خبر

 • تک بورد - دانشمندان ترکیب شیمیایی بزرگترین قمر زحل را در لوله های آزمایش بازسازی کردند

  دانشمندان ترکیب شیمیایی بزرگترین قمر زحل را در لوله های آزمایش بازسازی کردند
  20 روز و 14 ساعت قبل

  چرا اهمیت دارد: بزرگترین قمر زحل ، تیتان ، به دلیل شباهت آن به زمین ، یکی از جالب ترین اجرام منظومه شمسی است. مانند سیاره اصلی ما ، دارای جو متراکم و چرخه های آب و هوایی فصلی است و این تنها سیاره یا ماه دیگری است که ما در آن شواهدی از مایع سطحی پیدا کرده ایم. این عوامل نامزد اصلی برای مطالعات بیشتر است تا به ما در درک بهتر اسرار جهان و نحوه شکل گیری زندگی کمک کند ، این دقیقاً همان کاری است که یک گ

  تیم تحقیق به رهبری Tomče Runčevski از دانشگاه متدیست جنوبی ، موفق شد شرایط منحصر به فرد تیتان را در استوانه های کوچک شیشه ای در زمین بازسازی کند. همانطور که رانونفسکی توضیح می دهد ، تیم دو مولکول خاص را صفر کرد.

  "ما دریافتیم که دو مولکول که احتمالاً در تیتان فراوان هستند - استونیتریل (ACN) و پروپیونیتریل (PCN) - عمدتا در یک کریستال رخ می دهند. که سطوح نانو بسیار قطبی ایجاد می کند ، که می تواند الگوهایی برای خود مونتاژ سایر مولکولهای مورد علاقه پری بیوتیک باشد. " -Tomče Runčevski

  بسیاری از آنچه که در حال حاضر درباره تایتان می دانیم ، می تواند به ماموریت ناسا در کاسینی-هویگنس ، که به دنبال کاوش کیوان و تیتان ، به ترتیب ، پس از پرتاب آنها در سال 1997 ، اعتبار داد. ماموریت رسماً در سال 2017 با تخریب برنامه ریزی شده کاسینی با فرو ریختن آن در جو زحل.

  دانشمندان در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد خواص ACN و PCN در روی زمین دارند ، اما رفتار آنها در محیط سرد مانند تیتان مورد مطالعه قرار نگرفته است. اکنون. از طریق یک فرآیند پیچیده که بارش های جوی را شبیه سازی می کند ، کریستال ها تشکیل شده و با استفاده از ابزارهای پراش سینکروترون و نوترون ، آزمایش های طیف سنجی و اندازه گیری های دماسنجی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. ناشناخته است ، "رانشفسکی گفت. "به عنوان مثال ، ما دریافتیم که یک شکل کریستالی از PCN به طور یکنواخت در سه بعد خود گسترش نمی یابد." ماموریت سنجاقک به ماه یخی در سال 2027.

  محققان یافته های خود را در نشست پاییزی اخیر انجمن شیمی آمریکا (ACS) ارائه کردند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید گزارش کامل رسانه ای که در بالا تعبیه شده است را مشاهده کنید.

خبرهای دیگر از علوم پایه