خبر

 • تک بورد - داروی مشکوک 56000 دلاری آلزایمر باعث بزرگ‌ترین افزایش قیمت Medicare تا کنون شد.

  داروی مشکوک 56000 دلاری آلزایمر باعث بزرگ‌ترین افزایش قیمت Medicare تا کنون شد.
  19 روز و 13 ساعت قبل

  دارویی که می‌تواند ده‌ها تا صدها میلیارد دلار هزینه داشته باشد.
  سال آینده به لطف داروی آلزایمر بایوژن، آدوهلم، که هر سال 56000 دلار قیمت دارد، سال آینده شاهد افزایش چشمگیری در حق بیمه مراقبت‌های بهداشتی خود خواهند بود. سال است و به وضوح در درمان آلزایمر موثر نیست.

  Centers for Medicare & Medicaid Services (CMS) جمعه اعلام کرد که حق بیمه استاندارد ماهانه برای Medicare Part B از 148.50 دلار در سال 2021 به 170.10 دلار در سال 2022 افزایش خواهد یافت که افزایشی معادل 21.60 دلار یا تقریباً 14.5 درصد است. به گفته Associated، این بزرگترین افزایش تاکنون از نظر دلار و در میان بزرگترین درصد افزایش در سال های اخیر است.

  مقامات CMS روز جمعه گفتند که Aduhelm مسئول حدود نیمی از افزایش حق بیمه قسمت B بوده است. مطبوعات. اگرچه CMS هنوز در حال تعیین نحوه پوشش Aduhelm در بخش B است، آژانس گفت که چشم انداز پرداخت برای Aduhelm به "ذخایر احتمالی اضافی" نیاز دارد.

  "ما باید برای امکان پوشش برنامه ریزی کنیم. این داروی پرهزینه آلزایمر که در صورت پوشش می‌تواند منجر به هزینه‌های قابل‌توجهی بیشتر برای برنامه مدیکر شود.

  به طور کلی، Medicare قسمت B خدمات ضروری پزشکی، از جمله خدمات و آزمایش‌های پزشکان را پوشش می‌دهد. مانند آزمایشات آزمایشگاهی، غربالگری سرطان، غربالگری دیابت و تجهیزات. همچنین مراقبت‌های سرپایی، خدمات بهداشتی در خانه، تجهیزات پزشکی بادوام - مانند واکر - و برخی خدمات پیشگیرانه - مانند واکسن آنفولانزا - از جمله خدمات پزشکی دیگر را پوشش می‌دهد.

  Biogen بلافاصله به درخواست نظری از طرف شرکت پاسخ نداد. Ars.

  جنجال

  در نوامبر 2020، کمیته ای متشکل از مشاوران مستقل برای سازمان غذا و دارو تقریباً به اتفاق آرا علیه تأیید FDA برای Aduhelm رأی دادند. کمیته نتیجه گرفت که داده ها نشان نمی دهد که دارو موثر است. ده نفر از 11 عضو کمیته رای منفی دادند در حالی که یک نفر رای "نامطمئن" داد.

  اما در ژوئن سال جاری، FDA به هر حال دارو را تایید کرد. کارشناسان خارجی به سرعت این تایید را "شرم آور" خواندند و سه کارشناس کمیته مشورتی FDA در اعتراض از سمت خود استعفا دادند. یک سازمان ناظر خواستار برکناری مقامات سازمان غذا و داروی آمریکا شد که در این تصمیم نقش داشتند و یک گزارش رسانه ای تحقیقی حاکی از روابط بیش از حد بد بین بایوژن و کارکنان بازبینی FDA بود. حدود یک ماه پس از تایید، کمیسر موقت FDA استفاده از دارو را محدود کرد و از دفتر بازرس کل درخواست کرد تصمیم آژانس را بررسی کند.

  تبلیغات

  در همین حال، Biogen قیمت فهرست را 56000 دلار در سال تعیین کرده بود. تحلیل‌های رسانه‌ای نشان می‌دهد که با این قیمت، این دارو می‌تواند تا ۳۳۴.۵ میلیارد دلار در سال هزینه داشته باشد که تقریباً نیمی از بودجه وزارت دفاع است. یک تحلیل مقرون به صرفه توسط موسسه غیرانتفاعی بررسی بالینی و اقتصادی، قیمت معقولی را برای Aduhelm بین 3000 تا 8400 دلار در سال تعیین کرد.

  مشکلات پولی

  افزایش حق بیمه مدیکر برای سال 2022 است. به احتمال زیاد باعث ناامیدی بیشتر در مورد آدوهلم می شود و بحث در مورد مذاکره قیمت مدیکر را دوباره دامن می زند. در بیانیه روز جمعه، نماینده فرانک پالون جونیور (DN.J.) گفت:

  "اعلام امروز از CMS تایید می کند که کنگره در نهایت به Medicare توانایی مذاکره در مورد هزینه های داروهای تجویزی کمتر را می دهد... داروی سرسام آور. قیمت ها نه تنها خرید داروهای نجات دهنده مورد نیاز سالمندان را سخت تر می کند، بلکه حق بیمه مراقبت های بهداشتی آنها را برای ویزیت پزشکان و مراقبت های سرپایی افزایش می دهد. ما به سادگی نمی‌توانیم بیش از این منتظر بمانیم تا تسکین واقعی به سالمندان ارائه کنیم.»

  در حال حاضر، تعدیل‌های هزینه زندگی در سال 2022 در مزایای تأمین اجتماعی سالمندان، افزایش حق بیمه بخش B مدیکر را جبران می‌کند. همچنین هنوز مشخص نیست که چه تعداد از سالمندان این دارو را مصرف خواهند کرد. در میان تمام مناقشات پیرامون اثربخشی، عوارض جانبی جدی و قیمت آدوهلم، چندین ارائه‌دهنده پزشکی مطرح، مانند کلینیک کلیولند و ارائه‌دهندگان بزرگ بیمه سلامت، گفته‌اند که این دارو را تجویز یا پوشش نمی‌دهند.

  جذب Aduhelm کند بوده است. اخبار Stat گزارش داد که بیش از 100 بیمار این دارو را در چند ماه اول در دسترس بودن دریافت کرده اند. حدود 5.8 میلیون بزرگسال واجد شرایط مدیکر به بیماری آلزایمر مبتلا هستند و در سال 2017، حدود 2 میلیون نفر از ذینفعان مدیکر از درمان آلزایمر تحت پوشش مدیکر استفاده کردند. اما، ماه گذشته، Biogen گزارش داد که Aduhelm بین جولای و سپتامبر فقط 300000 دلار درآمد داشته است که بسیار کمتر از انتظارات است. نیویورک تایمز گزارش داد که تحلیلگران وال استریت پیش بینی کرده بودند که ادوهلم در سه ماهه سوم حداقل 12 میلیون دلار درآمد داشته باشد.

خبرهای دیگر از علوم پایه