برای دانشمندانی که یک دهه یا بیشتر را صرف برنامه ریزی ، طراحی ، ل">

خبر

 • تک بورد - رئیس علوم ناسا می گوید که

  رئیس علوم ناسا می گوید که "نگران" یا "وحشت" در مورد وب نیست
  23 روز و 13 ساعت قبل

  "این مأموریت دارای داستان بسیار نگران کننده ای با فصل هایی است که ناامید کننده بود."
  برای دانشمندانی که یک دهه یا بیشتر را صرف برنامه ریزی ، طراحی ، لابی گری ، ساخت و آزمایش فضاپیماهای اکتشافی کرده اند ، پرتاب همیشه یک لحظه مهم است.

  سالها و سالها کار. میلیون ها یا حتی میلیاردها دلار. اگر در موشک مشکلی پیش بیاید ، همه می توانند در دود بالا بروند ، در عرض چند ثانیه. برخلاف اکثر فضاپیماهای انسانی ، هیچ سیستم فرار اضطراری برای فضاپیماهای علمی وجود ندارد. بعید است که برخی از این محموله های ظریف در برابر شلیک های شدید فرار کنند.

  خواندن بیشتر

  با بزرگترین پروژه علمی در تاریخ دولت ایالات متحده آشنا شوید - تلسکوپ جیمز وب

  "برای توماس زوربوچن ، مدیر مسئول ماموریت های علمی در ناسا ، توضیح داد که اکثر ماموریت ها ، پرتاب بیشترین خطر مأموریت را به دنبال دارد. "اگر فضاپیما در فضا باشد ، بیشترین خطر پشت سر ما است."

  با این وجود ، استثنائاتی در این قاعده وجود دارد ، زوربوچن در پست وبلاگ جدید خود برای آژانس فضایی توضیح داد. برای مثال مأموریت استقامت مریخ در تابستان گذشته آغاز شد ، به عنوان مثال ، تنها حدود 10 تا 20 درصد از خطر ماموریت پس از رسیدن فضاپیما به مدار ، کنار گذاشته شد. بقیه جلوتر از وسیله نقلیه قرار گرفتند ، به ویژه با فرود جسورانه آن بر روی مریخ و سپس انجام نمونه و تجزیه و تحلیل نمونه ای چالش برانگیز.

  تلسکوپ فضایی جیمز وب 10 میلیارد دلار ، به دلیل پرتاب بر روی Ariane 5 اروپایی. موشک در اواخر امسال ، نمونه ای شدیدتر را ارائه می دهد. در پست وبلاگ خود ، زوربوخن تجزیه و تحلیل صریح و آشکاری از پرتاب وب و ارزیابی خطرات ارائه می دهد.

  وب در فضا باید حدود 1.5 میلیون کیلومتر از زمین تا نقطه L2 لاگرانژ فراتر از ماه جایی که بتواند بدون استفاده از پیشرانه زیاد در هواپیما موقعیت پایداری را حفظ کند. در طول راه ، و هنگامی که آنجا بود ، حدود 50 استقرار از تلسکوپ بزرگ و تاشو برای آماده سازی برای مشاهدات علمی ضروری است. این فرایند شامل 350 خرابی تک نقطه ای می شود و اگر مشکلی پیش بیاید ، بدون امید به تعمیر ، استقرار را از بین می برد. در مقایسه ، تعداد شکستهای تک نقطه ای وب سه برابر بیشتر از هفت دقیقه فرود استقامت بر مریخ است.

  تبلیغات

  استقرار وب حدود سه هفته طول می کشد و دانشمندان زوربوچن گفت که در تمام مدت در آستانه خواهد بود.

  زوربوچن نوشت: "کسانی که از این موضوع نگران یا وحشت زده نیستند درک نمی کنند که ما در حال انجام چه کاری هستیم." "ما برای ساختن تیم برای این کار سخت کار کرده ایم و گاهی اوقات سفر سختی بوده است. این مأموریت دارای داستان بسیار دشواری با فصل هایی است که ناامید کننده یا حتی گیج کننده بود. ما در جایی هستیم که هستیم زیرا وب برخی از بهترین مهندسین و رهبرانی که من تا به حال ملاقات کرده ام ، و زمانی که دیگران آماده تسلیم شدن بودند ، ادامه دادند. "

  زوربوچن هفته گذشته از گویان فرانسه دیدن کرد تا شاهد پرتاب موشک آریان 5 باشد. این موشک پس از تقریباً یک سال اخراج به دلیل بخشی از همه گیری کووید -19 ، و همچنین به دلیل مشکل در حمل و نقل بار ، به خدمت بازگشت. پرتاب آن موشک - که منجر به استقرار موفق دو ماهواره ارتباطی شد - و یک موشک دیگر Ariane 5 باید قبل از پرواز ماموریت Webb به خوبی پیش برود. وب امن به فضا بالاترین اولویت آنها بود. اما برای زوربوخن ، این دلیل کمی برای تسکین نخواهد بود. این تنها اولین قدم از سفری خواهد بود که طی آن وب از کنترل دانشمندانی که مدتها برای آزادسازی آن کار کرده اند خارج خواهد شد.

خبرهای دیگر از علوم پایه