پس از پرواز فضایی سر ریچارد برانسون در این آخر هفته ، رهبر شرکت اصلی فضایی روسیه ، روسکا">

خبر

 • تک بورد - رئیس فضایی روسیه آرزو می کند که الیگارشی هایش مانند برانسون و ماسک در فضا سرمایه گذاری کنند

  رئیس فضایی روسیه آرزو می کند که الیگارشی هایش مانند برانسون و ماسک در فضا سرمایه گذاری کنند
  22 روز و 14 ساعت قبل

  دیمیتری روگوزین پرواز Virgin Galactic را "یک نقطه عطف" خواند.
  پس از پرواز فضایی سر ریچارد برانسون در این آخر هفته ، رهبر شرکت اصلی فضایی روسیه ، روسکاسموس ، در توییتر سخنان خوبی درباره این دستاورد ارائه داد. دیمیتری روگوزین از نظر توسعه فناوری و گسترش تعداد انسانهایی که می توانند زمین را از فضا ببینند ، این پرواز را "نقطه عطفی" خواند.

  سپس روگوزین یک گام فراتر رفت و با ابراز تاسف از اینکه "الیگارشی میلیاردر" روسیه پول خود را به جای توسعه فن آوری فضایی و افزایش دانش بشریت در مورد فضا برای قایق های بادبانی و پروژه های بیهوده خرج می کنند.

  این اظهارنظر قابل توجه روگوزین ، که در گذشته انتقاد کرده است که یک میلیاردر خاص پول خود را صرف توسعه فناوری فضایی می کند: ایلون ماسک بنیانگذار SpaceX. در میان اظهارات دیگر ، روگوزین گفته است که ناسا در مورد "شکسته شدن" وسیله نقلیه Crew Dragon اسپیس ایکس نباید در مورد دسترسی تازه پیدا شده خود به فضا خیلی لوس باشد. وی همچنین گفته است که اسپیس ایکس برای کار در شرایط دلپذیر تگزاس جنوبی "ملایم" است ، در حالی که مهندسان و تکنسین های روسی در زمستان در اعماق سیبری کار می کنند.

  خواندن بیشتر در اینجا مهم است که چرا پرواز ریچارد برانسون مهم است - و ، بله ، واقعاً مهم است

  اکنون ، به نظر می رسد که روگوزین در سرمایه گذاری خصوصی در فضا ارزش قائل است - و ارزشی که صنعت فضای تجاری برای شرکت پروازهای فضایی یک کشور قائل است.

  به طور موثر ، Roscosmos نشان دهنده شرکت ملی فضایی در روسیه پس از ملی شدن صنعت فضایی آن. این برنامه راه اندازی سایوز و پروتون و تحقیق ، توسعه و مدیریت فرودگاه های فضایی را هدایت می کند. با این وجود ، از نظر تاریخی ، استقبال از فعالیت های فضایی تجاری که ممکن است با خود روسکاسموس رقابت کند ، کمتر بوده است. تبلیغات

  تجزیه و تحلیل صنعت فضای تجاری ، منتشر شده در Spacewatch Global ، اساساً نتیجه گرفت که Roscosmos در تلاش است تا از نظر اقتصادی شناور بماند ، و هیچ وسیله ای برای حمایت از یک صنعت فضایی مبتنی بر کارآفرین ندارد: "اولویت فعلی برنامه فضایی روسیه قابلیت های میراث خود را حفظ کرده است ، که مانع پیشرفت آن در حد توانایی واقعی خود می شود زیرا انگیزه کافی برای توجیه بودجه پروژه های بزرگتر وجود ندارد. "

  همچنین انتقاداتی از روگوزین و دیگر فضای روسیه وجود دارد رهبران برای ایجاد شرایطی که در آن شرکت های تجاری تجاری ممکن است رشد کنند. این نه تنها شامل عدم قرارداد ارائه شده بلکه دسترسی به امکانات و مشوق های دیگر نیز می باشد.

  به عنوان مثال ، پس از اینکه گروه S7 کشتی فرماندهی و سیستم عامل پرتاب Sea Launch را در سال 2016 خریداری کرد ، این شرکت آنها را به یک بندر روسیه در نزدیکی ولادی وستوک. به شركت روسي گفته شد كه شرايط نگهداري شناورها در روسيه - و آماده سازي سكوي پرتاب براي آينده - به خوبي شرايط موجود در لانگ بيچ ، كاليفرنيا ، محل نگهداري اين دو شناور بود. اما از نظر مالی ، به گفته ولادیسلاو فیلف ، مالک S7 ، شرایط به دلیل زیرساخت بندر و هزینه پارکینگ در روسیه "دو برابر بدتر" است.

  شرایط نامناسب برای فعالیت های فضای تجاری برخی از روس ها ، مانند میخائیل کوکوریچ ، بنیانگذار Momentus ، را به ترک روسیه و سرمایه گذاری در صنعت فضایی ایالات متحده سوق داد. بنابراین گرچه ستایش تازه کشف شده روگوزین از سرمایه گذاری خصوصی در فضا قابل توجه است ، اما به نظر می رسد که در اواخر بازی تحسین شده است.

خبرهای دیگر از علوم پایه