خبر

 • تک بورد - دوز سوم واکسن کووید-19 مدرنا منجر به افزایش 37 برابری آنتی‌بادی‌ها می‌شود.

  دوز سوم واکسن کووید-19 مدرنا منجر به افزایش 37 برابری آنتی‌بادی‌ها می‌شود.


  1 ماه قبل

  در حالی که کار بر روی واکسن‌های خاص omicron ادامه دارد، تقویت‌کننده‌ها عفونت‌های شدید omicron را خنثی می‌کنند.
  Moderna روز دوشنبه اعلام کرد که تقویت‌کننده‌اش در برابر نوع کووید-19 omicron محافظت می‌کند. Moderna در آزمایش خود دریافت که دوز 50 میکروگرمی باعث افزایش 37 برابری آنتی بادی ها در مقایسه با افراد واکسینه شده و تقویت نشده می شود.

  یک دوز 100 میکروگرم، که همان مقدار استفاده شده در دو دوز اول واکسن است، حتی محافظت بیشتری را فراهم کرد و سطح آنتی بادی را 83 برابر افزایش داد. اما این افزایش پاسخ ایمنی با عوارض جانبی کمی بدتر از دوز کمتر همراه بود.

  داده‌های مدرنا مقدماتی هستند و بررسی نشده‌اند، اما استفان بانسل، مدیر عامل شرکت، گفت که نتایج به‌طور یکسان «آمادکننده» هستند و از کار این شرکت بر روی تقویت‌کننده‌ای که به‌طور خاص برای omicron هدف‌گذاری شده است، تبلیغ کرد. "برای پاسخ به این نوع بسیار قابل انتقال، مدرنا به پیشرفت سریع یک کاندید تقویت کننده خاص Omicron در آزمایشات بالینی در صورت لزوم در آینده ادامه خواهد داد. ما همچنین به تولید و به اشتراک گذاری داده ها در استراتژی های تقویت کننده خود با مقامات بهداشت عمومی ادامه خواهیم داد تا به آنها کمک کنیم تا تصمیمات مبتنی بر شواهد در مورد بهترین استراتژی های واکسیناسیون علیه SARS-CoV-2 اتخاذ کنند."

  تست بر روی خون افراد واکسینه شده با استفاده از یک شبه ویروس مهندسی شده شبیه به omicron.

  اگرچه کار روی واکسن‌ها و تقویت‌کننده‌هایی انجام می‌شود که به طور خاص omicron را هدف قرار می‌دهند، پیشنهادات فعلی Moderna و Pfizer-BioTech محافظت قوی در برابر بیماری‌های شدید ایجاد می‌کنند. توسط گونه ای که به سرعت در حال گسترش است. داده‌های بریتانیا نشان می‌دهد که دوز سوم واکسن فایزر 75 درصد در برابر عفونت‌های علامت‌دار از omicron مؤثر است.


  تگ ها:

  واکسن , کووید-19 , مدرنا , منجر , افزایش , برابری , آنتی‌بادی‌ها , می‌شود.


خبرهای دیگر از علوم پایه