بیل نلسون ، مدیر ناسا ، گفت که از Blue Origin ناراحت نیست که پس از از دست د">

خبر

 • تک بورد - رئیس ناسا می گوید که از طرح قانونی Blue Origin ناراحت نیست

  رئیس ناسا می گوید که از طرح قانونی Blue Origin ناراحت نیست
  15 روز و 2 ساعت قبل

  "ما ملتی از قوانین هستیم و به همین دلیل ما می خواهیم از قانون پیروی کنیم."
  بیل نلسون ، مدیر ناسا ، گفت که از Blue Origin ناراحت نیست که پس از از دست دادن قرارداد آژانس فضایی برای فرود یک ماه ، تمام راه های قانونی را دنبال کرده است.

  "ما ملتی از قوانین هستیم و بنابراین ما می خواهیم از قانون پیروی کنیم." نلسون در پاسخ به سوالی از Ars گفت. "آنها حق تجدیدنظر دارند و استفاده از این حق را انتخاب کرده اند. آنها طبق قانون از هر حقی برخوردارند که این کار را انجام دهند ، و تصمیم قطعی خواهد بود. و سپس ما ادامه می دهیم."

  تقریبا پنج ماه از انتخاب ناسا برای توسعه سیستم فرود انسان برای برنامه ماه خود به نام آرتمیس ، ناسا می گذرد. پس از تصمیم گیری ، Blue Origin و پیشنهاد دهنده دیگر ، Dynetics ، به این جایزه به دفتر حسابداری دولت ایالات متحده اعتراض کردند و در اواخر ژوئیه اعتراض رد شد. ادامه اعتراض به ناسا موجه است

  این برای داینتیک ها کافی بود ، اما Blue Origin از آن پس هم با یک کمپین روابط عمومی پیش قدم شده است - و فرودگر پیشنهادی SpaceX را به عنوان "بسیار پیچیده و خطرناک" و همچنین اقدامات قانونی بیشتر معرفی کرده است. در ماه آگوست ، Blue Origin از ناسا و دولت فدرال در دادگاه دعاوی فدرال ایالات متحده شکایت کرد و این فعالیت قانونی در انتظار ، تلاش های ناسا و اسپیس ایکس را برای پیشروی با فرود ماه کاهش داده است.

  اقدامات Blue Origin میزان قابل توجهی دشمنی در بین برخی از افراد در فضا ایجاد شد ، اما این امر باعث نشده است که شرکت موشکی متعلق به جف بزوس مانع از انجام کارزار زمین سوخته شود. اما حداقل به طور عمومی ، حداقل ، نلسون راضی است که اجازه دهد Blue Origin روز خود را در دادگاه بگذراند.

  تبلیغات

  نلسون نظرات خود را هفته گذشته در جریان بازدید از مرکز فضایی جانسون ناسا ، در هوستون ، و معاون مدیر پم اظهار داشت. ملروی نلسون گفت که تصمیم آژانس برای انتخاب یک پیشنهاد برای فرود ماه ، موجه است زیرا کنگره بسیار کمتر از آنچه ناسا برای انعقاد قراردادهای متعدد برای ماموریت قمری لازم می داند ، ارائه کرد.

  "ناسا فقط پول کافی برای انتخاب داشت. برای اولین مسابقه ، که یک فرود تظاهرات بر روی ماه بود ، "او گفت. "و ناسا یکی از رقبا را انتخاب کرد. اما آنچه من و پم گفتیم این است که ما می خواهیم برای همه فرودهای دیگر که قرار است بر روی ماه فرود بیایند ، مسابقه ای انجام دهیم که ما آن را فرود مداوم در طول یک دهه می نامیم ، یا یک دهه و نیم. و بنابراین ما باید منابع بیشتری را برای راه اندازی این رقابت به دست آوریم. "

  تا کنون ناسا در تأمین این بودجه اضافی ناموفق بوده است. به طور بالقوه سه راه بودجه برای انجام این کار وجود دارد ، اما هیچ کدام نزدیک به یک شرط مطمئن نیست. در اوایل سال جاری ، رئیس کمیته تجارت سنا ، ماریا کانتول ، D-Wash ، جایی که Blue Origin در آن مستقر است ، به عنوان بخشی از لایحه مجوز ناسا ، 10 میلیارد دلار برای دومین فرودگر ماه اضافه کرد. اما به نظر می رسد این یک شروع کننده در مجلس نمایندگان آمریکا نیست.

  گزینه دوم از طریق روند بودجه 2022 است. تاکنون سنای آمریکا بودجه پیشنهادی ناسا در سال آینده را اعلام نکرده است. در بودجه خود ، مجلس نمایندگان آمریکا بودجه ای برای فرود دوم تأمین نکرد. با این حال ، در طول روند بودجه روان ، همه چیز ممکن است باقی بماند ، که طی چند ماه آینده به پایان می رسد.

  در نهایت ، نلسون پیشنهاد کرده است که 10 میلیارد دلار برای سیستم دوم فرود انسان در قبض زیرساخت 4.5 تریلیون دلار لحاظ شود. به با این حال ، در پیش نویس لایحه ای که پروژه های احتمالی را تشریح می کند ، مجلس نمایندگان ایالات متحده بودجه اضافی را برای سیستم فرود انسان باقی گذاشت.

خبرهای دیگر از علوم پایه