کوتاه ارسال کرده اند ، که سیستم های خودکار این پلت فرم را برای شناسایی و غیرفعال کردن برخی از حساب ها فعال کرده است. چرا بقیه شبکه شناسایی نشده و در آن زمان تعطیل شد مشخص نیست. با این حال ، به نظر می رسد که حساب ها در ژانویه 2020 پس از تأیید چندین دولت برای واکسن AstraZeneca خاموش شده اند.

  این شبکه در ماه مه 2021 دوباره زنده شد. این بار ، می خواست مردم را متقاعد کند که واکسن COVID-19 Pfizer/BioNTech مردم را می کشت خرابکار: اینطور نیست. حساب های روسی مدعی بودند که یک سند "هک شده و نشت کرده است" که ثابت می کند واکسن "تلفات" بالاتری نسبت به سایر واکسن ها دارد. شبکه روسی همچنین سعی کرد افراد تأثیرگذار را جذب کند تا اطلاعات غلط را به مخاطبان ثابت خود منتقل کند. همانطور که Ars در آن زمان گزارش داد ، در این مرحله ، افراد تأثیرگذار در فرانسه و آلمان با پیشنهادات مبهم علنی شدند. تحقیقات رسانه ای در مورد این پیشنهادات به سرعت مشخص شد که کمپین روسیه توسط یک شرکت بازاریابی ثبت شده در انگلستان به نام Fazze ، که عمدتا خارج از روسیه فعالیت می کند ، پیش گرفته است. اطلاعات غلط در بسترهای خود در کل ، فیس بوک اعلام کرد که 65 حساب فیس بوک و 243 حساب اینستاگرام مرتبط با Fazze ، از جمله حساب های معتبر افرادی که در Fazze کار می کنند ، حذف کرده و همچنین دامنه های مرتبط با فعالیت آنها را مسدود کرده است.

  فهرست بندی تصویر توسط گتی | مجموعه صفحه نقره ای

خبرهای دیگر از علوم پایه