خبر

 • تک بورد - درمان COVID تحت الهام از Merck's Thor با قیمت 700 دلار-یک نشان 46x

  درمان COVID تحت الهام از Merck's Thor با قیمت 700 دلار-یک نشان 46x
  7 روز و 15 ساعت قبل

  دارو با 35 میلیون دلار در صندوق های فدرال توسعه یافته است. انتظار می رود مرک میلیاردها دلار برداشت کند.
  طوفانی در حال قیمت گذاری و صدور مجوز داروی ضد ویروسی مرک به نام مولنوپیراویر است ، که به گفته غول داروسازی می تواند خطر بستری شدن و مرگ در بیماران پرخطر کووید -19 را به نصف برساند.

  قرارداد پیش خرید مرک با دولت ایالات متحده هزینه درمان پنج روزه را حدود 700 دلار تعیین می کند. اما یک تحلیل مستقل توسط محققان بهداشت عمومی در هاروارد برآورد کرد که قیمت عمومی پایدار - با 10 درصد حاشیه سود - تنها 20 دلار برای هر درمان است. علاوه بر این ، انتظار می رود تولیدکنندگان ژنریک رقیب در هند پس از مجاز شدن دارو ، آن را با قیمت 15 دلار یا کمتر برای درمان ارائه دهند.

  با توجه به این ، برچسب قیمت 700 دلار در ایالات متحده نشان دهنده 46 برابر است این دارو ، که از نام چکش ثور ، Mjölnir نامگذاری شده است. لینا منگانی ، رئیس کمپین دسترسی MSF در جنوب آسیا ، در بیانیه ای گفت: "به جای ارائه مجوزهای گسترده به طور گسترده برای همه تولیدکنندگان توانمند در کشورهای مختلف ، مجوز داوطلبانه محدودی که توسط مرک در آوریل 2021 تأیید شده است ، فقط شامل شرکت های تولید کننده محصولات عمومی هند می شود." "این مانع از تولید و واردات نسخه های عمومی و مواد اولیه از جمله کشورهایی مانند برزیل می شود. کشورهای با درآمد متوسط ​​که از مجوز خارج شده بودند در نیمه اول سال 2021 دارای 30 میلیون عفونت COVID-19 بودند-50 درصد از کل عفونت های کم و متوسط کشورهای با درآمد متوسط. " انتظار می رود میلیاردها سود به دست آورد ، اما مسئول توسعه دارو نبود. مرک در اینجا هزینه تحقیق و توسعه را جبران نمی کند. مولنوپیراویر توسط محققان دانشگاه اموری با تخمین 35 میلیون دلار بودجه فدرال ، از جمله کمک های موسسه ملی بهداشت و وزارت دفاع توسعه یافته است. این دارو سالها قبل از همه گیری در حال کار بود. شرکت دارویی Ridgeback Biotherapeutics حقوق این دارو را در اوایل سال 2020 خریداری کرد و چند ماه بعد با Merck همکاری کرد.

  مرک نه تنها مولنوپیراویر را به 46 دلار به دولت ایالات متحده می فروشد. فروش دارویی است که دولت ایالات متحده میلیون ها دلار برای توسعه آن هزینه کرده است. بر اساس گزارش Business Insider ، تحلیلگران صنعت پیش بینی کرده اند که Merck تنها در سال 2022 5.3 میلیارد دلار و تا سال 2030 22 میلیارد دلار فروش خواهد داشت.

  تبلیغات

  نیازها و هزینه ها

  MSF هشدار می دهد که اگر Merck انجام دهد قیمت خود را کاهش ندهد و/یا اجازه تولید بیشتر ندهد ، "دسترسی جهانی به اولین درمان ضد ویروسی خوراکی جهان برای COVID-19 را به میزان قابل توجهی محدود می کند."

  "اگر برای استفاده تأیید شود ، اولین ضد ویروس خوراکی منگنویراویر می تواند گامی مهم در جهت ارائه مراقبت های بالقوه نجات بخش برای بیماران مبتلا به کووید -19 در محیط های محدود منابع باشد ، جایی که میلیاردها نفر بدون واکسینه و در برابر بیماری آسیب پذیر هستند. " در اسرع وقت برای افرادی که به آن نیاز دارند در دسترس و مقرون به صرفه است. استفاده از داروهای خوراکی آسانتر از درمانهایی است که تا کنون برای COVID-19 وجود دارد و تجویز بسیار وسیع تری را امکان پذیر می سازد-تا زمانی که مقرون به صرفه باشند. "

  مرک در بیانیه ای به Ars ، Merc اشاره کرد که قیمتی که دولت ایالات متحده با توافقنامه پیش خرید خود می پردازد ، قیمت رسمی این دارو را تعیین نمی کند.

  "اگر مجاز یا تأیید شده توسط آژانس های نظارتی محلی باشد ، ما قصد داریم یک رویکرد قیمت گذاری طبقه ای را اجرا کنیم بر اساس داده های بانک جهانی که توانایی نسبی کشورها را در تأمین مالی پاسخ بهداشتی به کرونا تشخیص می دهد. " p>

  روز دوشنبه همین هفته ، مرک و ریج بک از سازمان غذا و دارو درخواست مجوز استفاده اضطراری برای مولنوپیراویر کردند. گذشته از قیمت بحث انگیز تا کنون ، اگر این دارو در ایالات متحده مجاز باشد ، به احتمال زیاد آ گزینه درمانی ارزان تر و ساده تر از آنچه در حال حاضر موجود است. همانطور که Business Insider اشاره می کند ، دولت ایالات متحده 2100 دلار برای تزریق کوکتل آنتی بادی کووید 19 Regeneron و 3200 دلار برای یک دوره پنج روزه تزریق داخل وریدی رمدسیویر ضد ویروسی Gilead Science پرداخت می کند.

  COVID- بسیار م effectiveثر و ایمن قیمت 19 واکسن - که می تواند از بستری شدن ، مرگ و میر ، شیوع بیماری و نیاز به همه این داروهای گران قیمت جلوگیری کند - از 10 تا 40 دلار برای هر شات در ایالات متحده متغیر است.

خبرهای دیگر از علوم پایه