خبر

 • تک بورد - خال کوبی های درخشان OLED می تواند چیزی بیش از خوب به نظر برسد

  خال کوبی های درخشان OLED می تواند چیزی بیش از خوب به نظر برسد
  12 روز و 2 ساعت قبل

  رو به جلو: فناوری OLED خود را در دستگاه های روزمره مانند تلفن های هوشمند و تلویزیون جاسازی کرده است و در نهایت می تواند به چیزی کمتر مرسوم تبدیل شود: خال کوبی. استفاده از آنها فراتر از هنر بدن است که می درخشد ، با کاربردهای بالقوه در زمینه های پزشکی ، ورزشی و حتی کاهش ضایعات مواد غذایی.

  این خال کوبی های هوشمند OLED مانند نسخه سنتی با استفاده از سوزن به لایه درم پوست وارد نمی شوند. در عوض ، آنها به همان روش خال کوبی های موقت اعمال می شوند - قبل از پاک کردن با صابون ، آنها را با آب بمالید.

  تیمی از دانشگاه کالج لندن (UCL) و موسسه فناوری ایتالیا پشت تاتو آنها از یک پلیمر ساطع کننده نور ضخامت 76 نانومتری با استفاده از تکنیکی به نام پوشش چرخشی استفاده می کنند ، که در آن پلیمر به یک بستر چرخانده می شود که با سرعت زیاد چرخانده می شود و یک لایه بسیار نازک و یکنواخت تولید می کند.

  پلیمر الکترو لومینسانس ، که در اثر قرار گرفتن در یک میدان الکتریکی ، نور ساطع می کند ، بین یک جفت الکترود محافظت شده توسط یک لایه عایق قرار می گیرد و روی کاغذ خال کوبی تجاری اعمال می شود. خال کوبی اعمال شده فقط 2.3 میکرومتر ضخامت دارد ، تقریباً یک سوم طول یک سلول قرمز خون است.

  https://techbord.com خال کوبی های درخشان OLED می تواند چیزی بیش از خوب جلوه دادن

  " OLED های خالکوبی که برای اولین بار نشان داده ایم می توانند در مقیاس و بسیار ارزان ساخته شوند "، UCL می گوید پروفسور فرانکو کاسیالی ، در بیانیه ای. "می توان آنها را با سایر اشکال الکترونیکی خال کوبی برای طیف گسترده ای از کاربردهای احتمالی ترکیب کرد. اینها می تواند برای مد باشد - به عنوان مثال ، خال کوبی های درخشان و ناخن های ساطع کننده نور را ارائه می دهد. "

  خال کوبی ها استفاده های دیگری غیر از جذاب بودن داشته باشید. "در ورزش ، می توان آنها را با یک حسگر عرق ترکیب کرد تا کمبود آب را نشان دهد. در مراقبت های بهداشتی ، آنها می توانند در صورت تغییر در وضعیت بیمار ، نور را ساطع کنند - یا اگر خال کوبی به روش دیگری تبدیل شود پوست ، آنها به طور بالقوه می توانند با روشهای حساس به نور برای هدف قرار دادن سلولهای سرطانی ترکیب شوند. ""

  این تیم آزمایشاتی را با اتصال خال کوبی به شیشه ، پلاستیک و حتی میوه انجام داده است. این می تواند به آنها اجازه دهد به بسته بندی مواد غذایی متصل شوند ، این نشان می دهد که محتوای تاریخ انقضا چه زمانی گذشته است.

  در شکل فعلی ، سنسورهای خال کوبی پس از قرار گرفتن در معرض هوا به سرعت تخریب می شوند ، اما محققان در حال کار بر روی این مشکل ، همراه با چگونگی ادغام یک منبع تغذیه کوچک هستند.

خبرهای دیگر از علوم پایه