در میان جذب رقت انگیز، چراغ سبز FDA گیج کننده به روز رسانی واکسن کووید برای کودکان <5

برخی از کودکان می توانند تقویت کننده دریافت کنند، برخی می توانند یک سری به روز دریافت کنند، برخی دیگر چیزی دریافت نمی کنند.
سازمان غذا و دارو، دوزهای واکسن کووید-19 را برای کودکان زیر 5 سال به روز کرده است، اما تغییر در رژیم های مجاز واکسیناسیون به دور از ساده بودن این ممکن است تلاش‌ها برای واکسینه کردن جوان‌ترین آمریکایی‌ها را که هم‌اکنون شروع بسیار بدی داشته‌اند، بیشتر کند.

بعد از ماه‌ها در دسترس بودن، تنها حدود 3 درصد از نوزادان و کودکان نوپا 6 ماهه تا 2 ساله یک سری اولیه را تکمیل کرده‌اند. بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، تنها 6.5 درصد حداقل یک واکسن تزریق کرده اند. برای افراد 2 تا 4 ساله، فقط کمتر از 5 درصد یک سری اولیه را تکمیل کرده‌اند که 9 درصد حداقل یک دوز مصرف کرده‌اند.

این در ژوئن بود که FDA مجوز داد - و CDC تأیید کرد - دوزهای کوچک واکسن کووید-19 مدرنا و فایزر برای کودکان 6 ماهه.

برای واکسن مدرنا، نوزادان 6 ماهه تا نوجوانان 17 ساله می توانند یک سری اولیه دو دوز دریافت کنند. ، به فاصله یک ماه برای واکسن فایزر، نوزادان از 6 ماه تا کودکان تا 4 سال می توانند یک سری اولیه سهدوز را دریافت کنند که دومی سه هفته بعد از اول و سومی حداقل هشت هفته پس از تزریق واکسن تزریق می شود. دومین. (واکسن Pfizer قبلاً برای کودکان 5 ساله و بالاتر در دسترس بود.)

در پاییز امسال، FDA یک واکسن دو ظرفیتی "به روز شده" را برای استفاده به عنوان دوز تقویت کننده در افراد بالای 5 سال مجاز کرد. شلیک دو ظرفیتی هم نسخه اصلی SARS-CoV-2 و هم زیرمجموعه‌های ویروس کرونا BA.4/5 را هدف قرار می‌دهد که در ماه‌های تابستان غالب بودند. اکنون، شاخه های ژنتیکی BA.5 بر گردش خون غالب شده اند. داده‌های اثربخشی اخیر در دنیای واقعی نشان می‌دهد که تقویت‌کننده دو ظرفیتی تا ۵۶ درصد بیشتر از محافظت در برابر تقویت‌کننده‌های اصلی در برابر عفونت علامت‌دار کووید-۱۹ محافظت می‌کند.

تبلیغات

اما تا به حال، کودکان زیر ۵ سال فقط با آن گیر کرده بودند. سری اولیه اصلی، نه تقویت‌کننده‌ها یا واکسن‌های دو ظرفیتی.

چه‌های جدید برای کودکان خردسال

پنج‌شنبه، FDA واکسن‌های دو ظرفیتی را برای کودکان 6 ماه تا 4 سال مجاز کرد و CDC انتظار می‌رود برای تأیید مجوز به زودی، باز کردن در دسترس بودن. اما مجوزها کمی پیچیده هستند. این یک مجوز کلی برای تقویت کننده ها در این گروه سنی نیست.

فقط کودکان 6 ماهه تا 5 ساله که سری اولیه دو دوز Moderna را دریافت کرده اند، واجد شرایط دریافت یک واکسن دو ظرفیتی منفرد به عنوان دوز تقویت کننده هستند. این دوز تقویت کننده باید حداقل دو ماه پس از اتمام سری اولیه داده شود.

برای واکسن دو ظرفیتی فایزر، هنوز هیچ تقویت کننده ای برای کودکان زیر 5 سال در دسترس نیست.

< p> FDA سری اولیه سه دوز فایزر را به‌روزرسانی کرد تا واکسن دو ظرفیتی را به عنوان سومین واکسن در این سری درج کند. این بدان معناست که هر کودکی در محدوده سنی 6 ماه تا 4 سال که واکسینه نشده است و سری فایزر را شروع کرده است یا قبلاً سری سه دوز فایزر را شروع کرده است اما هنوز آن را کامل نکرده است، می تواند دوز دو ظرفیتی را به عنوان نوبت سوم دریافت کند. سری اولیه سه دوز فایزر. به عنوان مثال، اگر یک کودک 2 ساله قبلاً دو دوز فایزر دریافت کرده باشد و در فاصله دو ماهه قبل از تزریق سوم خود باشد، آن کودک نوپا واکسن دو ظرفیتی را به عنوان نوبت سوم دریافت می کند. به طور مشابه، هر کودکی که اکنون سری سه دوز فایزر را شروع می کند، با یک شات دو ظرفیتی به عنوان نوبت سوم پایان می یابد.

اما برای کودکان زیر 5 سال که قبلاً سری سه دوز اصلی فایزر را تکمیل کرده اند، این هفته، این هفته با شات دو ظرفیتی پایان می یابد. به روز رسانی به آنها واجد شرایط بودن یک شات یا تقویت کننده دو ظرفیتی را ارائه نمی دهد. FDA گفت که یک تقویت کننده دو ظرفیتی می تواند در اوایل سال آینده برای این گروه ارائه شود.

تبلیغات

"کودکان در این گروه سنی که قبلاً سری اولیه [سه دوز Pfizer] خود را تکمیل کرده اند، هنوز هم انتظار می رود که دارای سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) روز پنجشنبه گفت: محافظت در برابر جدی ترین پیامدهای نوع Omicron در حال حاضر. "داده ها برای حمایت از دادن دوز تقویت کننده دو ظرفیتی به روز شده برای این کودکان در ژانویه انتظار می رود. آژانس متعهد است این داده ها را در سریع ترین زمان ممکن ارزیابی کند."

پوشش واکسیناسیون

ماهیت پیچیده به‌روزرسانی برای این گروه جوان که قبلاً جذب عکس‌های دو ظرفیتی کمی داشته‌اند، نوید خوبی برای جذب عکس‌های دو ظرفیتی نیست. این با وجود نشانه‌هایی از افزایش در موارد کووید-19 و بستری شدن در بیمارستان، و همچنین هجوم مداوم بیماری‌های تنفسی فصلی، مانند RSV و آنفولانزا است که بیمارستان‌های ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به‌ویژه کودکان خردسال را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

پیتر هوتز، استاد اطفال و ویروس شناسی مولکولی و میکروبیولوژی در کالج پزشکی بیلور، پنجشنبه به واشنگتن پست گفت: به روز رسانی هفته «تأثیر زیادی در دنیای واقعی نخواهد داشت». "مثل این است که در مورد اینکه چند فرشته می توانند روی سر یک سنجاق برقصند، بحث کنید."

اما FDA همچنان خواستار محافظت بیشتر از کوچکترین آنهاست.

"اکنون کودکان بیشتری از این سنجاق برخوردارند. فرصتی برای به روز رسانی محافظت خود در برابر COVID-19 با واکسن کووید-19 دو ظرفیتی، و ما والدین و مراقبان افرادی که واجد شرایط هستند را تشویق می کنیم تا این کار را انجام دهند - به خصوص زمانی که به تعطیلات و ماه های زمستانی می رویم که زمان بیشتری را در داخل خانه سپری می کنیم." رابرت کالیف، کمیسر FDA، پنجشنبه گفت. از آنجایی که این ویروس تغییر کرده و مصونیت نسبت به واکسیناسیون کووید-19 قبلی کاهش یافته است، هرچه افراد بیشتری در مورد واکسیناسیون کووید-19 به روز باشند، با کمک به پیشگیری از بیماری های شدید، مزایای بیشتری برای افراد، خانواده ها و سلامت عمومی خواهد داشت. بستری شدن در بیمارستان و مرگ."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *