خبر

 • تک بورد - داده های تیم های علمی نشان می دهد که زنان اعتبار کمتری نسبت به مردان دارند

  داده های تیم های علمی نشان می دهد که زنان اعتبار کمتری نسبت به مردان دارند


  8 روز و 4 ساعت قبل

  بخشی از مشکل این است که هیچ قانون عینی برای دریافت اعتبار وجود ندارد.
  در علم، معیار نهایی ارزش علمی، تعداد مقالات منتشر شده در جایی است که شما به عنوان نویسنده اعتبار دارید. نکات ظریفی وجود دارد که مهم است - اینکه شما کجا در فهرست نویسندگان هستید و آیا انتشارات شما توسط دیگران استناد شده است یا خیر. اما غلبه بر وزن اعداد خام برای آن عوامل سخت است. چیزهای دیگر، مانند کمک های مالی و تبلیغات، نیز

  به همین دلیل است که نشریه‌ای که روز چهارشنبه توسط Nature منتشر شد، قابل توجه است: داده‌هایی را توصیف می‌کند که نشان می‌دهد زنان به‌طور سیستماتیک از فهرست نویسندگان نشریات علمی کنار گذاشته می‌شوند. شکاف بین مشارکت و انتشار حتی پس از در نظر گرفتن عوامل مختلف پیشرفت شغلی همچنان ادامه دارد. و این امر تا حد زیادی توضیح می دهد که چرا علم مشکلی به نام "خط لوله نشتی" دارد، که در آن زنان در هر مرحله از حرفه خود با نرخ های بالاتری از تحقیق خارج می شوند.

  تشکیل تیم

  تخریب داده ها و مشاهده اینکه زنان در فهرست نویسندگان پیوست شده به مقالات علمی کمتر حضور دارند، بسیار آسان است. اما فهمیدن چرایی آن یک چالش مهم است. این امر می تواند ناشی از عدم نمایندگی تاریخی زنان در برخی زمینه ها، تبعیض، یا تفاوت در تلاش و تعهد باشد. تشخیص اینکه کدام عامل(عوامل) نقش دارند چالش برانگیز است زیرا شامل شناسایی یک جمعیت نامرئی می شود: افرادی که باید در لیست نویسنده باشند اما نیستند.

  موضوع پیچیده این است که هیچ قانون روشنی در مورد آن وجود ندارد. چه نوع مشارکت هایی برای دریافت نویسندگی لازم است. اعضای یک آزمایشگاه اغلب به صورت غیررسمی به یکدیگر کمک می‌کنند، و هیچ مرز مشخصی وجود ندارد که این نوع کمک تا جایی که نیاز به تألیف دارد افزایش یابد. در نتیجه، مقدار زیادی از سیاست وارد می‌شود که چه کسی در فهرست نویسنده قرار می‌گیرد، و اغلب احساسات بد زیادی در بین کسانی که این کار را انجام نمی‌دهند، وجود دارد.

  اگر از یک دانشمند در مورد انتشار آنها بپرسید. تاریخ، آنها همیشه داستانی در مورد مقاله ای خواهند داشت که باید به آن اعتبار داده می شد اما آن را کنار گذاشته بودند.

  چالش بزرگی که محققان در پشت مقاله جدید با آن روبرو هستند، کشف چگونگی تمایز قائل شدن بین معادل آن است. سیاست اداری و وجود تعصب گسترده. بخش کلیدی داده‌های فعال‌کننده از مؤسسه تحقیقات در زمینه نوآوری و علم در دانشگاه میشیگان می‌آید که داده‌های بیش از 100 پردیس را که بخشی از 36 دانشگاه تحقیقاتی هستند، جمع‌آوری می‌کند. (به عنوان مثال، سیستم دانشگاه کالیفرنیا یک دانشگاه است، اما دارای 9 پردیس، از جمله UCLA، UC Santa Cruz، و UC Berkeley است.) این داده ها شامل هر کمک هزینه ای است که توسط محققان، هر کارمندی که کمک مالی می کند و شغل آنها. عناوین.

  داده‌ها به محققان اجازه می‌دهد 128859 نفر را که بخشی از تقریباً 10000 تیم تحقیقاتی فردی بودند شناسایی کنند. سپس این نام‌ها به پایگاه‌های اطلاعاتی انتشارات علمی ارجاع داده شد و افراد را به نزدیک به 40000 مقاله و بیش از 7500 حق ثبت اختراع مرتبط کرد. این مجموعه داده‌ها به محققان اجازه می‌دهد تا به سؤال متمرکزتری بپردازند: اگر یک تیم علمی با موفقیت منتشر می‌کند، آیا الگوهایی وجود دارد که اعضای تیم نویسندگان آن انتشارات هستند؟


  تگ ها:

  داده , علمی , نشان , زنان , اعتبار , کمتری , نسبت , مردان , دارند


  v 5
خبرهای دیگر از علوم پایه