خبر

 • تک بورد - دانشمندان برای اولین بار نشان می دهند که جمع آوری DNA از هوا امکان پذیر است

  دانشمندان برای اولین بار نشان می دهند که جمع آوری DNA از هوا امکان پذیر است
  29 روز و 17 ساعت قبل

  دانشمندان دانشگاه کوئین مری در لندن برای اولین بار نشان دادند که امکان جمع آوری DNA از هوا وجود دارد. آنچه که به عنوان ارزیابی زیست محیطی آغاز شد می تواند در نهایت تأثیر عمیقی در انواع زمینه ها از جمله پزشکی قانونی داشته باشد. تصور کنید که بر اساس شواهد DNA جمع آوری شده از هوا در صحنه یک جرم به دلیل عمل غیرقانونی محکوم شده باشید.

  به عنوان بخشی از مطالعه ای که اخیراً در ژورنال PeerJ منتشر شده است ، دانشمندان هوا را از اتاقی جمع کردند که قبلاً موش خال موش برهنه در آن قرار داشت. با استفاده از تکنیک های موجود ، تیم نمونه را از نظر توالی DNA بررسی کرد و DNA موش مولی را پیدا کرد.

  دکتر الیزابت کلار ، نویسنده اصلی این تحقیق و مدرس ارشد ملکه ماری ، گفت: این یافته فرصت های بیشتری را برای تحقیق در مورد جوامع حیوانات در محیط های صعب العبور مانند غارها و گودال ها فراهم می کند.

  شاید حتی جالب تر ، آنها همچنین DNA انسان را در نمونه های هوا پیدا کردند ، که نشان می دهد برنامه های کاربردی احتمالی در آینده در زمینه پزشکی قانونی است.

  https: / /techbord.com دانشمندان برای اولین بار نشان دادند كه جمع آوری DNA از هوا امكان پذیر است

  " آنچه در آغاز به عنوان تلاشی برای بررسی اینكه آیا این روش می تواند برای ارزیابی های زیست محیطی مورد استفاده قرار گیرد ، آغاز شد. کلر اضافه شده است و اکنون با کاربردهای بالقوه در پزشکی قانونی ، مردم شناسی و حتی پزشکی بسیار بیشتر شده است.

  استاد ارشد ملکه ماری همچنین گفت که این روش می تواند به دانشمندان در درک بهتر انتقال بیماریهای منتقله از طریق هوا مانند کووید کمک کند. -19.

  "در حال حاضر رهنمودهای فاصله اجتماعی بر اساس فیزیک و تخمین های هو هستند ذرات ویروس بسیار دور می توانند حرکت کنند ، اما با استفاده از این تکنیک می توانیم از هوا نمونه گیری کرده و مدارک واقعی را برای حمایت از چنین رهنمودهایی جمع آوری کنیم. " برای تعیین نحوه استفاده از روش به روشهای دیگر.

  تصاویر با احترام از Billion Photos ، gopixa

خبرهای دیگر از علوم پایه