مقام ارشد فضایی اروپا روز دوشنبه گفت که اطمینان از انجام اولین پرتاب موشک آریان 6 در سال 2022 یک او">

خبر

 • تک بورد - رئیس فضایی اروپا گروه ویژه ای را برای ارزیابی نگرانی های برنامه آریان 6 منصوب کرد

  رئیس فضایی اروپا گروه ویژه ای را برای ارزیابی نگرانی های برنامه آریان 6 منصوب کرد
  11 روز و 22 ساعت قبل

  "این یک چالش بزرگ است که ما باید روی آن کار کنیم."
  مقام ارشد فضایی اروپا روز دوشنبه گفت که اطمینان از انجام اولین پرتاب موشک آریان 6 در سال 2022 یک اولویت بسیار مهم است.

  یوزف اشباخر ، مدیر کل آژانس فضایی اروپا ، در مجمع هوایی پاریس گفت: "این برای من یک اولویت اصلی و اصلی است." "Ariane 6 مهمترین پرتابگر ما است. ما باید تمام انرژی و تأکید را برای انجام اولین پرواز در اولین فرصت بگذاریم.

  همراه با رهبران آژانس فضایی فرانسه ، CNES ، و پیمانکار اصلی Ariane 6 ، گروه Ariane ، Aschbacher گفت که او "یک گروه کوچک" را برای ارزیابی مستقل برنامه برای مرحله نهایی توسعه موشک Ariane 6 آماده کرده است. هدف این گروه ویژه این است که اطمینان حاصل کنید که اروپا همه کارهایی را که لازم است برای انجام به موقع انجام دهد انجام می دهد.

  بیشتر بخوانید "بهترین پاسخ" اروپا برای رقابت از SpaceX دوباره لغزش می شود ، هزینه بیشتری خواهد داشت

  "این یک چالش بزرگ است که ما باید روی آن کار کنیم ، "اشباخر گفت. زیرا فراموش نکنید که ما در این با هم هستیم." به طور معمول در اکتبر یا نوامبر برگزار می شود. این یک جلسه سطح بالا است که در آن نمایندگان برگزار می شوند از هر کشور عضو آژانس فضایی برای تعیین سیاست جمع می شوند. بودجه آژانس فضایی اروپا با مقادیر مختلف توسط كشورهای عضو تأمین می شود.

  آگهی

  "این یک چیز ضروری است" ، اشباخر درباره راه اندازی قبل از نشست 2022 گفت: "زیرا ما به خبرهای خوب و موفقیت خوب نیاز داریم. ، برای اینکه سیاستمداران ما ببینند اروپا عملکردی را ارائه می دهد ، که اروپا ارائه می دهد ، بنابراین ارزش سرمایه گذاری در فضا در کنفرانس وزرا را دارد. "

  موشک Ariane 6 یک وسیله نقلیه سنگین است که برای جایگزینی موشک ارجمند اروپایی Ariane 5. اگرچه قابل استفاده مجدد نیست ، اما مقامات اروپایی قصد دارند Ariane 6 هزینه پرتاب کمتری نسبت به مدل قبلی خود داشته باشد و بنابراین رقابت بیشتری با موشک Falcon 9 اسپیس ایکس داشته باشد. با این حال ، برخی از منتقدان در اروپا گفته اند که موشک جدید به اندازه کافی برای به چالش کشیدن Falcon 9 قابل استفاده مجدد ، که فشار رو به پایین هزینه های پرتاب را در سراسر جهان ایجاد کرده است ، پیش نمی رود.

  گروه آریان و شرکای قراردادی آن از سال 2014 ، زمانی که شورای وزیران در مورد توسعه آن توافق کرد ، به طور رسمی موشک آریان 6 را طراحی و ساخت می کند. در ابتدا ، این موشک قرار بود در سال 2020 پرتاب شود. با این حال ، نوامبر گذشته ، مقامات اروپایی گفتند که آنها اکنون برای اولین پرواز آریان 6 ، دوره آوریل تا ژوئن 2022 را هدف قرار داده اند. آنها هر دو مسئله فنی و همه گیر جهانی COVID-19 را ذکر کردند که بر فعالیتهای تأسیسات توسعه در اروپا و سایت پرتاب موشک در گویان فرانسه تأثیر می گذارد.

  نظرات Aschbacher نشان می دهد که Ariane 6 دیگر نیست در هدف برای پرتاب در نیمه اول سال 2022. در عوض ، به نظر می رسد که برای تعیین تاریخ پرتاب قبل از پایان سال آینده مبارزه خواهد شد.

خبرهای دیگر از علوم پایه