خبر

 • تک بورد - در میان وقایع ستاره ها مأموریت جسورانه ای در فضا برای تعمیر آزمایش فیزیک دارند

  در میان وقایع ستاره ها مأموریت جسورانه ای در فضا برای تعمیر آزمایش فیزیک دارند
  2 روز و 13 ساعت قبل

  طیف سنج مغناطیسی آلفا (AMS) پرتوهای کیهانی را از روی ایستگاه ISS مورد مطالعه قرار می دهد
  هنگامی که مشکلی در آزمایش پیچیده و 2 میلیارد دلاری فیزیک روی زمین رخ دهد ، به اندازه کافی چالش برانگیز است. هنگامی که آزمایش فیزیک مذکور در ایستگاه فضایی بین المللی و در مدار 250 مایلی از سطح زمین قرار دارد ، این چالش ها به مراتب بیشتر می شوند. به لطف تلاش خدمه بی پروا در ISS ، که یک سری پیاده روی فضایی ر

  ماموریت تعمیر طیف سنج جرمی پیشرفته (AMS) را در ایستگاه فضایی بین المللی در میان ستاره ها تجربه کنید ، یک مجموعه مستند اصلی که هم اکنون در دیزنی پلاس پخش می شود.

  در میان ستارگان ، یک مجموعه مستند شش قسمتی جدید در Disney+، چالش هایی را که خدمه در این ماموریت در طول دو سال با آن روبرو شده اند ، شرح می دهد. این مجموعه همچنین آخرین پرواز فضایی فضانورد کهنه کار ناسا ، کریس کسیدی را روایت می کند ، که درست در شرایطی رخ داد که همه گیری COVID-19 جهان را در قرنطینه قرار داد. کسیدی به Ars می گوید: "من شوخی می کنم که سه سال پیش ، می دانستم طبق برنامه ، در مارس 2020 وارد قرنطینه می شوم." "من فقط نمی دانستم که تمام جهان به من ملحق می شود."

  همانطور که قبلا گزارش داده بودیم ، طیف سنج مغناطیسی آلفا (AMS) یک آشکارساز ذرات است که به ایستگاه فضایی بین المللی در 2011 در آخرین پرواز شاتل فضایی. این دستگاه در طول شش سال گذشته به طور پیوسته در حال جمع آوری داده ها بوده و به بررسی ذرات مختلف از منابع مختلف ، از جمله برخورد ماده تاریک پرداخته است. Ting ، AMS شامل لایه هایی از آشکارسازهای کوچکتر است و برای اندازه گیری انرژی و مسیر ذرات اشعه کیهانی ، از جمله فوتون های پرانرژی ، الکترون ها و پوزیترون ها (شرکای ضد ماده الکترون ها) طراحی شده است. این ابزار همچنین دارای بانکی از آهنرباهای درجه بالا است که مسیر ذرات باردار الکتریکی را هدایت می کند و به تفکیک سهم از انواع مختلف ذرات کمک می کند. آشکارسازها به محققان اجازه می دهند بین پوزیترون ها و پروتون ها (که دارای بار مثبت یکسان اما جرم متفاوت هستند) ، الکترون ها (که دارای بار منفی هستند) و سایر ذرات تمایز قائل شوند.

  خواندن بیشتر

  آشکارساز ذرات در فضا اخبار متفاوتی در مورد ماده تاریک

  در سال 2014 ، تیم AMS نتایج 18 ماه اول جمع آوری داده های خود را اعلام کرد. معلوم شد که آنها بسیار مبهم هستند. همانطور که متیو فرانسیس در آن زمان برای Ars نوشت ، "در حالی که AMS-02 بیش از مقدار خاصی از ذرات مورد انتظار از برخی از مدل های نابودی ماده تاریک را یافت ، این بیش از حد مشخصه های پیش بینی شده برای امضای ماده تاریک را نداشت. بنابراین ، چیزی اطلاعات جالبی در AMS-02 در جریان است ، اما احتمال اینکه علت آن ماده تاریک باشد کمی کم به نظر می رسد. " با این حال ، فیزیکدانان امیدوار بودند که داده های اضافی جمع آوری شده در انرژی های بالاتر ، نتایج قطعی تری را به همراه داشته باشد. در سال 2017 ، دانشمندان با نظارت بر ابزار 2 میلیارد دلاری AMS متوجه افزایش "تخریب" چندین پمپ شدند که سیستم خنک کننده حرارتی را در ردیاب سیلیکونی آن کار می کنند. سه پمپ از چهار پمپ اساساً خراب شده بود. فقط یکی مورد نیاز است ، اما سیستم خنک کننده تمام افزونگی خود را از دست داده بود. و سرانجام پمپ چهارم نیز علائم خرابی را نشان داد. src = "https://techbord.com/picsbody/2110/6310-1.jpg" alt = "https://techbord.com در میان وقایع ستاره ها مأموریت جسورانه ای در فضا برای تعمیر آزمایش فیزیک دارند" srcset = "https://cdn.arstechnica.net/ wp-content/uploads/2021/10/betweenA.jpg 2x "> بزرگنمایی/برنده جایزه نوبل ساموئل تینگ فیزیکدان پشت آزمایش طیف سنج مغناطیسی آلفا (AMS) در هیئت فضایی بین المللی است. YouTube/Disney+

  بنابراین فیزیکدانان در ارتباط هستند با آزمایش ، کار با تیمی در ناسا آغاز شد تا یک استراتژی طولانی مدت طراحی شود که عمر AMS را افزایش دهد. آنها می دانستند که نصب مجموعه جدیدی از پمپ ها نیاز به کار نسبتاً فشرده ای دارد ، از جمله حذف عایق. همه اینها نیاز به پیاده روی فضایی متعدد داشت. فضانورد ESA لوکا پارمیتانو و فضانورد ناسا اندرو مورگان ، فضانوردان تعیین شده برای این مأموریت بودند ، با کمک کریستینا کخ و جسیکا میر ، فضانوردان ناسا ، که مسئول بازوی رباتیک از داخل ISS بودند.

  او روی زمین بود ، فیلمساز بن ترنر آماده بود تا همه چیز را از طریق دوربین ، از جمله خاطرات ویدئویی و تصاویر پخش زنده از طریق دوربین فیلمبرداری کند. تهیه کننده و کارگردان اجرایی در میان ستاره ها به وسواس مادام العمر خود در پروازهای فضایی اعتراف می کند و یکی از نکات برجسته دوران فیلمسازی او فیلمبرداری یک موزیک ویدیو برای One Direction در ناسا بود. این اشتهای او را برای بیشتر برانگیخت. او می گوید: "من به عنوان فیلمساز مستند این توانایی را دارم که وارد مکان های سرد شوم و داستان افراد باحال را بگویم و سعی کنم دنیا را از چشم آنها ببینم." "بلند مدت آرزوی من این بود که این کار را با ناسا انجام دهم."

  او شانس خود را زمانی بدست آورد که یکی از شرکای شرکتش ، جیمز کوردن (معروف به صدای پیتر خرگوش) ، با مدیر پیتر خرگوش در حال گفتگو بود. ویل گلاک در صحنه فیلمبرداری گلوک گفت که او با کسیدی ملاقات کرده است. کوردن با دانستن اینکه ترنر از طرفداران بزرگ فضا بود ، گلوک را برای آشنایی با فضانورد با ترنر در ارتباط قرار داد. کسیدی به زودی در پروژه شرکت کرد.

خبرهای دیگر از علوم پایه