خبر

 • تک بورد - روسیه می گوید ISS را ترک کرده و ایستگاه فضایی خود را راه اندازی می کند

  روسیه می گوید ISS را ترک کرده و ایستگاه فضایی خود را راه اندازی می کند
  21 روز قبل

  چرا مهم است: روابط ایالات متحده و روسیه طی چند دهه گذشته لحظات پرتنشی داشته است ، از جمله الحاق کریمه در سال 2014. با این حال ، یک منطقه وجود دارد که دو ابرقدرت به طور مداوم با هم کار می کنند: بین المللی ایستگاه فضایی (ISS). اما به نظر می رسد که این همکاری در حال پایان است.

  دیمیتری روگوزین ، رئیس آژانس فضایی روسکاسموس روسیه ، گفت که اگر ولادیمیر پوتین شروع به کار کند ، این کشور ISS را رها کرده و ایستگاه فضایی خود را تا سال 2030 به مدار می آورد. > از زمان پرتاب در سال 1998 ، فضانوردان روسی در کنار فضانوردان ایالات متحده و بسیاری از کشورهای دیگر در ISS کار کرده اند. روسکاسموس می گوید توافق نامه آن با شرکای بین المللی در سال 2024 پایان می یابد ، در آن زمان تصمیم گیری در مورد آینده ISS با شرایط ماژول های فنی آن که "" به پایان عمر خود رسیده اند "و غیره تصمیم گیری می شود. برنامه های روسیه برای ایستگاه خدمات مداری خود ، گزارش BBC.

  https://techbord.com روسیه می گوید ISS را ترک کرده و ایستگاه فضایی خود را راه اندازی می کند

  " ما نمی توانیم جان [فضانوردان خود] را به خطر بیندازیم. وضعیت امروز به ساختار و فلز متصل است یوری بوریسوف ، معاون نخست وزیر ، که افزود مسکو به شرکای خود اطلاع می دهد که از سال 2025 پروژه ISS را ترک می کند ، گفت: پیر شدن می تواند منجر به عواقب برگشت ناپذیر شود - فاجعه. .

  در یک پیام ویدئویی در تلگرام ، Roscosmos گفت که "" اولین ماژول ایستگاه مداری جدید روسیه در حال کار است. "

  Roscosmos گفت که ایستگاه آن بر خلاف ISS ، به طور دائم خدمه نشوید ، زیرا مسیر مدار آن را در معرض تابش بالاتر قرار می دهد. اگرچه فضانوردان از آن بازدید می کنند ، از هوش مصنوعی و روبات استفاده خواهد کرد. و در حالی که روسیه فکر می کند اجازه حضور خدمه خارجی را در هواپیما نمی دهد ، "ایستگاه باید ملی باشد [...] اگر می خواهید خوب عمل کنید ، خودتان این کار را انجام دهید."

  روسیه در سال 2015 گفت که عزیمت می کند ISS و تمرکز بر ساخت ایستگاه خود را پس از ورود 2024. اما اعلامیه اخیر در حالی است که تنش ها بین این کشور و غرب افزایش یافته است: جان سالیوان ، سفیر ایالات متحده ، پس از "توصیه" مسکو برای ترک موقت وی ، قرار است که از روسیه به خانه بازگردد. تجمع نیروها در نزدیکی مرز شرقی اوکراین باعث نگرانی شد. و جهان نظاره گر معالجه منتقد پوتین الکسی ناوالنی است که هفته ها در اعتصاب غذا است.

خبرهای دیگر از علوم پایه