خبر

 • تک بورد - در اینجا تمام داده های مربوط به موارد میوکاردیت مرتبط با واکسن های COVID-19 وجود دارد

  در اینجا تمام داده های مربوط به موارد میوکاردیت مرتبط با واکسن های COVID-19 وجود دارد
  1 روز و 3 ساعت قبل

  کارشناسان تأکید می کنند که با انتشار نوع دلتا ، واکسیناسیون برای همه ضروری است.
  دانشمندان از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها و کمیته ای از مشاوران متخصص مستقل روز چهارشنبه تشکیل جلسه دادند تا هر آنچه راجع به موارد نادری از میوکاردیت می دانند ، طرح و بحث کنند - التهاب عضله قلب - در افرادی که اخیراً واکسن COVID-19 مبتنی بر mRNA دریافت کرده اند ، این واکسن Moderna یا واکسن Pfizer / BioNTech اس

  متخصصان روی نوجوانان و جوانان که بیشترین میزان میوکاردیت مرتبط با واکسن را در بین گروه سنی واکسینه شده داشته اند ، تمرکز کردند. اگرچه ، به طور واضح ، همه نرخ ها در اینجا - حتی نرخ های نسبتاً بالا - در واقع بسیار پایین هستند.

  با این وجود ، اطلاعات مربوط به این اثر جانبی احتمالی در یک زمان نامطمئن برای اقدامات واکسیناسیون کشور در حال جمع شدن است. سازمان غذا و دارو فقط در ماه گذشته واکسن Pfizer / BioNTech را برای استفاده در نوجوانان 12 تا 15 ساله مجاز اعلام کرد. تاکنون ، داده های CDC نشان می دهد که در سنین 12 تا 17 سال بالاترین میزان میوکاردیت با دوزهای واکسن داده شده است. و FDA آماده است مجوزهای واکسن را برای گروه های سنی حتی در ماه های آینده بررسی کند.

  بسیاری از والدین ، ​​معلمان و مراقبان مشتاق واکسیناسیون فرزندان خود هستند ، به ویژه هنگامی که جوانان به اردوگاه های تابستانی می روند و ، در نهایت ، شروع مدرسه در پاییز است. در همین حال ، متخصصان بهداشت عمومی فقط مشتاق واکسیناسیون هر چه بیشتر افراد هستند. درخواست آنها برای واکسیناسیون به تازگی افزایش یافته است زیرا آنها با نگرانی از شیوع ویروس دلتا کرونا ویروس نظارت می کنند ، که بسیار مسری تر از هر نوع دیگری است و ممکن است باعث بیماری شدیدتری شود.

  همانطور که دانشمندان و مشاوران CDC روز چهارشنبه گرد هم آمدند ، آنتونی فاوسی ، متخصص ارشد بیماری های عفونی ، خطر ابتلا به نوع دلتا را به ویژه برای کودکانی که تا حد زیادی واکسینه نشده اند ، برجسته کرد. فاوسی در مصاحبه ای با CBS گفت: "این ویروس ویروس قابل انتقال تری است." "بنابراین ، کودکان به احتمال زیاد به این ویروس آلوده می شوند تا نوع Alpha."

  اما یک عارضه جانبی احتمالی مانند میوکاردیت - هرچند نادر - هنوز هم تجزیه و تحلیل خطر و فواید واکسیناسیون جوانان را پیچیده تر می کند. کودکان و بزرگسالان کمترین خطر نسبی را در ایجاد COVID-19 شدید دارند. و اگرچه به طور حتم می توانند ویروس کرونا را به دیگران منتقل کنند - از جمله بزرگسالان پرخطر - اما مانند پخش کننده میکروب که بعضی اوقات در فصول سرماخوردگی و آنفولانزا به نظر می رسد ، عمل نمی کنند.

  آماده سازی

  همراه با خطر CDC و مشاوران آن بالا و وضعیت مویی دارند ، داده های میوکاردیت را که از سیستم های مختلف نظارت بر ایمنی واکسن دارند ، با دقت شستشو می دهند. دانشمندان CDC در صریح ترین اظهارات خود تاکنون نتیجه گرفتند که "داده های موجود تا به امروز نشان دهنده ارتباط احتمالی میوکاردیت با واکسیناسیون mRNA در نوجوانان و جوانان است."

  گفته شد ، آنها همچنین تعیین کردند که میزان پرونده کم است و موارد به طور کلی بسیار خفیف است. تقریباً همه موارد با معالجه محدود به سرعت بهبود می یابند و هیچ مرگی گزارش نشده است. در همین حال ، COVID-19 هنوز خطراتی را برای کودکان و بزرگسالان ایجاد می کند ، که می توانند در بخش مراقبت های ویژه در بیمارستان بستری شوند ، با علائم طولانی مدت رنج ببرند یا حتی بر اثر عفونت بمیرند. و هرچه افراد مسن بیشتر واکسینه می شوند ، کودکان و بزرگسالان قسمت عمده ای از موارد COVID-19 را تشکیل می دهند. در ماه مه ، 33 درصد از کل موارد COVID-19 در افراد بین 12 تا 29 سال بود.

  تبلیغات

  به طور کلی ، CDC و مشاوران آن توافق کردند که "در حال حاضر ، مزایای آن هنوز به وضوح بیشتر از خطرات COVID است. -19 واکسیناسیون در بزرگسالان و جوانان. " در حقیقت ، تجزیه و تحلیل مدل سازی ریسک و فایده که توسط دانشمندان CDC انجام شده احتمالاً خطرات را بیش از حد ارزیابی کرده و فواید آن را دست کم گرفته است. در زیر ، داده هایی را که آنها برای رسیدن به آنجا استفاده کرده اند شخم می زنیم.

  میوکاردیت

  انتشار داده ها با نگاهی به میوکاردیت به طور کلی آغاز شد. ابتدا میوکاردیت (که التهاب عضله قلب است) ، پریکاردیت (التهاب غشای اطراف قلب) و میوپریکاردیت (التهاب قلب و پوشش داخلی) وجود دارد. از آنجا که جدا کردن شرایط از داده ها به سختی امکان پذیر بود ، CDC علی رغم تمرکز روی میوکاردیت ، شرایط را به هم پیوند می دهد.

  علائم معمولی میوکاردیت شامل درد قفسه سینه ، تنگی نفس و تپش قلب است. این وضعیت معمولاً با استفاده از قرائت های الکتروکاردیوگرام ، MRI و جستجو برای افزایش سطح خون پروتئینی به نام تروپونین ، که نشانه آسیب عضلات قلب است ، ارزیابی و تشخیص داده می شود.

  در کودکان (از سنین 0 تا 18) ) ، میوکاردیت به طور معمول نادر است ، در طول یک سال 0.8 مورد در هر 100000 کودک. با این حال ، میوکاردیت برای کودکان یک خطر ثابت نیست. اولاً ، در مردان شیوع بیشتری دارد - آنها حدود 66 درصد موارد را تشکیل می دهند - و همچنین با افزایش سن ، این بیماری دو بalعدی است. یعنی نوزادان زیر یک سال بیشترین موارد میوکاردیت را دارند. سپس این اعداد در اوایل نوجوانی به پایین ترین سطح در کودکی تبدیل می شوند و در بالاترین میزان بروز در سنین 15 تا 18 سالگی دوباره افزایش می یابد. با رسیدن به بزرگسالی ، بروز میوکاردیت اساساً از 20 سالگی به بعد کاهش می یابد ، اما مردان همچنان تولید می کنند بیشتر موارد (76 درصد). مشخص نیست که چه عواملی باعث بروز این دو حالته و نرخ بالاتر در مردان می شود.

  اپیدمیولوژی میوکاردیت بزرگنمایی / اپیدمیولوژی میوکاردیت. CDC

  موارد میوکاردیت می تواند نتایج مختلفی داشته باشد ، از علائم خفیف که به خودی خود برطرف می شوند تا آسیب قلبی که می تواند به پشتیبانی مکانیکی یا حتی پیوند قلب نیاز داشته باشد. برای کودکانی که با میوکاردیت بستری شده اند ، متوسط ​​مدت اقامت 6/1 روز است.

  بسیاری از مواردی که می توانند باعث میوکاردیت شوند ، از جمله باکتری ها ، قارچ ها ، انگل ها ، واکسن ها ، واکنش های دارویی و سموم. اما پاسخ ایمنی بدنبال عفونت ویروسی شایع ترین است.

  در داده های جمع آوری شده از 11 ژوئن ، CDC گزارش های اولیه ای در مورد 1226 مورد میوکاردیت / پریکاردیت از همه گروه های سنی واکسینه شده بعد از حدود 300 میلیون mRNA COVID گزارش کرده است- 19 دوز واکسن تجویز شد. به عنوان گزارش های اولیه ، موارد میوکاردیت یا پریکاردیت تأیید نمی شوند و همچنین هیچ ارتباطی با دوز واکسن وجود ندارد.

  از آن گزارش های اولیه ، موارد تا حد زیادی منعکس کننده آنچه دانشمندان قبلاً با میوکاردیت دیده اند ، است. بیشترین شیوع موارد در افراد بین 16 تا 19 سال اتفاق افتاده است ، با افزایش سن از آنجا. اکثر موارد به طور کلی مجدداً در مردان بود.

  برای داده های خاص واکسن ، موارد بعد از دوز دوم واکسن mRNA بیشتر بود و تمایل داشت که در طی پنج روز چهار روز بعد از تزریق دوم رخ دهد. شلیک کرد مقایسه میزان مورد استفاده شده توسط واکسن (Moderna versus Pfizer / BioNTech) کار بسیار مشکلی است ، زیرا واکسن Moderna فقط برای افراد 18 سال به بالا در دسترس است.

  برآورد خام

  به طور کلی ، بر اساس گزارش های اولیه - که باز هم ، موارد تأیید نشده است - گزارشات زیادی در مورد میوکاردیت و پریکاردیت وجود دارد از آنچه انتظار می رود با دیدن پنجره های هفت روزه بعد از دریافت دوزهای دوم افراد. به عنوان مثال ، برای مردان 12 تا 17 ساله ، مدل سازی پیشنهاد می کند پس از تجویز حدود 2 میلیون دوز ، انتظار می رود صفر تا چهار مورد میوکاردیت در پنجره های هفت روزه داشته باشد. اما محققان CDC 128 گزارش را جمع آوری كردند.

  مشاهده شده در مقابل موارد میوكاردیت مورد انتظار. بزرگنمایی / مشاهده شده درمورد موارد میوکاردیت مورد انتظار. با استفاده از این گزارش های اولیه ، دانشمندان CDC برآورد خام نرخ میوکاردیت در هر میلیون دوز داده شده به گروه های سنی مختلف از نظر جنسیت را ارائه دادند. بالاترین میزان مورد مربوط به مردان 12 تا 17 ساله بود ، که تخمین خام آنها 66.7 مورد در هر میلیون دوز mRNA بود.

  از تجزیه و تحلیل انجام شده بر روی فقط 26 مورد از میوکاردیت تایید شده در نمودار پزشکی در افراد سنی از 12 تا 39 ، دانشمندان CDC میزان 12.6 مورد در میلیون دوز را تخمین زدند.

  از نظر نتایج ، موارد میوکاردیت مرتبط با واکسن معمولاً خوب بوده است. مطالعات مواردی که نیاز به بستری شدن داشتند نشان داد که واکسین زده ها کمتر از بیماران معمولی میوکاردیت در بیمارستان می گذرانند - سه یا چهار روز به جای شش. این بیماران میوکاردیت نیز معمولاً فقط به حداقل درمان نیاز دارند. با نگاهی به نتایج 323 مورد میوکاردیت یا پریکاردیت در افراد 29 ساله و کمتر ، 309 نفر در بیمارستان بستری شدند ، اما 295 نفر مرخص شدند. از این 295 نفر ، 218 نفر بهبود یافته شناخته شده بودند. فقط 9 نفر شناخته شده بودند که هنوز در بیمارستان هستند و دو نفر در بخش مراقبت های ویژه هستند. چهارده مورد از 323 نفر در بیمارستان بستری نشده اند.

  خطر در مقابل سود

  با تبدیل به یک تجزیه و تحلیل خطر و سود ، دانشمندان CDC میزان تخمینی میوکاردیت و مزایای واکسن COVID-19 بسیار موثر را در گروه های مختلف الگوبرداری کردند. واکسن ها حتی در گروهی که بیشترین خطر میوکاردیت را دارند - مردان 12 تا 17 ساله - ظاهر بهتری دارند.

  مزایا و خطرات بزرگنمایی / مزایا و خطرات. CDC

  برای هر دسته از یک میلیون دوز دوم واکسن mRNA که به مردان 12 تا 17 ساله داده می شود ، تخمین زده می شود که برای جلوگیری از 5700 مورد COVID-19 ، 215 بستری در بیمارستان ، هفت مورد بستری در ICU و دو مورد مرگ پیش بینی شده باشد. در همین حال ، حدود 59 تا 69 مورد میوکاردیت در این گروه وجود دارد. این تصویر فقط در گروه های سنی بالاتر بدتر می شود. برای مردان 24 تا 29 ساله ، هر دسته 1 میلیون نوبت دوم از 15000 مورد COVID-19 ، 936 بستری در بیمارستان ، 215 پذیرش ICU و 13 مرگ جلوگیری می کند. در همین حال ، 15 تا 18 مورد میوکاردیت در این گروه وجود دارد و تخمین زده می شود.

  این مزایا نیز دست کم گرفته می شوند ، دانشمندان CDC گفتند. آنها پیشگیری از یک بیماری التهابی خطرناک مرتبط با COVID-19 به نام MIS-C را گزارش نمی کنند. این مدل همچنین شامل جلوگیری از به اصطلاح COVID طولانی مدت یا محافظت در برابر انواع آن نیست. خطرات ممکن است بیش از حد تخمین زده شوند زیرا آنها بر اساس گزارش های اولیه خام ساخته شده اند.

  در حال حاضر ، دانشمندان CDC می گویند واضح است که مزایای این واکسن ها بیشتر از خطرات است و آنها همچنان به افراد 12 ساله توصیه می کنند واکسن بزنند آژانس موافقت کرد در حالی که به لزوم ادامه جمع آوری داده ها ، به ویژه در مورد اثرات طولانی مدت میوکاردیت خفیف ، اشاره کرد.

  در بیانیه ای که CDC و بیش از دوازده گروه پزشکی دیگر به امضا رساند ، نوشت:

  واقعیت ها روشن است: این یک عارضه جانبی بسیار نادر است و فقط تعداد بسیار کمی از افراد پس از واکسیناسیون آن را تجربه می کنند. نکته مهم ، برای جوانانی که این کار را انجام می دهند ، اکثر موارد خفیف است و افراد اغلب به تنهایی یا با حداقل درمان بهبود می یابند. ، زیرا مزایای واکسیناسیون بسیار بیشتر از آسیب است. به خصوص با نسخه دلتا کننده دلتا که به طور فزاینده ای در حال چرخش است و به راحتی جوانان را تحت تأثیر قرار می دهد ، خطر واکسیناسیون شدن بسیار بیشتر از عوارض جانبی نادر واکسن است ... [فوراً واکسیناسیون] بهترین راه برای محافظت از خود ، خود است عزیزان ، جامعه شما ، و با خیال راحت و سریع به یک سبک زندگی عادی تر برگردید.

خبرهای دیگر از علوم پایه