خبر

 • تک بورد - ذخایر آب زیرزمینی کالیفرنیا از خشکسالی های اخیر بهبود نمی یابند

  ذخایر آب زیرزمینی کالیفرنیا از خشکسالی های اخیر بهبود نمی یابند


  1 ماه قبل

  و بدون محدودیت‌های اضافی، ممکن است تا چندین دهه بهبود پیدا نکنند.
  بیش از یک سوم سبزیجات آمریکایی در کالیفرنیا، عمدتاً در دره مرکزی این ایالت، کشت می‌شوند. این منطقه همچنین دو سوم میوه ها و آجیل کشور را تولید می کند. این محصولات - و بسیاری از آمریکایی‌هایی که آنها را تولید و مصرف می‌کنند - به شدت به منابع آب کالیفرنیا وابسته هستند. اما با توجه به خشکسالی های مکرر و شدید، منابع آب زیرزمینی ایالت

  وقتی ذخایر آب سطحی کم می‌شود، بیشتر مناطق خشک در سراسر جهان به آب‌های زیرزمینی خود روی می‌آورند. اما سوءمدیریت گذشته آب‌های زیرزمینی در کالیفرنیا باعث شده است که بخش‌هایی از این ایالت تا عمق 30 فوتی فرو برود و همچنین فراوانی زمین‌لرزه‌ها در امتداد گسل سن آندریاس را افزایش داده است.

  به همان اندازه مهم، ذخیره‌سازی آب زیرزمینی ایالت است. ممکن است به حدی کاهش یافته باشد که بهبودی ممکن است چندین دهه طول بکشد. اما، با توجه به اینکه این منبع - همانطور که از نامش پیداست - در زمین است، اندازه‌گیری تغییرات در آب‌های زیرزمینی ساده‌ترین روش نیست. رویکردهای موجود هر کدام مزایا و معایبی دارند. یک مطالعه جدید از ترکیبی از چهار روش اصلی استفاده می‌کند تا نشان دهد که سفره‌های زیرزمینی کالیفرنیا از اضافه برداشت در طول خشکسالی در دو دهه گذشته بازیابی نشده‌اند - و بعید است که این کار را انجام دهند مگر اینکه سیاست‌گذاران به زودی محدودیت‌های بیشتری را اعمال کنند.

  اندازه گیری یک منبع پنهان

  برآوردهای کاهش آب زیرزمینی گذشته معمولاً بر یک یا شاید دو رویکرد برای برآورد منابع آب متکی بوده است. اما، در این مطالعه اخیر، نویسندگان پیشنهاد می‌کنند که استفاده از ترکیبی از روش‌های متعدد می‌تواند تصویر بهتری از میزان استفاده از آب زیرزمینی و سرعت تجدید آن ارائه دهد. چهار روشی که محققان به آنها تکیه کردند شامل اقدامات گرانشی بود. اندازه گیری واقعی سطح آب چاه ها؛ یک رویکرد تازه توسعه یافته تعادل آب؛ و یک مدل شبیه‌سازی هیدرولوژیکی.

  از طریق داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط ماهواره‌های GRACE ناسا (بازیابی جاذبه و آزمایش آب و هوا)، می‌توان تلفات آب زیرزمینی را از طریق تغییر کوچک گرانش ناشی از کاهش جرم تشخیص داد. این اندازه گیری ها از زمان شروع برنامه در سال 2002 پیوسته بوده و کل دره را در بر می گیرد. با این حال، ضعف این رویکرد، وضوح ردپای اندازه‌گیری است که از اطلاعات دقیق‌تر در مقیاس کوچک‌تر جلوگیری می‌کند. اندازه گیری های چاه در انتهای دیگر طیف قرار دارند - آنها بسیار محلی هستند، اما مجموعه داده های پیوسته نادر هستند و پوشش پراکنده است. استفاده ناسازگار از ضرایب ذخیره‌سازی آبخوان نیز باعث ایجاد برخی عدم قطعیت‌ها در محاسبات مبتنی بر خوب شده است.

  رویکردهای تعادل آب با هدف تخمین ترکیب پیچیده همه راه‌هایی که آب به سیستم می‌ریزد (از طریق باران، رودخانه‌ها) است. و غیره) و خارج (همچنین توسط رودخانه ها، تبخیر، استفاده و بسیاری از راه های دیگر). برآورد هر یک از عوامل چالش برانگیز است و با ترکیب آنها عدم قطعیت ها افزایش می یابد. مدل‌های هیدرولوژیکی از داده‌های مشابهی استفاده می‌کنند و به همین ترتیب در معرض عدم قطعیت هستند، اما آنها همچنین برای پیش‌بینی واکنش‌های آب‌های زیرزمینی به سناریوهای احتمالی آینده، مانند افزایش فراوانی خشکسالی‌ها، مفید هستند.

  بازیابی کند، در صورت وجود


  تگ ها:

  ذخایر , زیرزمینی , کالیفرنیا , خشکسالی , اخیر , بهبود , یابند


  v 13

خبرهای دیگر از علوم پایه