خبر

 • تک بورد - دادگاه ها همچنان از سابقه قبلی اجازه ماسک و واکسن حمایت می کنند

  دادگاه ها همچنان از سابقه قبلی اجازه ماسک و واکسن حمایت می کنند
  22 روز و 5 ساعت قبل

  اما قوانین ایالتی که این اقدامات احتیاطی را مسدود می کند نیز به احتمال زیاد قانونی خواهد بود.
  روز دوشنبه ، دادگاه تجدیدنظر حوزه 7 علیه دانشجویانی که به دنبال حکمی بودند که مانع از اجرای دستور واکسن دانشگاه ایندیانا قبل از تصمیم گیری شود ، حکم داد. شروع ترم پاییز هر دو دادگاه با استناد به دیوان عالی کشور که بیش از یک قرن پیش سابقه داشت ، اعلام کردند که دستور واکسن بسیار وسیع تری از نظر قانون ا

  ما این مورد را با پروفسور حقوق جورج تاون ، لارنس گوستین ، مورد بحث قرار دادیم ، وی اظهار داشت که این نوع تصمیم گیری محدود به ایندیانا نخواهد بود. در سطح ملی ، دستورات واکسن از منظر قانون اساسی قابل قبول خواهد بود. با این حال ، بسیاری از ایالت ها قوانینی را تصویب کرده اند که دستور واکسن یا ماسک را محدود یا کاملاً ممنوع کرده است. و این قوانین سیاست های دانشگاهی را که دادگاه های فدرال به این نتیجه رسانده اند کاملاً منطقی است ، نادیده می گیرد. دانشگاه سیاستی را تدوین کرده بود که واکسن را برای همه دانشجویان مجاز می کرد اما استثنائات مذهبی و پزشکی را مجاز می دانست. افرادی که به استثنا اعطا می شوند ، باید از ماسک در محوطه دانشگاه استفاده کنند و آزمایشات مکرر برای تشخیص ویروس انجام دهند. عدم رعایت این خط مشی ها منجر به تعلیق حساب دانشجویی دانشگاه (از جمله ایمیل) برای دانشجو و غیرفعال شدن کارت دسترسی به محوطه می شود.

  شکایت دانشجویان نشان می دهد که این سیاست با حریم خصوصی تصمیمات پزشکی آنها تداخل دارد. و حق آنها برای رسیدگی قانونی آنها خواستار دستور اولیه ای شدند که مانع از اجرایی شدن سیاست ایندیانا می شود ، درخواستی که آنها را ملزم می کند تا ثابت کنند که در صورت رسیدگی به پرونده احتمالاً برنده خواهند بود.

  بر اساس شهادت آنها که در یک خلاصه آمده است در تصمیم قبلی دادگاه ، هشت نفر که شکایت کردند دقیقاً بهترین کاندیداها برای اعتراض به واکسیناسیون نبودند. شش نفر از آنها قبلاً معافیت مذهبی دریافت کرده بودند و هفتمی که ظاهراً واجد شرایط آن بودند. آنها بیشتر به ماسک زدن و آزمایش اعتراض داشتند. با این حال ، همه آنها اذعان کردند که قبلاً در صورت لزوم از ماسک استفاده کرده اند. یکی "می گوید او اعتراض مذهبی زیادی به پوشیدن ماسک و آزمایش دارد" ، دادگاه خلاصه کرد ، قبل از اینکه "در هنگام شرکت در مراسم مذهبی ماسک پوشیده بود." خطر وجود دارد زیرا "افراد پسکتار کمتر احتمال دارد بیماری جدی را تجربه کنند." نفر سوم "به ماسک و الزامات آزمایش اعتراض می کند زیرا او فکر می کند که ماسک ها احمقانه هستند و معتقد است که سواب بینی باعث سرطان می شود." به طور خاص ، این نمونه ای را که Jacobson علیه ماساچوست وضع کرده بود ، که قانون اجباری واکسن یک ایالت را تأیید کرد ، در طول شیوع آبله در اوایل دهه 1900 تصویب کرد.

  قوانین قبلی

  در حالی که این به دنبال این است که جیکوبسون محدود به شرایطی باشد که در آن تصمیم گیری شد ، دیوان عالی از آن بارها به عنوان نمونه قبلی استفاده کرده است و در حال حاضر همه 50 ایالت دارای قوانینی هستند که دانش آموزان را ملزم به واکسیناسیون در برابر بیماریهای خاص می کند. با توجه به اطلاعات موجود ، دادگاه اعلام کرد: "دانشگاه ایندیانا مبنای منطقی دارد تا به این نتیجه برسد که واکسن COVID-19 برای دانشجویان آن بی خطر و مثر است." با توجه به این که سیاست آن دارای مبنای عقلانی است ، سابقه Jacobson اعمال می شود.

  به همین ترتیب ، دادگاه تعیین کرد که "دانشگاه ایندیانا منافع مشروع در ارتقاء سلامت و ایمنی دانشجویان خود دارد. و ماسک ها و آزمایشات منطقی با دستیابی به آن اقدامات مرتبط است. "

  این تصمیم گوستین جورج تاون را شگفت زده نکرد. وی به Ars گفت: "اختیارات گسترده ای از طرف مشاغل ، دانشگاه ها و [کارفرمایان] وجود دارد که شرایطی را برای آمدن به محل کار یا آمدن به کلاس درس نیاز دارند." "دانشگاهها مدتهاست به واکسن نیاز دارند. بیمارستانها این کار را انجام داده اند ، مشاغل این کار را انجام داده اند ، و [دولت] اکنون این کار را برای کارکنان خود انجام داده است."

  هم تصمیم اولیه و هم درخواست تجدیدنظر حکم دادگاه خاطرنشان کرد که سیاست دانشگاه ایندیانا به طور قابل توجهی انعطاف پذیرتر از قانون مورد بحث در Jacobson است ، که واکسن را برای همه بزرگسالان مجاز می کند. در عوض ، دانش آموزان بین سه گزینه انتخاب شدند: واکسن ، ماسک زدن و آزمایش ، یا چند ترم مرخصی. اما گوستین گفت که این گزینه های اضافی برای سیاستی که بتواند در برابر قانون اساسی مقاومت کند ، لازم نیست ، و او به پرونده ای اشاره کرد که در آن دستور بیمارستان برای واکسیناسیون در تگزاس تداوم یافت.

  تبلیغات

  در حالی که محاکمه ای پرونده ایندیانا هنوز می تواند جزئیات سیاستی را نشان دهد که باعث نقض محدودیت های قانون اساسی می شود ، تصمیمات تا کنون نشان می دهد که بعید است این پرونده منجر به صدور حکم علیه دانشگاه ایندیانا شود.

  آیا این کمک می کند؟ < /h2>

  در مورد ایالت هایی که این نوع سیاست ها اجرا می شوند ، گوستین گفت که این سیاست ها به احتمال زیاد باعث واکسیناسیون بیشتر در دانش آموزان می شود ، که بخشی از گروه سنی هستند که از نظر میزان واکسیناسیون از بزرگان خود پیروی می کنند. او به Ars گفت: "شواهد علمی بسیار خوبی در زمینه رفتار وجود دارد که نشان می دهد یا دستورات ملایم ، جایی که به آنها اختیار می دهید ، یا دستورات سخت ، که آنها را از محوطه دانشگاه حذف می کنید." "هر دو در دریافت نرخ بالای واکسیناسیون بسیار مثر هستند."

  اما در بسیاری از ایالتها ، تلاش برای وضع چنین سیاستی با قوانین و/یا دستورات اجرایی در سطح فرماندار که دستور واکسن را مسدود می کند ، ناسازگار است. استفاده از ماسک و/یا سایر اقدامات بهداشت عمومی. و در اینجا ، اخبار کمتر برای سلامت عمومی مفید است. گوستین گفت: "[ایالات] احتمالاً می توانند به طور قانونی این کار را انجام دهند ، زیرا دولتها در تنظیم مشاغل و بخش خصوصی در ایالت های خود اختیار گسترده ای دارند." بر این اساس ، ممکن است قانونی در ایندیانا وضع شود که مانع اجرای سیاست دانشگاه شود.

  یک مورد که ممکن است درست بودن گوستین را مشخص کند ، در حال حاضر در فلوریدا اتفاق می افتد ، جایی که خط کروز شکایت می کند دولت به دلیل آن اجازه استفاده از گذرنامه واکسن را نمی دهد. از آنجا که طرفین هنوز بر سر این موضوع که فلوریدا محل مناسبی برای این پرونده است ، بحث می کنند ، هر چند ممکن است حل شدن آن کمی طول بکشد. تجدید نظر کنید روز سه شنبه ، فرماندار جمهوریخواه آرکانزاس گفت که از تصویب کمترین میزان ممنوعیت استفاده از ماسک پشیمان است و در تلاش است تا قانونگذار به مدارس اجازه استفاده از ماسک را بدهد. به گفته گوستین ، اینطور است که باید باشد: "به نظر من اکثر این قوانین ایالتی غیر منطقی هستند ، زیرا فرمانداران و قانونگذاران ایالتی باید برای سلامتی و ایمنی مردم عمل کنند ، و این قوانین دقیقاً برعکس عمل می کنند. . "

خبرهای دیگر از علوم پایه