دانشمند برتر تنباکو FDA در فیلیپ موریس، سازنده مارلبورو مشغول به کار شد

این دومین استخدام فیلیپ موریس در FDA اخیرا است.
دانشمند برتر دخانیات در سازمان غذا و دارو، شغل خود را رها کرده و برای غول دخانیات فیلیپ موریس اینترنشنال (PMI) که بیشتر به عنوان سازنده سیگارهای مارلبرو شناخته می شود، کار می کند.

این دومین استخدام پرمخاطب FDA توسط PMI در ماه‌های اخیر است، و در زمانی رخ می‌دهد که FDA در تلاش است تا محصولات سیگار و استعمال دخانیات در حال تکامل توسط شرکت‌هایی مانند PMI را تنظیم کند. به عنوان مثال، در اوایل این ماه، FDA یک پدال خجالت‌آور را در تلاش بی‌نظیر خود برای ممنوع کردن محصولات سیگار الکترونیک Juul اعلام کرد. Juul - که عمدتاً مسئول اپیدمی سیگار کشیدن جوانان مقصر شناخته می شود - تا حدی متعلق به Altria است که PMI را در سال 2008 منحل کرد.

روز سه شنبه، مت هولمون، مدیر دفتر علوم در مرکز FDA برای تنباکو محصولات (CTP)، خروج خود را اعلام کرد، بلافاصله برای پذیرش یک موقعیت در PMI. هولمون، یک بیوشیمیدان با تحصیلات، بیش از 20 سال در FDA و از سال 2017 مدیر دفتر علوم CTP بود.

در یادداشتی در اواخر روز سه شنبه، برایان کینگ، مدیر CTP، خبر خروج هولمون را به کارکنان و اشاره کرد که او برای مدت نامشخصی در مرخصی بوده است. کینگ نوشت: «هولمون، مطابق با سیاست‌های اخلاقی آژانس، از تمام کارهای CTP/FDA در حالی که فرصت‌های شغلی خارج از دولت را بررسی می‌کرد، کنار گذاشته بود.

آگهی

در بیانیه‌ای، سخنگوی FDA افزود که «کارمندان آژانس. آزادند تا شغل خارج از دولت را دنبال کنند و باید فوراً فاش کنند که در حال بررسی فرصت‌های خارج از دولت هستند." به نظر می رسد کمتر از چهار ماه پیش بوده است. در 18 مارس، هولمون سومین نسل از محصول تنباکوی بدون دود PMI، IQOS را امضا کرد. هولمون همچنین درخواست اولیه IQOS PMI را در سال 2020 امضا کرد.

در همین حال، در ماه می، PMI کیگان لنیهان را که سمت‌های کمیسر معاون امور خارجی و ابتکارات استراتژیک FDA و سپس رئیس FDA را بر عهده داشت، استخدام کرد. کارکنان در PMI، او اکنون معاون امور دولتی و سیاست عمومی و رئیس دفتر DC شرکت است. PMI عنوان نقش جدید هولمون را فاش نکرده است.

این حرکت در حالی صورت می‌گیرد که سازمان غذا و دارو در تلاش است تا با سیگارهای الکترونیکی و محصولات جدید ویپینگ همگام شود. علاوه بر ناکامی اخیر جول، FDA مهلت مقرر دادگاه در سپتامبر گذشته را برای صدور تصمیمات در مورد سیگارهای الکترونیکی خاص، از جمله Juul، از دست داد. FDA در اوایل این ماه گفت که در حال تلاش برای پردازش حدود 1 میلیون محصول نیکوتین غیر تنباکو است که توسط بیش از 200 تولیدکننده ارائه شده است.

هفته گذشته، کمیسیونر FDA رابرت کالیف اعلام کرد که او دستور بررسی خارجی را داده است. CTP و برنامه غذایی آن این حرکت اذعان کرد که آژانس در مسئولیت های نظارتی خود دچار مشکل شده است. کالیف درباره CTP گفت: "ما پیشرفت های مهمی داشته ایم و به تصمیمات نظارتی در مورد طیف گسترده ای از میلیون ها محصول رسیده ایم." اما چالش‌های بزرگ‌تری در پیش رو داریم چرا که ما تعیین می‌کنیم آژانس چگونه مسائل پیچیده سیاستی را هدایت می‌کند و فعالیت‌های اجرایی را برای تعداد فزاینده‌ای از محصولات جدید تعیین می‌کند که به طور بالقوه می‌تواند پیامدهای مهمی برای سلامت عمومی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *