خبر

 • تک بورد - دو اژدها: ناسا قصد دارد اسپیس ایکس را در روز دوشنبه، چهارشنبه پرتاب کند

  دو اژدها: ناسا قصد دارد اسپیس ایکس را در روز دوشنبه، چهارشنبه پرتاب کند
  18 روز و 17 ساعت قبل

  ما دلتنگ میم‌های تند توماس پسکت از فضا خواهیم شد.
  ناسا و اسپیس ایکس قصد دارند یک فضاپیمای Crew Dragon را عصر دوشنبه از مدار بازگردانند و یک فضاپیمای دیگر را فقط دو روز بعد، چهارشنبه شب به فضا پرتاب کنند.

  برنامه‌های پرواز خدمه آژانس درست قبل از هالووین، زمانی که نگرانی‌های آب‌وهوا و پس از آن یک "مسئله پزشکی جزئی" با یکی از چهار فضانورد در مأموریت Crew-3، پرتاب موشک را از 31 اکتبر تا نوامبر به تعویق انداخت، در جریان بوده است.

  از آن زمان، آژانس فضایی و اسپیس ایکس، که فضاپیمای کرو دراگون و سیستم پرتاب فالکون 9 را ارائه می‌کند، در حال ارزیابی تعدادی از مسائل به منظور تعیین بهترین راه برای پرتاب و بازگشت ماموریت Crew-3 هستند. چهار فضانورد Crew-2 از ایستگاه فضایی بین المللی.

  از جمله مهم ترین عوامل، مدت زمان ماموریت Crew-2 است که در 23 آوریل 2021 پرتاب شد. فضاپیمای Endeavor اکنون در فضا بوده است. برای 199 روز، که تقریباً نزدیک به طول ماموریت تایید شده برای وسیله نقلیه 210 روزه است.

  این آخر هفته، آژانس تصمیم گرفت فرود Crew-2 را قبل از پرتاب Crew-3 انجام دهد. ناسا این کار را پس از ارزیابی شرایط آب و هوایی در محل فرود Endeavor در خلیج مکزیک و اقیانوس اطلس انجام داد. و همچنین وضعیت آب و هوای محل پرتاب برای خدمه-3 و شرایط در امتداد "راهروی" صعود در سراسر اقیانوس اطلس شمالی، جایی که باید در مواقع اضطراری در طول پرتاب ماموریت بازیابی انجام شود.

  تبلیغات

  > صبح روز دوشنبه ناسا طرح نهایی خود را برای توالی رویدادها منتشر کرد. اندیور که فضانوردان ناسا شین کیمبرو و مگان مک آرتور، فضانورد JAXA، آکی هوشید و فضانورد اروپایی توماس پسکت را حمل می‌کند، دوشنبه در ساعت 14:05 به وقت شرقی (19:05 UTC) از ایستگاه فضایی بین‌المللی خارج می‌شود. پس از باز کردن اسکله، اندیور به دور ایستگاه فضایی پرواز می کند تا از نمای بیرونی آن عکس بگیرد، تا حدی برای ارائه داده هایی در مورد سلامت فضای بیرونی ایستگاه قدیمی.

  به دنبال این مانور، اندیور روند کاهش سرعت و ورود مجدد را آغاز خواهد کرد. مدار زمین. در ساعت 10:33 بعد از ظهر دوشنبه (03:33 UTC سه‌شنبه) به وقت شرقی در سواحل فلوریدا می‌ریزد. ناسا هنوز نگفته است که آیا این وسیله نقلیه در خلیج مکزیک یا اقیانوس اطلس فرود خواهد آمد، زیرا هنوز در حال ارزیابی هفت مکان ممکن برای آرام‌ترین دریاها است. از دست رفته در شش ماه گذشته، مرد فرانسوی منبع ثابتی از الگوهای رفتاری درجه A بوده است. از فضا.

  به نظر می‌رسد که ما با همکاران #Crew3 خود در ایستگاه فضایی تلاقی نخواهیم کرد. متاسفم، خوشحال می‌شدم نکات مهم زندگی در اینجا را توضیح دهم.

خبرهای دیگر از علوم پایه