به جرات می توان گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه طرفدار رسانه های مست">

خبر

 • تک بورد - روسیه به خبرنگاران فضایی خود می گوید گزارش در مورد برنامه فضایی را متوقف کنند

  روسیه به خبرنگاران فضایی خود می گوید گزارش در مورد برنامه فضایی را متوقف کنند
  1 روز و 15 ساعت قبل

  "آیا این امر بر پوشش Roscosmos تأثیر می گذارد؟ مطمئناً تأثیر خواهد گذاشت."
  به جرات می توان گفت که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه طرفدار رسانه های مستقل نیست. در آستانه انتخابات ماه گذشته ، پوتین تقریباً هر سازمان رسانه ای مستقلی که در داخل کشور فعالیت می کند را "عامل خارجی" برای سرکوب مخالفان و انتقادات اعلام کرد. به نظر می رسد قصد از بین بردن رسانه های مستقل در روسیه است.

  در حال حاضر ، این کمپین به پوشش فعالیت های فضایی در روسیه نیز کشیده شده است.

  این کشور در حال حاضر گزارش فعالیت های فضایی حاوی اطلاعات طبقه بندی شده را ممنوع کرده است ، اما یک قانون جدید شامل پوشش انواع دیگر فضاها نیز می شود. اخبار. اساساً ، هر شخصی در روسیه که در حال حاضر در مورد هر چیزی که ممکن است به طور ملموس با فعالیت های نظامی یا فعالیت های فضایی روسیه ارتباط داشته باشد گزارش دهد ، بعنوان یک عامل خارجی برچسب گذاری می شود. در هر مقاله ، پست رسانه های اجتماعی یا توییت ، "این گزارش (مطالب) توسط کانالهای رسانه های خارجی خارجی که وظایف یک نماینده خارجی را انجام می دهند و/یا یک شخص حقوقی روسی که وظایف یک خارجی را انجام می دهد ، ایجاد یا توزیع شده است. عامل. " در حال حاضر سلب مسئولیت برای گزارش فعالیت های فضایی روسیه سلب مسئولیت فعلی برای گزارش فعالیت های فضایی روسیه. روسیه

  در حالی که از نظر فنی تدابیری برای انجام ماموریت های علمی یا غیرنظامی وجود دارد ، در روسیه برنامه های نظامی و نظامی آنقدر به هم نزدیک هستند که جدا کردن آنها تقریباً غیرممکن است.

  برنامه جدید قانون را می توان در اینجا یافت این شامل لیستی از 60 مورد در مورد فعالیت های نظامی و غیر نظامی است که قانون جدید در مورد آنها اعمال می شود و خبرنگاران باید خود را به عنوان "عوامل خارجی" معرفی کنند. در اینجا چند مثال وجود دارد که توسط Rob Mitchell برای Ars ترجمه شده است: ، نتایج فعالیتهای مالی و اقتصادی برای یک چهارم (سال). اطلاعات مربوط به تأمین سرمایه توسط شرکت دولتی فعالیتهای فضایی "Roskosmos" ، وزارت دفاع فدراسیون روسیه ، سازمانها (از جمله سازمانهای خارجی) در زمینه تحقیقات و توسعه در زمینه فعالیتهای فضایی. اطلاعات کلی در مورد تبدیل ، ظرفیت تولید ، برنامه ها و نتایج تجدید ساختار سازمان های دولتی برای فعالیت های فضایی "Roskosmos". اطلاعات در مورد فن آوری های جدید ، مواد ، اجزای سازنده که ویژگی های جدیدی به محصولات شرکت دولتی فعالیت های فضایی "Roskosmos" می بخشد. تبلیغات

  این قانون تأثیر فوری بر پوشش فضایی داخل کشور داشته است. کاتیا پاولوشچنکو ، وبلاگ نویس برجسته فضایی روسیه ، بلافاصله در توییتر اعلام کرد که به دلیل قانون جدید ، مجبور است پوشش فعالیت های فضایی روسیه را متوقف کند. در صورت تمایل ، به معنای واقعی کلمه می توان هر کسی را متهم به نقض آن کرد. " پوشش علمی یا آموزشی آنها. او گفت: "امروز از چندین نویسنده وبلاگهای علمی و آموزشی محبوب شنیده ام که آنها به فعالیتهای فضایی خارجی توجه بیشتری خواهند کرد." "آیا بر پوشش Roscosmos تأثیر می گذارد؟ مطمئناً تأثیر خواهد گذاشت. این نویسندگان در مورد Roscosmos منفی نگرفتند ، آنها کارهای زیادی را برای برجسته کردن فعالیت های آن برای مردم عادی انجام دادند."

  خواندن بیشتر

  حقوق و دستمزد بزرگ ، اتومبیلهای لوکس و داچ جدید - رهبر فضایی روسیه بسیار بزرگ است

  به اعتقاد وی ، بزرگترین اثر قانون ، کاهش پوشش فعالیتهای فضایی روسیه برای روس های معمولی خواهد بود. به احتمال زیاد آنها رسانه های دولتی را خواهند دید و نه چیزهای دیگر.

  این حکم بر پوشش سازمان های خارج از روسیه ، از جمله Ars Technica ، که در مورد مشکلات شرکت فضایی روسیه در سال های اخیر گزارش کرده اند ، تأثیری نخواهد گذاشت. واقعیت این است که شرکت فضایی روسیه توسط یک شخصیت سیاسی و دوست پوتین ، دیمیتری روگوزین اداره می شود ، که به نظر می رسد از آن برای غنی سازی خود استفاده می کند. به نظر می رسد کیفیت کلی در حال کاهش است ، با چندین پرتاب اخیر و خرابی فضاپیماها (با تلاش های هولناک برای انحراف). به طور کلی ، یک کشور فضایی که زمانی بزرگ بود ، وضعیت خود را از یک رهبر بی چون و چرا به ایالات متحده ، چین و حتی برخی از شرکت های آمریکایی سقوط کرده است.

  شاید به هر حال کار سختی نباشد برای درک اینکه چرا پوتین و روگوزین از پوشش داخلی استقبال نمی کنند.

خبرهای دیگر از علوم پایه