حفاری توالت نشان می دهد انگل های روده ای نخبگان ثروتمند اورشلیم را گرفتار کرده است.

دانشمندان بقایای تخم‌ها را از کرم‌های گرد، کرم نواری، کرم شلاقی و کرم سوزنی شناسایی کردند.
طبق مقاله‌ای که اخیراً در International International منتشر شد، نخبگان ثروتمند و ممتاز اورشلیم در قرن هفتم قبل از میلاد با شرایط بد بهداشتی و در نتیجه بیماری‌های روده‌ای انگلی مواجه بودند. مجله دیرینه شناسی. تجزیه و تحلیل نمونه‌های خاک جمع‌آوری‌شده از توالت سنگی یافت شده در ویرانه‌های یک ویلای شیک، وجود ت

Dafna Langgut نویسنده از دانشگاه تل آویو و موزه تاریخ طبیعی Steinhardt که یک محقق برجسته در زمینه نوظهور باستان انگل‌شناسی است، گفت: «یافته‌های این مطالعه یکی از اولین یافته‌های مشاهده شده در اسرائیل تا به امروز است. اینها تخم‌های بادوامی هستند و تحت شرایط ویژه‌ای که توسط گودال فراهم می‌شود، نزدیک به 2700 سال زنده ماندند. کرم های روده انگل هایی هستند که علائمی مانند درد شکم، حالت تهوع، اسهال و خارش ایجاد می کنند. برخی از آنها به ویژه برای کودکان خطرناک هستند و می توانند منجر به سوء تغذیه، تاخیر در رشد، آسیب سیستم عصبی و در موارد شدید حتی مرگ شوند." با مطالعه بقایای انگل های روده ای در مدفوع قدیمی. به عنوان مثال، به گفته لانگگوت، مطالعات قبلی انگل‌های مدفوعی یافت شده در جوامع شکارچی-گردآورنده و کشاورز را مقایسه کرده‌اند، در نتیجه تغییرات چشمگیر رژیم غذایی، و همچنین تغییرات در الگوهای سکونتگاهی و سازمان‌های اجتماعی همزمان با ظهور کشاورزی را نشان می‌دهند. اهلی کردن حیوانات به ویژه منجر به عفونت های انگلی بیشتر در جوامع کشاورزی شد، در حالی که گروه های شکارچی-گردآورنده با توجه به سبک زندگی عشایری خود در معرض انگل ها و بیماری های قابل انتقال کمتری قرار گرفتند. این حتی در جوامع عشایری مدرن شکارچی-گردآورنده منعکس شده است.

تبلیغات

در بسیاری از متون باستانی منطقه اسرائیل به انگل‌های روده اشاره شده است، و "هلال حاصلخیز به احتمال زیاد از نظر ظاهری پیش از سایر مناطق پیش رفته است. لانگگوت نوشت: عفونت انگلی روده. در سال‌های 2019-2020، اداره باستان اسرائیل شروع به حفاری ویرانه‌های یک املاک بزرگ به نام آرمون هاناتزیو یا کاخ کمیسر کرد، که قدمت آن به اواسط قرن هفتم قبل از میلاد باز می‌گردد، یعنی دوره اول معبد، که احتمالاً بین دوره‌های سلطنت قرار دارد. پادشاه حزقیا و پادشاه یوشیا.

نمایندگی هنرمند از اتاق توالت که زمانی در باغ املاک سلطنتی آرمون هاناتزیو قرار داشت.بزرگنمایی / نمایش هنرمند از اتاق توالت که زمانی در باغ املاک سلطنتی Armon Hanatziv قرار داشت. Yaniv Korman

عناصر معماری سازه‌های آهکی منعکس‌کننده سبک «پورتو-آئولیایی»، به‌ازای لانگگوت، و شامل قاب‌های پنجره‌ای مجلل و نرده‌هایی بود که کار متخصص را نشان می‌داد. مناظر دیدنی از این سایت شامل شهر داوود در شمال و صحرای یهود در جنوب است. تحقیقات اولیه گرده نشان داد که باغی از درختان میوه و گیاهان تزئینی در مجاورت املاک وجود دارد.

وقتی باغ کاوش شد، باستان شناسان شواهدی از یک مخزن بزرگ آب و یک شی آهکی مکعبی با سوراخ پیدا کردند. در مرکز - احتمالاً بقایای یک صندلی توالت اولیه. گرده هوای کاج در محل نشان می دهد که توالت در یک اتاق کوچک با پنجره یا بدون سقف برای تهویه بهتر قرار داشته است، در حالی که کاج به پوشاندن عطرهای تند کمک می کند.

شواهد باستان شناسی محدودی وجود دارد. به گفته لانگگوت، توالت‌ها در اسرائیل باستان، با سه نمونه اولیه مربوط به اواخر عصر برنز - همگی در مناطق قصری واقع شده‌اند، که نشان می‌دهد توالت‌ها امتیازی بودند که عمدتاً به اعضای گروه‌های حاکم اعطا می‌شد. اما تنها دو مطالعه وجود داشته است که بقایای انگلی احتمالی را در هر یک از توالت‌های یافت شده تا کنون بررسی کرده است، که تنها یکی از آنها بازیابی تخم‌های انگل‌های روده را گزارش کرده است. لانگگوت با کشف توالت در آرمون هاناتزیو، فرصتی عالی برای افزودن به ادبیات علمی یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *