در نامه هایی که به نظر می رسد از ماه آوریل و مه معتبر است ، یک مقام ارشد شر">

خبر

 • تک بورد - در ایمیل فاش شده ، مقام ULA رهبری ناسا را ​​

  در ایمیل فاش شده ، مقام ULA رهبری ناسا را ​​"ناتوان" می نامد
  21 روز و 19 ساعت قبل

  "اگر چیز دیگری نیاز دارید به من اطلاع دهید - ما اینجا هستیم تا خدمت کنیم!"
  در نامه هایی که به نظر می رسد از ماه آوریل و مه معتبر است ، یک مقام ارشد شرکت موشکی ایالات متحده United Launch Alliance (ULA) رهبری را مشخص می کند ناسا "بی کفایت و غیرقابل پیش بینی" است.

  این بیانیه در یکی از شش ایمیل فاش شده در تالار گفتمان هک شامگاه سه شنبه بیان شد. ایمیل های فاش شده شامل مکاتبات بین رابی ساباتیه ، معاون عملیات دولتی و ارتباطات استراتژیک ULA و حسن سلیمان ، لابیست انجمن بین المللی ماشینکاران و کارگران هوافضا ، اتحادیه بزرگ هوافضا است.

  این ایمیل ها ادعاهایی دارد که برخی از آنها قابل تأیید و برخی به نظر می رسد که بسیار نادرست هستند ، در مورد رابطه بین ناسا ، دولت ترامپ ، ایلان ماسک ، بنیانگذار SpaceX و چین. استدلال اصلی ULA - شرکتی که کسب و کار راه اندازی آن با ظهور SpaceX آسیب دیده است - این است که ناسا ، به رهبری مقامات ترامپ ، از SpaceX به دلایل سیاسی حمایت کرد.

  "سرمایه گذاری های بزرگ مالیات دهندگان ناسا Sabathier در 23 آوریل نوشت: به دلیل رابطه دنجی که توسط هکرهای سیاسی ترامپ در سراسر ناسا برقرار شده است ، کنار گذاشته می شوند. به دلیل ارائه نعمت های سیاسی به ایلان ماسک. "

  در پاسخ به سوالی در مورد ایمیل های Ars ، جسیکا رای ، سخنگوی ULA ، از اظهارنظر در مورد محتوای آنها خودداری کرد. ری گفت: "ما در حال حاضر اظهار نظری نمی کنیم اما این جنایت سایبری را جدی می گیریم." "در حالی که ما به تحقیقات کامل ادامه می دهیم ، هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد هرگونه حساب یا سیستم ULA نقض شده است."

  زمان ارسال ایمیل

  ایمیل ها اندکی پس از اعلام ناسا مبادله شد انتخاب SpaceX برای ساخت سیستم فرود انسانی برای برنامه Artemis آژانس فضایی در اواسط آوریل. اسپیس ایکس تیمی تحت رهبری Blue Origin ، متعلق به جف بزوس ، و تیمی تحت رهبری Dynetics را شکست داد. ULA بخشی از تیم Dynetics بود که با موشک Vulcan جدید خود خدمات پرتاب ارائه می داد. انتقاد از Blue Origin این شرکت به دفتر پاسخگویی دولت ایالات متحده اعتراض کرد و پس از شکست این اعتراض ، از ناسا در دادگاه دعاوی فدرال ایالات متحده شکایت کرد. اگرچه این ایمیل های فاش شده نشان می دهد که لابی های قابل توجهی در پشت صحنه اتفاق افتاده است. "هک" ، از جمله جیم بریدنستاین ، مدیر منصوب شده توسط ترامپ. در نتیجه ، Sabathier نوشت: "شهرت ناسا در صنعت به دلیل سیاست زدگی ترامپ از آژانس برای منافع خود تضعیف شده است. رهبری A-Suite دفتر مرکزی ناسا در حال حاضر ناتوان و غیرقابل پیش بینی است."

  در آن زمان او این ایمیل را نوشت ، اما مقامات دوران ترامپ به مدت سه ماه از ناسا رفته بودند. تصمیم برای انتخاب سیستم فرود انسان توسط دو کارمند دولتی انجام شد: استیو یورچیک ، سرپرست موقت ناسا و رهبر برنامه فضایی انسان ناسا ، کتی لودرز.

  در انتقاد از "مجموعه مدیر" رهبری ناسا ، ساباتیه همچنین توماس زوربوچن ، رئیس ماموریت های علمی در ناسا را ​​هدف گرفت. این ممکن است پرتاب ماه اکتبر ماموریت سیارک ناسا ، لوسی را کمی ناراحت کننده کند. لوسی با موشک Atlas V ساخته ULA راه اندازی می شود و Zurbuchen و مدیرعامل ULA Tory Bruno احتمالاً کنفرانس های خبری مشترکی برگزار می کنند.

  ایمیل ها و سند همراه Microsoft Word ، شامل ادعاهایی مبنی بر اینکه مشک بدقولی کرده است بیش از آژانس های نظارتی ایالات متحده ، اما هنگام صحبت از تجارت خودروی تسلا ، مطیع تر از تنظیم کننده های چینی عمل کرد. هیچکدام از این اطلاعات به ویژه برای کسانی که صنایع فضایی و خودرویی را ردیابی می کنند ، جدید نیست. ماسک سرسخت است و همیشه با سازمان های نظارتی مانند اداره هوانوردی فدرال و کمیسیون ارتباطات فدرال رابطه ای سنگین داشته است. و شرکت های آمریکایی برای فعالیت در چین باید با قوانین سختگیرانه چینی بازی کنند. 20 فوریه 2018. " src = "https://techbord.com/picsbody/2108/5172-1.jpg" alt = "https://techbord.com در ایمیل فاش شده ، مقام ULA رهبری ناسا را" ناتوان "می نامد"> بزرگ کردن/راه اندازی اتحادیه رئیس و مدیرعامل اتحادیه ، توری برونو در 20 فوریه 2018 ، تورهایی را برای مایک پنس ، معاون رئیس جمهور سابق ، کارن پنس ، بانوی دوم سابق و رابرت لایت فوت ، سرپرست ناسا هدایت می کند. ناسا

  در ایمیل های آوریل و مه ، ساباتیه به سلیمان گفت: بیل نلسون ، مدیر ناسا ، باید از تمایل دولت ترامپ به اسپیس ایکس آگاه شود و باید تشویق شود که آن را باز کند. ساباتیه سعی کرد ماسک را به عنوان حامی قدرتمند جمهوری خواهان معرفی کند که از نفوذ خود برای پیروزی در قراردادهای ناسا استفاده کرد. و Sabathier در نامه ای به سلیمان به تلاشهای ضد اتحادیه ماسک اشاره کرد و گفت که سلیمان باید این اطلاعات را با مخاطبین کاخ سفید خود به اشتراک بگذارد.

  به عنوان مثال ، در یک ایمیل از 23 آوریل ، سلیمان از Sabathier برای ارسال نامه تشکر کرد. مقاله ای از وب سایت محافظه کار ، Townhall.com ، که ماسک را به خاطر بی توجهی به ایمنی مورد انتقاد قرار داد. پس از دریافت مقاله ، سلیمان به Sabathier نوشت: "این بسیار مفید است !!!! من هفته آینده با کارکنان مشارکت عمومی کاخ سفید ملاقات می کنم و نگرانی های خود را با الن ماسک [sic] و شرکت ضد کار او مطرح می کنم. "

  Advertisement

  در پاسخ ، Sabathier ایمیل ارسال کرد ،" در صورت نیاز به چیز دیگری به من اطلاع دهید - ما اینجا هستیم تا خدمت کنیم! "

  اگر این ایمیل ها معتبر هستند ، و وجود دارد دلیل کمی برای تصور این که آنها چنین نیستند ، آنها تصویری از ULA که به رقیب خود ، SpaceX لکه می زند ، ترسیم می کنند ، زیرا قراردادهای بیشتری از دولت فدرال به دست آورده است. به نظر می رسد که تا حدودی مشت زده است ، زیرا به سختی می توان دید که مقامات دموکرات کاخ سفید با مقاله های منتشر شده در نشریاتی مانند تاون هال متقاعد می شوند.

  بازخوردهای تاریخ

  این افشاگری پنج سال پس از آن اتفاق می افتد که یکی دیگر از مقامات ULA ، برت توبی ، صریحاً قبل از کلاس در دانشگاه کلرادو-بولدر صحبت کرد. توبی که نمی دانست اظهاراتش در حال ضبط است ، خطاب به یک قرارداد پرتاب نیروی هوایی ULA که به دلیل اینکه نمی تواند با قیمت های اسپیس ایکس رقابت کند ، پیشنهاد داد ، پیشنهاد داد.

  "ما باید بفهمیم چگونه توبی در مارس 2016 گفت: "این پیشنهاد را با هزینه بسیار کمتری انجام دهد." و دولت نمی تواند فقط بگوید: "ULA سابقه فوق العاده ای دارد ؛ آنها 105 پرتاب متوالی را با 100 درصد موفقیت در ماموریت انجام داده اند ،" و ما می توانیم آن را در بشقاب نقره ای به آنها بدهیم ، گرچه هزینه های آنها دو یا سه برابر بیشتر است. "" p> از آن زمان ، ULA ، تحت رهبری Tory Bruno ، از نظر قیمت سعی در رقابت بیشتر با SpaceX داشت و به خاطر این کار ، افتخار صنعت را کسب کرد. اما برای ULA که متعلق به بوئینگ و لاکهید مارتین است ، دشوار است که پیشرفت معناداری داشته باشد. یکی از دلایل این است که شرکت های مادر به دنبال سرمایه گذاری در ULA هستند نه سرمایه گذاری در نوآوری که ممکن است باعث شود برونو بتواند بهتر با SpaceX رقابت کند.

  در نتیجه ، به نظر می رسد که ULA همچنان به لابی دولت در مورد ماسک و اسپیس ایکس ادعا می کنند که آنها از طریق یک روند ناعادلانه قراردادهای دولتی را به دست آورده اند. بیشتر این ادعاها صحت ندارد. ناسا بارها و بارها گفته است که اسپیس ایکس اغلب کمترین قیمت و به موقع ترین خدمات را ارائه می دهد ، مانند برنامه خدمه تجاری.

  به اسپیس ایکس و بوئینگ در سال 2014 برای تحویل فضانوردان ناسا به سازمان بین المللی قراردادهای چند میلیارد دلاری اهدا شد. ایستگاه فضایی. SpaceX و Crew Dragon اولین فضانوردان ناسا خود را در ماه مه 2020 راه اندازی کردند. با وجود دریافت حدود 40 درصد بودجه بیشتر از ناسا برای خدمات مشابه ، بعید است که بوئینگ و ULA تا نیمه دوم سال 2022 فضانوردان ناسا را ​​پرواز کنند.

  چند روز پس از سخنرانی در کلاس درس در سال 2016 ، توبی از ULA استعفا داد. سرنوشت مشابهی ممکن است به زودی در انتظار Sabathier باشد.

خبرهای دیگر از علوم پایه