خبر

 • تک بورد - خانه خورشیدی مستقل روی چرخ ها می خواهد خورشید را جذب کند

  خانه خورشیدی مستقل روی چرخ ها می خواهد خورشید را جذب کند
  21 روز و 9 ساعت قبل

  دانش آموزان هلندی سوار خورشید جدید خود را 3000 کیلومتر به اسپانیا می رسانند.
  سازندگان یک "خانه مستقل بر روی چرخ" جدید امیدوارند پروژه عجیب آنها به جرقه علاقه به وسایل نقلیه خورشیدی کمک کند. این خودرو که Stella Vita نام دارد ، توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی آیندهوون ساخته شده است.

  22 عضو تیم خورشیدی آیندهوون قبلاً یک ماشین خانوادگی کوچکتر با انرژی خورشیدی به نام Stella Lux ایجاد کردند. به گفته Tijn Ter Horst ، یکی از اعضای تیم و دانشجوی مهندسی مکانیک در دانشگاه ، Stella Lux از نظر انرژی مثبت بود. Ter Horst به Ars می گوید: "او می تواند سایر وسایل نقلیه برقی را تغذیه کند." مانند وسیله نقلیه ای که کاملاً از خورشید تغذیه می کند. در ماه مارس ، دانش آموزان شروع به ساخت یک خانه موبایل خورشیدی اشکی کردند و اخیراً پروژه را به پایان رساندند. شکل خودروهای دیگر خورشیدی و مجموعه ای از پنل های خورشیدی روی سقف آن. با این حال ، دارای سقف اضافی است که هنگام ثابت ماندن به بالا ، باعث می شود ایستادن در داخل برای آشپزی یا خواب راحت تر شود. پانل ها همچنین می توانند به سمت بیرون تا شوند و سطح آنها را تا 17.5 متر مربع افزایش دهند.

  استلا ویتا می تواند در یک روز آفتابی 730 کیلومتر (450 مایل) را طی کند ، با این فرض که هیچ یک از امکانات رفاهی داخل آن استفاده نمی شود. به به گفته Ter Horst ، باتری خودرو می تواند در عرض دو تا سه روز به طور کامل شارژ شود ، هرچند بستگی به میزان روشن بودن هوا دارد. بنابراین این وسیله نقلیه واقعاً برای تورهایی طراحی شده است که شامل توقف های طولانی مدت است. اما در صورت کدر بودن هوا ، باتری را می توان در ایستگاه های شارژ خودروهای برقی نیز پر کرد.

  تبلیغات باتری هنگام پارک خودرو و باز شدن سقف آن می تواند بسیار سریعتر پر شود. بزرگ شدن/باتری هنگام پارک خودرو بسیار سریعتر پر می شود و در داخل خودرو ، امکانات رفاهی شامل تختخواب ، یخچال کوچک ، توالت ، نیمکت ، و یک منطقه کوچک آشپزی است که همه آنها می توانند با انرژی خورشیدی کار کنند. رانندگان همچنین می توانند اسبابک های خود را شارژ کنند. تر هورست گفت که وسیله نقلیه شبیه به یک خانه کوچک است و همه چیز را که یک فرد ممکن است به آن نیاز داشته باشد تأمین می کند.

  بدیهی است که دوش گرفتن ، تهیه قهوه یا شارژ لپ تاپ زمان رانندگی استلا ویتا را کاهش می دهد. سیستم سرگرمی و سرگرمی خودرو رانندگان را از مصرف انرژی خود مطلع می کند تا بتوانند در مورد استفاده از آنها تصمیم گیری کنند. "شما باید نحوه استفاده از انرژی خود را انتخاب کنید. شما انرژی بی پایان ندارید ، ”تر هورست گفت.

  در آنجا و دوباره

  برای به نمایش گذاشتن ایجاد آن ، تیم خورشیدی آیندهوون شروع به رانندگی خودرو در 3000 کیلومتری آیندهوون تا نوک جنوبی اسپانیا این یکشنبه این سفر حدود چهار هفته به طول می انجامد و اعضای تیم سوار شدن خود را در رویدادها و دانشگاه های مختلف در طول مسیر ارائه می دهند.

  دموی مشابهی در گذشته انجام شده است. به عنوان مثال ، چالش جهانی خورشیدی گروهی از سازندگان وسایل نقلیه خورشیدی را از سراسر جهان به استرالیا می کشاند تا مسافت های طولانی را هنگام استفاده از انرژی خورشیدی رانندگی کنند. با این حال ، چالش جهانی خورشیدی امسال لغو شد و پیاده روی استلا ویتا به هیچ یک از این رویدادها مربوط نمی شود.

  به گفته تر هورست ، این خودرو از لحاظ نظری می تواند در پنج سال به بازار برسد ، هر چند تیم نمونه اولیه را با هدف تولید انبوه تولید نکرد. او گفت که ما تکنولوژی ساخت این نوع خودروها را داریم ، اما مصرف کنندگان باید با این ایده گرم شوند. خودروهای دیگری نیز در این زمینه پیشرفت می کنند ، مانند خودروی Lightyear. ظاهر خودرو ممکن است متفاوت از وسایل نقلیه ای باشد که مردم به آن عادت دارند ، اما تیم امیدوار است که آنها به هر حال از آن استفاده کنند.

  "آنها کمی عجیب به نظر می رسند. آنها به نظر می رسد مانند قطرات یا چیزی هستند. "Ter Horst اشاره کرد.

خبرهای دیگر از علوم پایه