Blue Origin تصمیم گرفته است که به عنوان بخشی از برنامه ماه Artemis ، ناسا را ​​انتخاب کند تا SpaceX را">

خبر

 • تک بورد - در اینجا آمده است که چرا Blue Origin معتقد است که ادامه اعتراض به ناسا موجه است

  در اینجا آمده است که چرا Blue Origin معتقد است که ادامه اعتراض به ناسا موجه است
  2 روز و 2 ساعت قبل

  بزوس: "چیزی که کارها را کند می کند ، خرید است."
  Blue Origin تصمیم گرفته است که به عنوان بخشی از برنامه ماه Artemis ، ناسا را ​​انتخاب کند تا SpaceX را برای ساخت یک سیستم فرود انسانی ایجاد کند.

  این شرکت روز جمعه در دادگاه دعاوی فدرال ایالات متحده شکایت کرد و دستور محافظتی برای مهر و موم کردن اسناد در روز دوشنبه دریافت کرد. این شکایت در پی تصمیم دفتر پاسخگویی دولت آمریکا در اواخر ماه ژوئیه صورت گرفت که اعتراض Blue Origin و Dynetics را به دلیل جایزه 2.9 میلیارد دلاری ناسا به SpaceX برای توسعه بیشتر برنامه Starship خود رد کرد. نزاع مبدا با ناسا هفته گذشته ، رهبران ارشد ناسا و بلو اورجین در حال مذاکره برای جلوگیری از چنین دعوایی بودند. ناسا همچنان مایل است Blue Origin را در برنامه Artemis خود قرار دهد ، یک منبع آشنا با این مذاکرات گفت. با این حال ، به نظر نمی رسد که آژانس فضایی با این شرکت به توافق رسیده باشد.

  "ما معتقدیم که موضوعات مشخص شده در این تدارکات و نتایج آن باید برای بازگرداندن عدالت ، ایجاد رقابت و Blue Origin در بیانیه ای در مورد آخرین پرونده اعتراضی خود در بیانیه ای اعلام کرد.

  ناسا اعلام کرد که از این پرونده مطلع است و آژانس فضایی در حال بررسی جزئیات آن است. در بیانیه ای ، آژانس گفت:

  ناسا متعهد به برنامه Artemis و رهبری جهانی کشور در اکتشافات فضایی است. با شرکای خود ، به ماه می رویم و می مانیم تا تحقیقات علمی را انجام دهیم ، فناوری جدیدی را توسعه دهیم و مشاغل پردرآمد ایجاد کنیم و در آماده سازی برای اعزام فضانوردان به مریخ باشیم. در اسرع وقت ، آژانس به روز رسانی برای بازگشت به ماه را در اسرع وقت و با خیال راحت تحت آرتمیس ارائه می دهد.

  اقدامات Blue Origin در دادگاه-علاوه بر ژامبون دستی آن انتشار اینفوگرافیک هایی که به دنبال اهانت به SpaceX هستند اما در جامعه فضایی مورد تمسخر گسترده ای قرار گرفته اند - هم بر روابط شرکت با دولت ایالات متحده و هم کارکنان آن تأثیر منفی می گذارد.

  تبلیغات

  خواندن بیشتر

  موتور قدرتمند BE-4 Blue Origin بیش از چهار سال تأخیر دارد-به همین دلیل است

  یکی از منابع ناسا ، پس از تشکیل پرونده ، پیش بینی کرد: "آنها هرگز بعد از این قرارداد دولتی واقعی دریافت نخواهند کرد." احساسات ممکن است در نیروی فضایی ایالات متحده مشابه باشد ، زیرا از تاخیر در تحویل موتورهای موشک BE-4 برای موشک Vulcan United Launch Alliance ناامید شده است. به چندین کارمند به Ars گفتند که آنها از تصمیم رهبری شرکت خود برای حمله به ناسا و اسپیس ایکس در پی تصمیم قرارداد فرود ماه ، وحشت زده شده اند. روز دوشنبه برای ابراز نارضایتی برخی ، اگر نه اکثریت ، از افرادی که در شرکت دولتی واشنگتن کار می کنند. این کارمند می نویسد: "من شخصاً معتقدم که اکثریت قریب به اتفاق کارکنان شرکت با اینفوگرافیک ها و دیگر حقه بازی های روابط عمومی که رهبری شرکت آنها را تحت فشار قرار داده است موافق نیستند." "من با کسی برخورد نکرده ام که چنین احساسی داشته باشد. در واقع ، اکثر ما از این که از این طریق نماینده شویم بسیار بیزار و شرمنده هستیم."

  نگرانی هایی وجود دارد که نگرش تهاجمی Blue Origin نسبت به قرارداد سیستم فرود انسان با کاهش روحیه کارکنان کلیدی را دور می کند. به عنوان مثال ، دوشنبه ، مهندس ارشد پروژه Blue Land Origin's Human Landing System ، نیتین آرورا ، در LinkedIn اعلام کرد که این شرکت را برای کار در SpaceX ترک می کند. او نوشت: "ایستگاه بعدی ، اسپیس ایکس! من فوق العاده هیجان زده هستم و منتظر آن هستم." اطلاعات زیادی را با کارکنان خود به اشتراک نمی گذارد. با این حال ، Blue Origin تا آنجا که توجیه خود را ارائه کرده است ، مدعی است که ناسا تصمیم ناعادلانه ای گرفته است. این شرکت به کارکنان خود گفت که اعتراض اصلی آن ناشی از این واقعیت است که ناسا در ابتدای فرایند مناقصه برای فرود ماه اعلام کرد که قیمت مهمترین ملاحظه نیست. از سوی دیگر ، Blue Origin معتقد است که آژانس فضایی فقط SpaceX را انتخاب کرده است و نه چند پیشنهاد دهنده ، زیرا SpaceX کمترین پیشنهاد را ارائه کرده است. سند تصمیم GAO می گوید که ناسا در انتخاب یک برنده واحد برای سفر به زمین کاملاً موجه بود زیرا کنگره تنها حدود یک چهارم بودجه مورد نیاز سازمان فضایی را اختصاص داد. ناسا ، در این سند آمده است ، "صراحتا همه پیشنهاد دهندگان را مطلع می کند که تعداد جوایز منوط به بودجه موجود است و آژانس می تواند چندین قرارداد ، یک جایزه یا اصلاً هیچ جایزه ای اعطا کند." Jeff بزوس در جریان رویداد Blue Origin در واشنگتن دی سی ، 9 مه 2019 ، Blue Moon ، یک وسیله نقلیه فرود ماه برای ماه را اعلام می کند. بزرگنمایی/Jeff Bezos Blue Moon، a lunar را اعلام می کند فرود هواپیما برای ماه ، در جریان رویداد Blue Origin در واشنگتن ، دی ، 9 مه 2019. SAUL LOEB/AFP از طریق Getty Images

  پیشنهاد SpaceX به میزان قابل توجهی کمتر از Blue Origin بود ، حدود 50 درصد کمتر ، زیرا SpaceX پیشنهاد کرد که بخش اعظم توسعه Starship را تأمین کند. در مقابل ، Blue Origin تنها پیشنهاد کرد 2 میلیارد دلار از بودجه خود را در پروژه سیستم فرود انسان خود پس از ماه ها پس از انتخاب نهایی ناسا ، قرار دهد.

  بنیانگذار Blue Origin ، جف بزوس نیز احساس می کند که شرکت او شایسته دریافت جایزه است ، یک منبع گفت ، برای لابی طولانی مدت در حمایت از بازگشت انسان به ماه. بزوس معتقد است که حمایت وی از فرودگر ماه در دولت ترامپ در سال 2017 ، سرانجام ناسا را ​​به سمت شروع برنامه سوق داد. این منبع می گوید: "او احساس می کند بدون Blue Origin هیچ برنامه ای برای HLS وجود نخواهد داشت." به موقع بزوس در سخنرانی خود در پنجاهمین سالگرد فرود آپولو 11 بر روی ماه در سال 2019 ، در مورد قرارداد فرودگر ماه در کتابخانه JFK در اجلاس فضایی JFK صحبت کرد. در آن زمان ، او باید مطمئن بود که Blue Origin برنده یکی از جوایز کاوشگر ماه ناسا خواهد شد.

  "امروز می دانید که سه اعتراض برگزار می شود و بازندگان از دولت فدرال شکایت می کنند ، زیرا آنها این کار را نکرده اند. برنده نیست ، "بزوس گفت. "و بنابراین بسیار جالب است. چیزی که کار را کند می کند خرید است. این گلوگاه بزرگتر از فناوری شده است."

خبرهای دیگر از علوم پایه