خبر

 • تک بورد - داده های اولیه نشان می دهد که دو دوز واکسن J&J به omicron کمک می کند

  داده های اولیه نشان می دهد که دو دوز واکسن J&J به omicron کمک می کند


  24 روز و 5 ساعت قبل

  دو نسخه خطی پیش‌نویس به محافظت‌های طولانی‌مدت ارائه‌شده توسط این واکسن نگاه می‌کنند.
  بر اساس معیارهای مختلف، به نظر می‌رسد واکسن جانسون و جانسون COVID-19 نسبت به واکسن‌های مبتنی بر فناوری mRNA مؤثرتر است. همچنین با برخی از عوارض نادر انعقاد خون همراه بوده است که اخیراً باعث شده است CDC تأیید خود را از این واکسن تجدید نظر کند. با این حال، تولید، حمل و نقل و نگهداری واکسن آسان است و نشانه هایی وج

  با توجه به اینکه انتظار می‌رود همه واکسن‌ها به طور قابل‌توجهی پس از دوز اولیه واکسن شامل یک تقویت‌کننده باشند، ما شروع به درک نحوه عملکرد واکسن J&J در بیش از یک دوز کرده‌ایم. نتایج اولیه نشان داد که واکسن J&J با دوز mRNA افزایش زیادی در آنتی بادی های محافظ ایجاد می کند. اما ترکیب J&J/J&J چندان موثر به نظر نمی‌رسید.

  اما پیش‌چاپ‌های تحقیقاتی اخیر ممکن است نشان دهند که محافظت در طول زمان افزایش می‌یابد، سلول‌های ایمنی غیر تولیدکننده آنتی‌بادی را درگیر می‌کند و فراهم می‌کند. مقداری محافظت در برابر نوع omicron.

  تغییر در طول زمان

  یکی از نسخه‌های خطی یک آزمایش بالینی بسیار بزرگ را دنبال می‌کند که شامل دادن دوز دوم واکسن J&J به کارکنان بخش مراقبت‌های بهداشتی آفریقای جنوبی شش تا بود. نه ماه پس از اولین دوز آنها. زمان انجام کارآزمایی به این معنی بود که بسیاری از شرکت‌کنندگان مدت کوتاهی قبل از افزایش عفونت‌های omicron در آن کشور تقویت شدند.

  این تیم نتایج آزمایش را در شرکت‌کنندگان ردیابی کرد و داده‌ها را برای عوامل پیچیده‌کننده مانند سن و سن تنظیم کرد. عوامل خطر شناخته شده بر اساس نیاز به بستری شدن در بیمارستان، تقویت کننده آشکارا مؤثر بود و اثربخشی آن با گذشت زمان افزایش یافت. در دو هفته پس از تقویت، اثربخشی در پیشگیری از بستری شدن در بیمارستان 63 درصد بود. با این حال، پس از دو هفته، این میزان به 84 درصد افزایش یافت و حداقل دو ماه پس از آن باقی ماند.

  این افزایش در اثربخشی حتی زمانی رخ داد که omicron در حال جایگزینی دلتا به عنوان منبع اصلی عفونت‌های جدید بود. در آفریقای جنوبی. بنابراین به نظر می‌رسد که این با نتایج دیگری که نشان می‌دهند تقویت‌کننده‌ها نسبت به دوزهای اولیه واکسیناسیون به تنهایی به ارائه درجه حفاظت بسیار بالاتری کمک می‌کنند، مطابقت دارد.

  این محافظت علی‌رغم این واقعیت است که سطح آنتی‌بادی تولید شده توسط واکسن J&J کمتر است. نسبت به آنهایی که با واکسیناسیون mRNA دیده می شوند. در نتیجه، محققان آفریقای جنوبی پیشنهاد کردند که نتایج آنها "نشان دهنده این است که محافظت در برابر بیماری شدید ممکن است به دلیل ایمنی سلولی و حافظه ایمنی باشد تا خنثی کردن آنتی بادی ها." که ما را به پیش چاپ دوم می رساند، که به ایمنی سلولی ایجاد شده توسط سلول های T سیستم ایمنی می پردازد.

  به یک T

  این یک مطالعه بسیار کوچکتر است که فقط 20 شرکت کننده را شامل می شود. از منطقه بوستون اما با جزئیات بسیار بیشتری به پاسخ ایمنی نگاه می کند. همچنین افرادی را که یک یا دو دوز دریافت کرده‌اند بررسی می‌کند، اما به دلیل جمعیت کوچک مورد مطالعه، افراد کافی در هر دو گروه برای انجام تجزیه و تحلیل جداگانه این جمعیت‌ها وجود ندارد.

  در هر صورت، آنتی‌بادی‌ها نمایش داده می‌شوند. یک پاسخ متوسط ​​اما طولانی مدت که تقریباً دو ماه پس از واکسیناسیون به اوج خود می رسد. سطح آنها در روز 240 هنوز تقریباً دو برابر سطح مشاهده شده در یک ماه پس از واکسیناسیون بود. خنثی سازی در برابر واریانت دلتا نیز نسبتاً قوی بود و در مقایسه با واکنش در برابر سویه های اولیه کمتر از یک سوم کاهش یافت.

  اما نتایج چشمگیر زمانی به دست آمد که محققان به سلول های T که به شناسایی و کشتن افراد آلوده کمک می کنند، نگاه کردند. سلول ها. در این افراد اساساً هیچ تفاوتی در هیچ مقطع زمانی مورد بررسی وجود نداشت. سایر انواع سلول های T تا حدودی کاهش یافتند، اما تا هشت ماهگی نیز قوی باقی ماندند. باز هم، اینها نتایج اولیه از یک مطالعه کوچک هستند، اما به نظر می رسد با گزارش های دیگر از ایمنی طولانی مدت تولید شده توسط واکسن J&J مطابقت دارد.

  ما هنوز تا درک کامل تعامل این دارو فاصله زیادی داریم. ایمنی مبتنی بر واکسن و انواع مختلفی که اکنون در گردش هستند، و همچنین تفاوت هایی که ممکن است از روش های مختلف ایجاد ایمنی ناشی شود. اما بسیاری از مردم، چه در ایالات متحده و چه در خارج از کشور، اکنون واکسن J&J را دریافت کرده‌اند، و درک اینکه آیا در طول زمان با خطرات بیشتری مواجه می‌شوند، برای مدیریت همه‌گیری در آینده بسیار مهم است.


  تگ ها:

  داده , اولیه , نشان , واکسن , omicron


  v 8
خبرهای دیگر از علوم پایه