خبر

 • تک بورد - ردپای 23000 ساله نشان می دهد که مردم زود به قاره آمریکا رسیده اند

  ردپای 23000 ساله نشان می دهد که مردم زود به قاره آمریکا رسیده اند
  2 روز و 5 ساعت قبل

  افراد ممکن است 23000 سال پیش در امتداد ساحل دریاچه ای در نیومکزیکو قدم زده باشند.
  ردپایی که در لایه های خاک رس و لجن در پارک ملی ماسه های سفید نیومکزیکو باقی مانده است ممکن است بین 23000 تا 21000 سال قدمت داشته باشد. این بر اساس قدمت رادیوکربنی بقایای دانه های علف در لایه های رسوب بالا و پایین ردیف ها است. اگر تاریخ ها درست باشد ، مسیرها نشان می دهد که مردم در اوج آخرین عصر یخبندان ، هنگامی ک

  با رسیدن به صفحات یخی

  متیو بنت ، باستان شناس دانشگاه بورنموث و همکارانش در مجموع 61 ردپای انسان را در شرق منطقه ای به نام تخت قلیایی ، که زمانی بستر و خط ساحلی دریاچه ای باستانی بود ، پیدا کردند. به با گذشت زمان ، با گسترش و انقباض لبه دریاچه با تغییرات آب و هوایی ، لایه های متفاوتی از خاک رس ، سیلت و ماسه بر جای گذاشت. هفت لایه از آن ، در ناحیه ای که بنت و همکارانش به تازگی آن را کاوش کرده اند ، دارای آثار انسانی همراه با آثار مگفائونایی است که مدتهاست از بین رفته است. به بنت و همکارانش بذرهای رادیوکربنی را از لایه ای که در زیر قدیمی ترین ردپاها قرار داشت و لایه ای که بالای جدیدترین آنها قرار داشت ، ردیابی کردند. بر اساس نتایج ، قدیمی ترین ردپاها پس از 23000 سال پیش ساخته شد. جدیدترین آنها حدود 21000 سال پیش ساخته شده است. در آن زمان ، نیمه شمالی قاره چندین کیلومتر زیر صفحات عظیم یخ قرار داشت.

  صفحات یخی تقریباً 26000 سال پیش بیشتر کانادا و شمالی ترین ایالات متحده را پوشانده بود و شروع نمی شود. بنت و همکارانش در اخیر خود می نویسند: "این داده ها شواهد قطعی از اشغال بشر توسط آمریکای شمالی در جنوب یخ لورنتید در آخرین حداکثر یخبندان را ارائه می دهد." کاغذ. و هرکسی که در این دوره در نیومکزیکو کنونی زندگی می کرد ، معروف به آخرین حداکثر یخبندان ، باید قبل از بسته شدن مسیرهای یخی از مسیر آسیا به قاره آمریکا آمده باشد.

  تبلیغات

  اگر اینطور باشد ، ممکن است مجبور شویم دوباره نقش گونه خود را در انقراض مگاو جانوران مانند ماموت ها و تنبل های غول پیکر زمینی بازنگری کنیم. بنت و همکارانش می نویسند: "این امر همچنین احتمال نقش انسانی در انقراض مگفا فون ها که قبلاً تصور می شد قبل از ورود آنها وجود دارد را افزایش می دهد.

  جستجوی اولین آمریکایی

  شمال و آمریکای جنوبی آخرین قاره هایی بودند که بشر به آنها رسید. تا آنجا که ما می دانیم ، هیچ یک از اقوام دیگر ما هرگز به اینجا نرسیده اند. در حال حاضر ، قدیمی ترین شواهد مورد قبول مردم در قاره آمریکا از پراکندگی سایتهایی در امتداد سواحل غربی هر دو قاره ناشی می شود و قدمت آن بین 13000 تا 16000 سال است.

  درک ما از چگونگی و هنگامی که مردم وارد قاره آمریکا شدند در سالهای اخیر به شدت تغییر کرده است. تا حدود یک دهه پیش ، به نظر می رسید که اولین آمریکایی ها بخشی از فرهنگ کلوویس بوده اند ، به خاطر نقاط پرتابه متمایزی که در نزدیکی کلویوس ، نیومکزیکو کنونی گذاشته اند. همه شواهد موجود نشان می دهد که مردم کلوویس از طریق دالانی که در حدود 13000 سال پیش در وسط صفحات یخی باز شده بود ، به سمت جنوب حرکت کردند.

  اما سپس ، معمولاً (حداقل در یک روز خوب) ، باستان شناسان شواهد جدیدی مانند مجموعه ردپای 14000 ساله در آرژانتین ، یک رد پای 14.600 ساله در شیلی ، یک سایت 14.500 ساله در فلوریدا و ابزار سنگی با قدمت 16000 پیدا کردند. سالها پیش در آیداهو غربی این شواهد تاریخ ورود را چند هزار سال به عقب بر می گرداند و نشان می دهد که مردم کلوویس در واقع اولین کسانی نبودند که به آنجا آمدند. همچنین بسیار شبیه به این بود که اولین آمریکایی ها در واقع لبه ورقه های یخ را در امتداد ساحل اقیانوس آرام پهن کرده بودند. 16000 سال پیش و خط ساحلی را تا سرزمین جنوبی صفحات یخی دنبال کرد. با این حال ، اگر بنت و همکارانش درست می گویند ، آهنگ هایی که اخیراً در White Sands کشف شده است می تواند آنچه ما فکر می کنیم دوباره می دانیم را به شدت تغییر دهد. ردپای 23000 ساله تنها می تواند به این معنا باشد که مردم قبلاً در منطقه نیومکزیکو کنونی زندگی می کردند قبل از اینکه صفحات یخی در چند هزار سال آینده نیمه جنوبی قاره را از سایر نقاط جهان مسدود کنند. ممکن است - حتی احتمالاً - موج دیگری از تازه واردان با عقب نشینی مجدد صفحات یخ وارد شده باشند ، اما ممکن است قبلاً کسی در اینجا با آنها ملاقات کرده باشد.

  تبلیغات

  شواهدی برای ادعاهای فوق العاده

  همانطور که کارل ساگان ، ستاره شناس فقید می گوید ، ادعاهای فوق العاده مستلزم شواهد فوق العاده ای است. و بنت و همکارانش مطمئناً ادعای فوق العاده ای دارند. اگر قرار است بحث علمی در مورد مسیرهای ماسه سفید انجام شود ، احتمالاً بر تاریخ گذاری لایه های رسوبی دخیل متمرکز است.

  دانه های مخلوط شده در لایه های بالا و پایین مسیرهای ماسه سفید راه مفیدی را ارائه داد. برای تاریخ گذاری آهنگ ها اما گیاهان آبزی ، مانند گونه های علفی که بنت و همکارانش با آن قدمت داشته اند ، گاهی اوقات می توانند پیرتر از آنچه هستند به نظر برسند. اگر آب مملو از کربنات کلسیم محلول از دیاتومهای بسیار قدیمی تر یا سایر آبزیان باشد ، این می تواند نسبت کربن 14 را در گیاهان بسیار کم نشان دهد. به این می گویند اثر آب سخت (یا اثر مخزن). خرمای آبزیان با زمینی مطابقت دارد ، به این معنی که گیاهان آبزی که چندین هزار سال در این منطقه رشد کرده اند احتمالاً از اثر آب سخت رنج نمی برند.

  ادعای جدید نیز چندان دور از ذهن نیست. ، و با شواهد محکم تر از برخی دیگر پشتیبانی می شود. به عنوان مثال ، گروهی از باستان شناسان در کالیفرنیا اصرار دارند که یک محل قتل عام ماموت 130 هزار ساله را پیدا کرده اند ، که قبل از اینکه ما شواهدی در دست داشته باشیم که گونه های ما حتی از آفریقا و اروپا فاصله گرفته اند ، انسان را در کالیفرنیا قرار می دهد. به و مورد مربوط به سایت قدیمی کالیفرنیا بستگی به این دارد که آیا از سنگ های گرد به عنوان چکش استفاده شده است. سال گذشته منتشر شد ، که در آن ابزارهای سنگی کشف شده از لایه رسوبی 30 هزار ساله در غاری در مکزیک کشف شد.

  کارهای عصر یخبندان

  اگر مردم در طول نیومکزیکو در حال قدم زدن بودند آخرین حداکثر یخبندان ، آنها چه کسانی بودند و چه می کردند؟ به نظر می رسد اکثر افرادی که آهنگ ها را در White Sands ترک کرده اند نوجوان و کودک بوده اند. این بر اساس آنچه اندازه پای آنها در مورد قد آنها به ما می گوید ، است. اگر درست باشد ، آنها ممکن است آب می آوردند یا غذا یا سایر منابع را جمع آوری می کردند.

  "یک فرضیه برای این تقسیم کار است ، که در آن بزرگسالان درگیر وظایف ماهرانه هستند در حالی که" واکشی و حمل " به نوجوانان واگذار می شود کودکان و نوجوانان را همراهی می کنند. »بنت و همکارانش می نویسند.

  همچنین به نظر می رسد که اکثر پای بچه ها صاف تر از پاهای اکثر افرادی است که امروزه زندگی می کنند ، که نشان می دهد آنها اغلب پابرهنه می رفتند. انگشتان پای آهنگ کمی کشیده به نظر می رسند ، که معمولاً هنگامی اتفاق می افتد که شخصی هنگام راه رفتن لغزش می کند ، مانند ساحل گل آلود دریاچه. سال گذشته ، همین تیم از محققان مسیرهای 10000 تا 15000 ساله یک نوجوان یا زن کوتاه قد را که با ماموت ها و تنبل غول پیکر هنگام عبور یک کودک کوچک عبور می کردند ، پیدا کردند. در سال 2019 ، آنها از رادار برای تشخیص مسیرهای پنهان استفاده کردند. و در سال 2018 ، آنها مراحل شکارچیان را دنبال کردند که تنبل های بزرگ را دنبال می کردند.

  Science، 2021 DOI: https: /10.1126/science.abg7586؛ (درباره DOI ها).

خبرهای دیگر از علوم پایه