راه اندازی فضایی برای آزمایش استخراج و پالایش سنگ معدن سیارک در مدار، پرتاب را برنامه ریزی می کند

یک استارت‌آپ استخراج فضایی به نام AstroForge قصد دارد سیارک‌ها را برای محتوای معدنی آنها استخراج کند. این شرکت برای آزمایش دوام پروژه برای سال 2023 دو ماموریت برنامه ریزی کرده است. اولی پالایش صفر گرمی را در حین مدار نشان می‌دهد و دومی به دور ماه تیراندازی می‌کند تا سنگ هدف خود را در اعماق فضا مطالعه کند.

اولین ماموریت AstroForge برای آوریل برنامه ریزی شده است. این موشک سواری با موشک حمل و نقل-7 اسپیس ایکس خواهد شد. این سفر به سرمایه گذاران نشان می دهد که شرکت می تواند سنگ معدن را در فضا استخراج و تصفیه کند. این تیم از یک CubeSat 6U مملو از مواد "مانند astroid" برای آزمایش تکنیک های آن در گرانش صفر استفاده خواهد کرد. این شرکت قبلاً ثابت کرده است که پالایشگاهش می‌تواند در خلاء کار کند.

AstroForge تاریخ دیگری برای دومین ماموریت خود تعیین نکرده بود، مگر اینکه در اواخر امسال انجام شود. برای آن، شرکت قصد دارد وارد فضای اعماق شود و داده‌ها را از سطح یک سیارک جمع‌آوری کند.

AstroForge مشاورانی از چندین دانشگاه، موسسه علوم سیاره‌ای و ناسا دارد که به شناسایی سنگ‌های فضایی قابل بهره‌برداری کمک می‌کنند. این تیم اخیراً مطالعه‌ای را با مدرسه معادن کلرادو منتشر کرده است که به محتوای فلزی سیارک‌ها و چگونگی استخراج و فروش آن‌ها در زمین یا استفاده در فضا می‌پردازد.

یک سؤال از این مطالعه این بود که آیا سیارک های غنی از مواد معدنی بافت سطحی قابل شناسایی دارند؟ این شرکت معتقد است که آنها این کار را انجام می دهند. اقامت دوم آن در فضا به نظر می رسد با نزدیک شدن به یک سیارک مورد هدف خاص و مطالعه سطح آن با تصاویر با وضوح بالا، این نظریه را تأیید کند.

techbord.com راه اندازی فضایی برای آزمایش استخراج و پالایش سنگ معدن سیارک در مدار، پرتاب را برنامه ریزی می کند پالایشگاه AstroForge در خلاء روی زمین کار می کند.

البته، این شرکت به دلایل واضح مکان سیارکی را که به دنبال آن خواهد بود فاش نمی کند. مت گیالیچ، مدیر عامل AstroForge، فقط می‌گوید که «به خانه نزدیک‌تر است تا مثلاً صخره‌ای در کمربند سیارکی که بین مریخ و مشتری قرار دارد.»

گیالیچ به TechCrunch گفت: "دور هستند، آنها ما را مانند سفرهای رفت و برگشت 14 ساله می برند." "این چیزی است که برای تحقیق و اکتشاف بسیار مناسب‌تر است... این یک مورد تجاری قابل دوام برای ما نیست."

سنگ‌هایی که AstroForge در ذهن دارد فقط ۱۱ ماه است. سفر. سفینه خود را با استارتاپ فضایی هیوستون به نام Intuitive Machines به مدار ماه خواهد فرستاد. از آنجا، آخرین سفر به سیارک انتخابی خود را انجام خواهد داد.

با وجود اینکه هنوز از سیاره خارج نشده است، AstroForge در حال حاضر در مراحل برنامه ریزی برای دو ماموریت بعدی خود است. سومین مورد فرود سفینه بر روی یک سیارک، و چهارمی، پالایش و انتقال پلاتین به زمین است.

این کار بسیار دلهره آورتر است، اما Gialich معتقد است که تیمش آن را کشف کرده است. او گفت: "ما باید راهی پیدا کنیم تا سنگ سنگی را از سیارک بیرون بیاوریم و آن را در پالایشگاه خود پردازش کنیم، و ما معتقدیم که این مشکل را برای سیارک هدفمان حل کرده ایم."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *