خبر

 • تک بورد - دادگاه حکم صادر می کند که خطوط کروز مستقر در فلوریدا می توانند مجوز واکسن را درخواست کنند

  دادگاه حکم صادر می کند که خطوط کروز مستقر در فلوریدا می توانند مجوز واکسن را درخواست کنند
  9 روز و 4 ساعت قبل

  حکم قانون فلوریدا را دو برابر مغایر قانون اساسی می داند.
  روز یکشنبه ، قاضی دادگاه ناحیه کاتلین ویلیامز دستور اولیه را صادر کرد که ایالت فلوریدا را از اجرای قانونی منع می کند که خطوط مسافرتی از مسافران آنها را ملزم به ارائه سوابق واکسن COVID-19 نمی کند.

  در حالی که این دستور موقت است و فقط در مورد یک شرکت واحد صدق می کند ، این حکم نشان می دهد که این قانون دو حمایت جداگانه از قانون اساسی را نقض کرده و برای هر شرکت دیگری که علاقه مند به اعتراض است ، نقشه راه ارائه می دهد. علاوه بر این ، منطق حقوقی یکسان ممکن است در مورد بسیاری از قوانین و دستورات اجرایی مشابهی که در جاهای دیگر ایالات متحده تصویب شده اند ، اعمال شود.

  نروژی در برابر ایالت آفتابی

  اگر حکم یکشنبه غیرعادی به نظر برسد ، این به دلیل زمان بندی تنگ پرونده هلدینگ نروژی Cruise Line Holdings ، که تعدادی کشتی کروز را از فلوریدا خارج می کند ، قصد دارد آخر هفته آینده سفر دریایی خود را آغاز کند. این شرکت به مشتریان خود وعده داده است که همه - همه مسافران و خدمه - واکسینه شده اند و شرکت وضعیت آنها را تأیید می کند. در حالی که مطابق راهنمایی ها و الزامات CDC در تعدادی از مکانهایی است که سفر دریایی از آن دیدن می کند ، این رویکرد از قوانین فلوریدا ، به ویژه قانونی به نام بخش 381.00316 تبعیت می کند.

  این قانون می گوید که یک تجارت "ممکن است نیازی به حمایت نداشته باشد. یا مشتریان برای ارائه هرگونه اسناد تأیید کننده واکسیناسیون COVID-19 یا بهبودی پس از عفونت برای دسترسی ، دسترسی یا خدمات عملیات تجاری در این ایالت. " هرگونه تخلف می تواند برای نروژی تا 5000 دلار هزینه داشته باشد. با یک کشتی پر از مسافر ، این می تواند سریع جمع شود.

  بنابراین ، این شرکت از فلوریدا شکایت کرد و خواستار دستور اولیه برای جلوگیری از اجرای قانون تا رسیدگی به پرونده کامل شد. برای دریافت یکی ، نروژی باید دو چیز را نشان می داد: اینکه وقتی پرونده به دادگاه رسیدگی می شود ، احتمالاً برتری دارد و اگر در این بین قانون علیه آن اعمال شود ، آسیب جبران ناپذیری را متحمل می شود.

  تبلیغات < p> با نزدیک شدن به سفر دریایی ، جنبه "آسیب جبران ناپذیر" پرونده نسبتاً ساده به نظر می رسد. همانطور که قاضی خاطرنشان کرد ، این شرکت به دلیل واکسیناسیون کلی ، یک سفر دریایی با ایمنی بالا را برای مشتریان خود تضمین کرد. اگر نتواند کشتی مسافرتی را تحویل دهد یا فقط برای شروع بیماری شروع کند ، شهرت شرکت ممکن است آسیب دائمی داشته باشد که فراتر از این مجموعه مسافران است. جایگزینی برای شروع نکردن سفرهای تفریحی در حال حاضر 6 میلیارد دلار هزینه برای شرکت در پی داشته است. موضوعات: اصلاحیه اول حق آزادی بیان و بند قانون اساسی که از مداخله دولتها در تجارت بین المللی جلوگیری می کند. قاضی ویلیامز دریافت که این شرکت به احتمال زیاد بر هر دو استدلال غلبه خواهد کرد.

  وکلای نماینده فلوریدا استدلال کردند که بخش 381.00316 صرفاً یک مقررات اقتصادی است ، بنابراین نباید تحت بازنگری اصلاحیه اول قرار گیرد. اما دادگاه این امر را قانع کننده ندانست و دریافت که اعلام وضعیت واکسیناسیون نوعی گفتار است. علاوه بر این ، در حکم ذکر شده است که اساسنامه فلوریدا اجازه می دهد وضعیت واکسن به شرطی که از طریق اسناد رسمی انجام نشده است ، اعلام شود و نروژی درخواست اسناد واکسن برای بسیاری از بیماری های دیگر را داشته باشد. بنابراین ، بخش 381.00316 محتوا و شکل گفتار را تنظیم می کند. و همانطور که قاضی ویلیامز می نویسد ، "کاملاً ثابت شده است که یک قانون می تواند محدودیت های گفتاری را با تحمیل یا محدود کردن سخنرانی در یک موضوع خاص ایجاد کند."

  بر اساس سابقه دیوان عالی ، این هنوز قابل قبول است اگر نقض گفتار که فلوریدا خواستار آن بود ، با اهداف این مقررات تصادفی بود. اما برای بخش 381.00316 ، محدود کردن محتوای سخنرانی کل اصل قانون است.

  فلوریدا سعی کرد دو محدودیت در بیان را توجیه کند: اجتناب از تبعیض علیه افراد واکسینه نشده و حفاظت از حریم خصوصی پزشکی. اما ایالت هیچ مدرکی مبنی بر مشکلات واقعی شهروندانش ارائه نکرد. این حکم نشان می دهد که اگر تبعیض یک مسأله واقعی بود ، دولت اجازه نمی داد وضعیت واکسن از راه های دیگر منتقل شود یا به نروژی اجازه می داد که خدمه آن واکسینه شود. هر دوی اینها همچنان می توانند حریم خصوصی پزشکی را از دست بدهند ، مانند تعداد زیادی از آزمایشات COVID که ممکن است در صورت عدم استفاده از واکسیناسیون برای کنترل ویروس مورد نیاز باشد.

  تبلیغات

  بنابراین ، در مجموع ، دادگاه توجیه فلوریدا برای این قانون ضعیف و ضعیف است و مسائل متمم اول را مشخص می کند. ویلیامز در پایان گفت: "هیچ شواهدی در پرونده وجود ندارد که نشان دهد فلوریدا سیاستهای بدیهی و جایگزینی را در نظر گرفته است که می تواند بدون محدودیت گفتار اهداف تعیین شده را پیش ببرد." > موضوع دیگری که مورد بحث است بند تجارت بین دولتی قانون اساسی است که به دولت فدرال این حق را می دهد که تجارت بین ایالت ها و بین ایالات متحده و کشورهای خارجی را تنظیم کند و ایالت ها را از مداخله در آن منع می کند. با توجه به اینکه سفر دریایی Norwegain دارای سفرنامه ای است که شامل بازدید از بنادر در سرزمین های ایالات متحده و کشورهای خارجی است ، قطعاً جنبه هایی را شامل می شود که تحت این بند قرار می گیرد.

  فراتر از این کلیت ، نروژی با CDC توافق کرده است مجوز راه اندازی مجدد تجارت کروز خود را که شامل برنامه های واکسیناسیون است ، دریافت کند. بسیاری از مکانهایی که سفرهای تفریحی آن از آن دیدن می کنند دارای شرایط ورود هستند که شامل واکسیناسیون به عنوان جایگزینی برای قرنطینه های طولانی مدت است. بنابراین جنبه های خاصی از تجارت ملی و بین المللی نروژ وجود دارد که بخش 381.00316 با آن تداخل می کند.

  اگر قانون مزایای داخلی را که از مداخله بیشتر است ، ارائه دهد ، این قانون اساسی است. اما ، همانطور که در بالا ذکر شد ، ویلیامز متقاعد نشد که بخش 381.00316 مزایایی را ارائه می دهد و قاضی به طور خاص اشاره کرد که مزایای ادعایی ارائه شده توسط دولت مشروعیت ندارد ، همانطور که در بالا توضیح داده شد.

  پیامدهای بزرگ

  همانطور که در حال حاضر نوشته شده است ، این تصمیم در مورد این قانون فلوریدا و فقط در مورد اجرای آن علیه یک شرکت واحد اعمال می شود. اما نادیده گرفتن این نکته دشوار است که ویلیامز مسائل اساسی اساسی را که به احتمال زیاد در مورد تعداد فزاینده قوانین تصویب شده توسط ایالت های مختلف قابل اجرا خواهد بود ، بیان کرده است. قاضی در توصیف کاربرد خود از سابقه های مربوطه ، به هر شرکت یا موسسه دیگری که می خواهد این قوانین را به چالش بکشد ، نقشه راه نحوه انجام این کار را ارائه کرده است.

  این بدان معنا نیست که یک تیم دولتی بهتر آماده شده است وکلا نتوانستند سابقه های دیگری را که ممکن است به عنوان حمایت از این قوانین تفسیر شوند ، شناسایی کنند. اما همه آنها با همان مشکلاتی روبرو خواهند شد که وکیل فلوریدا با آن روبروست: دفاع از قوانین با ادعای منفعت برای ساکنین ایالت تقریبا غیرممکن است و موارد زیادی برای درخواست پرونده واکسن در موارد دیگر وجود دارد.

خبرهای دیگر از علوم پایه